Alghero – dojazd z lotniska do centrum

Tagi , , ,

Alghero jest jednym z najpopularniejszych kurortów na Sardynii, który co roku przyciąga mnóstwo turystów. Znajdziemy tutaj przepiękną przyrodę, znakomite hotele, pyszną kuchnię i połączenie dwóch kultur – włoskiej oraz hiszpańskiej. Zanim jednak wybierzemy się na wczasy do tego raju, warto zadbać o kilka aspektów, które sprawią, że pobyt tutaj będzie należał do jak najbardziej udanych. Jednym z nich jest zaplanowanie dojazdów. Jak wygląda dojazd do centrum Alghero z lotniska i w drugą stronę?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Dojazd do centrum Alghero z lotniska

Jeśli planujemy urlop w tym mieście, najlepszym rozwiązaniem będzie lot bezpośrednio do portu lotniczego Alghero. Jest to trzecie co do wielkości lotnisko na Sardynii i znajduje się około 12 km na północ od Alghero. Dostanie się z portu lotniczego do centrum miasta nie powinno stanowić problemu, gdyż do wyboru mamy kilka opcji. Komunikacja miejska w Alghero jest na dobrym poziomie. Kursuje tutaj mnóstwo autobusów, które pomogą nam dostać się z lotniska do hotelu czy innego obiektu. Możemy także wybrać taksówkę. Sposób, w jaki dojedziemy z lotniska do centrum czy odwrotnie, zależy od nas, a także naszego budżetu i preferencji.

Dojazd do centrum Alghero z lotniska – Autobusy

Autobusy są jedną z najczęściej wybieranych opcji, jeśli chodzi o przemieszczanie się po mieście. Dzięki nim można bez problemu dotrzeć w niemal każde miejsce w mieście. Jeżeli chodzi o autobusy z lotniska do centrum i odwrotnie, kursują one zazwyczaj od godziny 5 rano do 23. W Alghero funkcjonuje pięć głównych linii autobusowych. Szlak, który łączy ze sobą lotnisko i centrum, to linia ALFA (nazwy linii to skróty nazw tras, w tym przypadku jest to Aeroporte Fertlia – Stazione).

Nabycie biletu nie powinno stanowić większego problemu. Można je zakupić w kioskach, zarówno zwykłych, jak i specjalnych kioskach tytoniowych, które określane są jako „tabacchi”. Bilet można także nabyć bezpośrednio u kierowcy, ale są one droższe niż te, które zostały zakupione w kiosku. Bilety można także zakupić w kasie biletowej, która znajduje się niedaleko ratusza miejskiego przy ulicy via Catalogna. Bilet trzeba oczywiście skasować zaraz po wejściu do pojazdu. Nieskasowany bilet lub jego całkowity brak może wiązać się z karą pieniężną, jeśli trafimy na kontrolę.

Bilety komunikacyjne w Alghero można podzielić na dwa typy: bilet jednorazowy i bilet dzienny. Jednorazowy kosztuje 1€ i jest ważny przez 90 minut. Warto zaznaczyć, że jednorazowy bilet u kierowcy kosztuje 1,5€. Bilet dzienny kosztuje 2,5€ i jest ważny do północy (w dniu skasowania). Dojazd z lotniska do centrum i odwrotnie jest bardzo opłacalną opcją. Bilety nie kosztują dużo i gwarantują szybki dojazd do wybranego miejsca. Czasami trzeba liczyć się z opóźnieniami czy innymi utrudnieniami, jednak nie zmienia to faktu, że podróżowanie autobusem jest wygodne, tanie i na każdą kieszeń.

Taksówki

Oprócz autobusów możemy także postawić na taksówkę, jednak jest to rzadziej wybierana opcja. Taksówki w Alghero mogą być drogie. Czasami za jeden kurs należy liczyć się z kosztem około 25€. Jeśli jednak cena nie gra dla nas roli, to taksówka jest bardzo wygodną opcją. Dojazd zajmuje bardzo mało czasu i nie musimy zbyt długo czekać na pojazd. Dodatkowo nie trzeba martwić się o bilety i szukać miejsca, w których można je nabyć. Taksówką dużo szybciej dojedziemy na miejsce niż autobusem, a kierowca pomoże nam z bagażem. Taryfa jest o wiele lepszym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią czekania na autobus i dźwigania. Taksówki, w porównaniu do autobusów, są dużo szybsze i pod wieloma względami również wygodniejsze.


Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Alghero – najlepsze hotele i noclegi nad morzem

Grotta di Su Mannau – zwiedzanie

Następny

Dodaj komentarz