Alghero lotnisko – wypożyczalnia samochodów

Tagi , , , , ,

Alghero to sardyńska miejscowość z silnym akcentem hiszpańskim, a dokładniej z katalońskim. Ma to swoje uzasadnienie w zawiłej historii tego miejsca. Przylatując na Sardynię, warto pojawić się w tym mieście oraz odkryć tę niezwykle interesującą sardyńską lokalizację, która urzeka pięknem swoich krajobrazów. Miasto Alghero leży w nieco chłodniejszym północno-zachodnim fragmencie wyspy. Jednak nie przeszkadza to w eksploracji okolicy. Jest to miejsce pełne kamiennych uliczek, tętniących życiem ryneczków i starych, kolorowych domów. Są tu także piaszczyste zatoki i plaże, skaliste klify oraz wyjątkowo błękitne wody Morza Śródziemnego.

Sardynia to włoska wyspa o wyjątkowym uroku i pięknie, która jest wymarzonym miejscem na spędzenie udanych wakacji. Znajdziemy tu lazurowe wody Morza Śródziemnego, które kontrastują z bujną zielenią lasów, zamieszkiwanych przez jelenie oraz dzikie konie. Pomimo że komunikacja publiczna na wyspie jest na wysokim poziomie, to nie ma lepszego sposobu na zwiedzenie Sardynii, niż wypożyczenie samochodu w jednej ze znajdujących się przy lotnisku Fertilia Alghero firm. Wynajem auta daje swobodę i niepowtarzalne możliwości zobaczenia miasta oraz całej wyspy.

ALGHERO, ITALY - APRIL 25, 2016: Facade of passenger Terminal of Alghero-Fertilia Airport (Alghero - Riviera del Corallo Airport). It is one of the three main airports serving Sardinia island
Lotnisko w Alghero, Sardynia, Włochy, licencja: shutterstock/By katatonia82

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wypożyczenie samochodu w Alghero – Sardynia samochodem

Sardynia nie jest zbyt dużą wyspą. Dlatego też z łatwością możemy przejechać wynajętym samochodem z północy wyspy na południe w około 5 godzin. Wbrew opinii włoscy kierowcy, a właściwie sardyńscy, nie są tacy straszni na drodze i jazda po wyspie jest dość łatwa. Co więcej, ruch na drogach nie jest przytłaczający, jak w przypadku większych turystycznych miast Europy. Wyjątkiem od reguły na Sardynii jest stolica wyspy – Cagliari. Rzeczywiście w sezonie letnim ruch zdecydowanie tam wzrasta, głównie przez licznych turystów.

Wynajmując samochód na lotnisku Fertilia, możemy na przykład dojechać do miejscowości Olbia w około 2 godziny, natomiast do stolicy wyspy – Cagliari w około 1,5 godziny. Wybierając się w dłuższą drogę na Sardynii, warto pamiętać, że stacje benzynowe przyjmują wyłącznie gotówkę oraz lokalne karty kredytowe. Wyspa Sardynia jest wolna od opłat autostradowych. Nieco większą trudnością mogą okazać się jednak liczne wąskie drogi, prowadzące wśród malowniczych górzystych terenów. 

Wypożyczalnie samochodów lotnisko Fertilia Alghero

Alghero, Sardinia - 09 11 2021: Alghero is one of the main towns in Sardinia thanks to the nearby airport. It is the capital of the Riviera del Corallo and famous for the precious red coral.
Wypożyczenie samochodu w Alghero, Sardynia, Włochy, licencja: shutterstock/By Daniele Bregoli

Port lotniczy Alghero Aeroporto di Alghero-Fertilia, Riviera del Corallojest to lotnisko położone około 12 km na północ od miasta Alghero. Jest to trzecie co do wielkości lotnisko na Sardynii. Wraz z lotniskami w Cagliari oraz Olbii, lotnisko Fertilia obsługuje wszystkie loty na wyspę. Co ciekawe, łącznie piętnaście linii lotniczych łączy lotnisko Fertilia na Sardynii z przeszło czterdziestoma różnymi miastami w Europie i nie tylko. Większość to tanie linie lotnicze, natomiast niektóre z linii obsługują tylko loty w sezonie wakacyjnym.

Na lotnisku Fertilia swoją siedzibę ma kilka firm zajmujących się wynajmem samochodów. Wśród nich znajdują się takie firmy jak na przykład: Ecovia, Autovia, Europcar, Kaddy by Europcar, Sunnycars oraz Auto Europe. 

Samochód wynajęty na lotnisku Fertilia pozwoli nam na pełne wykorzystanie wakacji na Sardynii oraz we Włoszech. Firmy wynajmujące auta na lotnisku Fertilia posiadają sieć zaufanych partnerów lokalnych i międzynarodowych. Dzięki temu możemy z łatwością wybierać spośród wielu najlepszych ofert i szerokiej floty aut. Idealny samochód możemy zarezerwować przed przybyciem na wyspę, korzystając z wyszukiwarek lub telefonicznie. Jest to zdecydowanie najwygodniejszy i najbezpieczniejszy sposób zwiedzania wyspy na własną rękę.

Średni koszt wynajmu małego samochodu na lotnisku Fertilia wynosi około 81 złotych. Warto wiedzieć, że najtańszym miesiącem na wynajem auta na Sardynii jest marzec, gdzie ceny są niższe nawet o około 51% i zaczynają się już od 35 złotych za cały dzień. Średnie ceny wynajmu samochodów na lotnisku Fertilia Alghero zależą od kilku czynników, takich jak na przykład: popularność danego auta, dostępność oraz wyprzedzenie czasowe, z jakim dokonujemy rezerwację auta.

Autor: Magdalena Łydka


Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Parkingi w Cagliari – gdzie parkować?

Alghero – najlepsze hotele i noclegi nad morzem

Następny

Dodaj komentarz