Alghero z dzieckiem – atrakcje i porady

Tagi , , , , , , ,

Sardynia to włoska wyspa położona na zachód od Półwyspu Apenińskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie Korsyki położonej na północy. Miejsce to od zawsze kusiło turystów wielością atrakcji i pięknymi krajobrazami, a w ostatnim czasie można mówić o prawdziwym boomie turystycznym na Sardynię.

Wypad do tego regionu to doskonały pomysł zarówno dla osób, które dopiero zaczynają swoją turystyczną przygodę z Włochami, jak i dla tych, które zwiedziły już znaczną część słynnego włoskiego „buta” i chciałyby poznać zupełnie nowy, choć wciąż włoski klimat. To wszystko zaoferuje im właśnie Sardynia i jej liczne atrakcje. Sprawdź jak czas w Alghero możesz spędzić z dzieckiem.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Alghero – katalońska oaza na Sardynii

Jednym z najpiękniejszych miejsc, jakie znajdziemy na Sardynii jest miejscowość Alghero, położona na zachodnim wybrzeżu wyspy, nad wybrzeżem Morza Śródziemnego. Specyfikę tego miejsca tworzy m.in. język – otóż około czterdziestu procent mieszkańców Alghero posługuje się do dziś archaiczną odmianą języka katalońskiego.

Z kolei aż sześćdziesiąt procent włada ogólną odmianą języka wywodzącego się z hiszpańskiego regionu Katalonii. To ciekawe pozostałości po wydarzeniach z II połowy XIV wieku. Kiedy to w ramach kary za spisek przeciwko królowi, tutejszą sardyńską ludność wysiedlono w głąb lądu, zaś na jej miejsce sprowadzono właśnie Katalończyków.

Alghero to piękne miasto z bogatą historią, która jest widoczna po dziś. Wystarczy wspomnieć, że tutejsza architektura jest niemal żywcem zaczerpnięta z terenów Katalonii. W lokalnej ofercie gastronomicznej znajdziemy wiele wpływów tego hiszpańskiego regionu. Można więc pokusić się o stwierdzenie, że Alghero to włoskie miasto z hiszpańską duszą, które nazywane bywa wręcz „małą Barceloną”. Jeśli więc ktoś jest miłośnikiem obu tych barwnych europejskich nacji, powinien czym prędzej pakować swoje walizkę i wybrać się na Sardynię. Aby odkryć to niezwykłe i unikatowe miejsce pełne atrakcji.

Alghero z dzieckiem

Alghero na Sardynii to jednak nie tylko intrygująca historia i ładna architektura, ale też doskonałe miejsce na wypad z dzieckiem. Wakacje całą rodziną na Sardynii i w Alghero to z pewnością bardzo dobry pomysł na spędzenie rodzinnych wakacji w południowej Europie.

Zaletą jest komfort podróży – do Alghero dotrzemy bowiem poprzez bezpośrednie połączenia lotnicze z Polski, które oferują tani przewoźnicy. Takie samoloty latają między innymi z Warszawy, a ponadto z innych dużych polskich miast oferowane są przeloty do Cagliari na południu Sardynii, skąd można łatwo dotrzeć do Alghero.

Część turystów z Polski decyduje się na podróż własnym samochodem do Włoch, a następnie przemieszczenie się promem na Sardynię i dalsze przemieszczanie się po wyspie swoim autem. To z pewnością możliwość dająca duża dozę niezależności w turystycznych planach. Z drugiej strony – w wypadku podróży z dzieckiem – nie jest to do końca wskazany sposób. Podróż do Włoch z terytorium Polski to co najmniej dwudniowa eskapada wymagająca pokonania ponad półtora tysiąca kilometrów. Trudno znaleźć dziecko, które bez marudzenia zniosłoby konieczność tak długiego pobytu w aucie. W efekcie grozi nam zmęczenie i niezadowolenie dziecka jeszcze zanim nasza sardyńska przygoda się rozpocznie. Warto więc mimo wszystko zdecydować się na samolot. Z kolei po dotarciu na Sardynię można zawsze skorzystać z lokalnych wypożyczalni aut.

Kolejną kwestią jest nocleg, z którym jednak nie powinno być większych problemów. Objęte jest bowiem działaniem sieci booking, a także Airbnb, dzięki czemu powinniśmy bez trudu znaleźć dla siebie i swojej rodziny dogodne miejsce noclegowe na terenie tego pięknego, sardyńskiego miasta.

Alghero z dzieckiem – plan zwiedzania

Jest to doskonałe miejsce na rodzinny wypad z dzieckiem. Miasto zachwyca przede wszystkim bliskością morza, którego lazurowy kolor dosłownie zawróci nam w głowie. To jedno z najpiękniejszych miejsc na Sardynii może też pochwalić się piękną architekturą i bardzo klimatycznym starym miastem. Starówka ulokowana jest na cyplu, który z trzech stron otoczony jest wodą. To dodatkowo urozmaica poznawanie tego miejsca.

W okolicy tutejszej starówki znajduje się nadto system umocnień obronnych złożony z z murów obronnych i wież. Stojące na tym terenie historyczne armaty i katapulty, których można dotknąć i zwiedzić z bliska, będą z całą pewnością dużą atrakcją dla dzieci, dlatego jest to miejsce, które obowiązkowo trzeba uwzględnić w naszym planie zwiedzania Alghero.

Nie możemy ominąć także bajecznych plaż, które są jednym ze znaków rozpoznawczych Alghero i jego bezpośrednich okolic. Jedną z najsłynniejszych plaż w Alghero jest urokliwa Maria Pia położona na północy miasta. Jest ona piaszczysta i charakteryzuje ją łagodne zejście do morza oraz duża czystość. To sprawia, że jest idealnym miejscem do polecenia na plażowanie całą rodziną – w tym z małymi dziećmi. Komfort wypoczynku w tym miejscu będzie z całą pewnością zapewniony. Na terenie tym można także uprawiać liczne sporty wodne.

Alghero, Sardynia – atrakcje dla dzieci

Godzinnym rejsem bezpośrednio z Alghero można dostać się do jednej z najpiękniejszych atrakcji nie tylko okolic tego miasta, ale i całej Sardynii. Chodzi o słynną Grotę Neptuna. To niezwykle malownicze miejsce pełne widowiskowych formacji skalnych z podziemnym jeziorem w samym jej środku.

Wizyta w tej jaskini będzie z całą pewnością czymś absolutnie niezapomnianym i swoistą wizytówką naszej wizyty na Sardynii. A skoro Grota Neptuna robi tak wielkie wrażenie na dorosłych turystach, to nie trudno sobie wyobrazić jak wielką frajdę sprawi wizyta w tym miejscu naszym dzieciom.

Dla ambitnych turystów przydatna może być informacja, że do groty można się również dostać od strony lądu. W tym celu należy pokonać dokładnie 656 schodków, nazywanych koźlimi schodami. Prowadzą one do groty ze szczytu skały na przylądku Capo Caccia. Grota Neptuna to punkt obowiązkowy dla turystów odwiedzających Sardynię z dzieckiem.

Inne atrakcje dla dzieci na Sardynii

Zwiedzając Alghero warto również wybrać się z naszymi pociechami do Muzeum Korali. Tzw. czerwone złoto wydobywane jest w Alghero i okolicach niemalże od zarania dziejów. To miejsce szczególnie związane z wydobyciem i rzemiosłem koralowym, czego przykładem jest to barwne i intrygujące muzeum. Oczywiście na terenie miasta możemy też z łatwością zakupić wszelkiego rodzaju odmiany koralowych produktów (zwłaszcza biżuterii koralowej), które już na zawsze będą naszą pamiątką z wizyty w „małej Barcelonie”. Bardzo ciekawym sposobem spędzania czasu w Alghero będzie także wizyta w tutejszym parku rozrywki Le Ragnatele. To pełen atrakcji dla dzieci odwiedzających Sardynię ośrodek odpowiadający polskim parkom linowym. Ten park rozrywki to z pewnością miejsce idealne na rodzinne popołudnie podczas wakacji w Alghero. Możemy być pewni, że nasze pociechy wyjdą stąd w pełni usatysfakcjonowane, po przyjemnym wykorzystaniu całej swej energii podczas zabawy.


Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Najpiękniejsze plaże w Alghero i okolicach

Najpiękniejsze plaże w Cagliarii i okolicach

Następny

Dodaj komentarz