Atrakcje dla dzieci na Sardynii

Tagi , , ,

Sardynia to druga pod względem wielkości włoska wyspa, która usytuowana jest na Morzu Śródziemnym. Jest to nie tylko jeden z nielicznych, zachowanych skrawków naturalnej przyrody, ale także jedno z ciekawszych miejsc do zwiedzania i błogiego wypoczynku. Sardynia obfituje w liczne plaże, zabytki, a także miejsca idealne do spędzenia wolnego czasu w towarzystwie najmłodszych. Jednocześnie, wyjazd z dziećmi na Sardynię zobowiązuje do tego, by zorganizować im niezapomniane atrakcje. Wobec tego, dowiedz się, co można robić z dziećmi na Sardynii!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Akwarium Cala Gonone – podwodny świat

Cala Gonone to jeden z mniejszych, aczkolwiek wyjątkowo urokliwych kurortów na Sardynii. Na co dzień mieszka tam jedynie 1,2 tysiące mieszkańców, więc panuje tam raczej błogi spokój. Do tego kurortu co prawda przyjeżdżają młodzi, ale znacznie częściej pojawiają się tu rodziny z małymi dziećmi. Co ciekawe, nie jest to uwarunkowane jedynie bezpieczeństwem i malowniczymi krajobrazami.

Okazuje się, że w Cala Gonone znajduje się największe akwarium na wyspie, które przeniesie Ciebie i Twoją rodzinę do malowniczego podwodnego świata. Akwarium Cala Gonone nawiązuje do wybrzeża Morza Tyrreńskiego oraz zaprezentuje Ci mieszkańców, którzy żyją głęboko w jego wodach. W jego wnętrzu znajdziesz aż 26, różnych środowisk i ekosystemów podwodnych, których nie znajdziesz nigdzie indziej. To właśnie w Akwarium Cala Gonone możesz podziwiać rzadkie okazy żółwi błotnych, mant oraz rekinów.

Dodatkowo Twoje pociechy mogą spotkać się z „lisim ambasadorem” pożaru lasu, a także do woli korzystać z edukacyjnego placu zabaw. Został on zaprojektowany w taki sposób, by dzieci jeszcze lepiej mogły poznać podwodne środowisko i dowiedzieć się, dlaczego jego ochrona jest tak istotna. Oczywiście w akwarium nad brzegiem Morza Tyrreńskiego czeka na Twoje maluchy znacznie więcej atrakcji. Możesz więc być pewny tego, że dzieci nie będą narzekać na nudę. Co jest jednak najważniejsze to sam fakt, że akwarium to edukuje i wnosi do życia dzieci całkiem nową wartość. Z pewnością nie poznają one tak dokładnie mikroklimatu podwodnego na lekcjach biologii w szkole. Jest to więc niebywała szansa dla całej rodziny, by spędzić razem czas w unikalny i produktywny sposób.

Wycieczka quadem po Sardynii

Jeśli liczysz na to, że będziesz mógł spędzić czas z dziećmi w wyjątkowo produktywny sposób na Sardynii, wówczas możesz zdecydować się na pełną przygód wycieczkę quadem. Oczywiście nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo najmłodszych, doświadczeni przewodnicy zadbają o całą rodzinę tak, by bezpiecznie dojechała do najważniejszych miejsc. Wycieczka quadem po Sardynii to zdecydowanie atrakcja dla nieco starszych pociech. Jednocześnie, wielu turystów wskazuje na to, że było to dla nich jedno z piękniejszych doświadczeń, na jakie się zdecydowali. Dzięki tej atrakcji Ty i Twoja rodzina, będziecie mogli poznać jedną z piękniejszych stron wyspy. Przemierzycie bezdroża, tereny calkowicie niezamieszkałe, a także zwiedzicie najpiekniejsze fragmenty piaszczystego wybrzeża. Co więcej, jazda na quadach jest atrakcją samą w sobie, z której niezbyt często będziecie mieć okazję skorzystać. Z pewnością na długo nie będziecie mogli tej przygody zapomnieć. Wynajem quadów Sarydnia jest usługą dostępną w różnych lokalizacjach na wyspie, więc macie nieograniczone możliwości wyboru!

Happy children having fun on a beach running and jumping to the sea enjoying summer vacation
Dzieci skaczące do morza podczas wakacji. Sardynia, Włochy. licencja: shutterstock/By naumoid

Delfiny – czyli ulubieńcy najmłodszych

Sardynia i delfiny? Z pewnością nie spodziewasz się tego, że na tej malowniczej wyspie, będziesz miał okazję do bliższego spotkania z tymi ssakami. Co więcej, przyjazne i wiecznie uśmiechnięte delfiny są ulubieńcami najmłodszych, więc Twoje pociechy z pewnością będą zachwycone. Zabierz więc swoje maluchy na całodniowy rejs promem, po malowniczym Morzu Tyrreńskim, a podczas niego będziecie mogli wspólnie podziwiać rozbawione delfiny, które chętnie podpłyną bliżej, by również się Wam przyjrzeć. Taka atrakcja to niesamowite doświadczenie, a także szansa dla najmłodszych, by podziwiali te ssaki z jeszcze mniejszej odległości. Pamiętaj, że taki rejs trwa cały dzień, więc dobrze się do tego przygotujcie. 

Nurkowanie z rurką

Wspomniane już Warto podkreślić, że Sardynia zachwyca nie tylko swoją wyjątkową ilością malowniczych plaż i miejsc, gdzie można oddać się urokowi morza i przepięknych krajobrazów. Jeśli chcesz, by Twoje dzieci jeszcze lepiej zapamiętały wspólne wakacje, wówczas zafunduj im nurkowanie z rurką. Oczywiście nie obawiaj się o bezpieczeństwo najmłodszych. Cała wyprawa nadzorowana jest przez doświadczonego przewodnika – nurka, który zadba o to, by absolutnie nic się Wam nie stało. Podczas jednej sesji nurkowania z rurką, wybierzecie się w głębiny Morza Tyrreńskiego i będziecie mogli podziwiać podwodny świat z jeszcze lepszej perspektywy. Takie nurkowanie to świetna przygoda dla całej rodziny, a w szczególności dla dzieci, które będą miały okazję zdobyć całkowicie nowe doświadczenie. Nurkowanie z rurką jest więc jedną z tych atrakcji rodzinnych na Sardynii, której absolutnie nie powinniście pominąć!

Autor: Daria Gajewska

Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Winnice na Sardynii, które warto odwiedzić

Sardynia nocą – jakie atrakcje warto zobaczyć po zmierzchu?

Następny

Dodaj komentarz