Cagliari – dojazd z lotniska do centrum

Tagi , , , , ,

Sardynia jako druga pod względem wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym, ze względu na wyjątkowe walory przyrodnicze każdego roku odwiedzana jest przez miliony turystów z całego świata. Spośród pięciu prowincji, na które ją podzielono, największą popularnością cieszy się Cagliari, będące równocześnie stolicą wyspy. Aby szybko przedostać się na teren tego pięknego zakątka Europy, przeważająca część podróżnych wybiera połączenia lotnicze. Spośród trzech lotnik znajdujących się na Sardynii, tylko jedno położone jest na południu i posiada bezpośrednie połączenie z Polski do Cagliari. Sprawdź dojazd z lotniska do Cagliari.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Port lotniczy Cagliari-Elmas – w jaki sposób dostać się do centrum Cagliari?

Lotnisko Cagliari-Elmas jest doskonale skomunikowane z centrum miasta i obsługuje loty bezpośrednie z Krakowa i Warszawy. Każdego roku obsługuje blisko dwa i pół miliona pasażerów z całego świata, dzięki czemu obszar ten znacząco się wzbogacił i zainwestował zgromadzone środki w ochronę miejscowych zabytków. Lotnisko Cagliari-Elmas uważane jest przez władze za najważniejsze lotnisko na wyspie. Położone w okolicy miejscowości Elmas oddalone jest od centrum Cagliari o zaledwie sześć kilometrów. Na nowoczesną bryłę budynku składają się trzy poziomy, z których każdy posiada liczne udogodnienia dla podróżujących.

Wypożyczalnie samochodów – najpopularniejszy środek lokomocji na Sardynii

Po wylądowaniu na płycie lotniska podróżujący mogą wybrać jeden z wielu popularnych we Włoszech środków transportu, które szybko i bezpiecznie dowiozą ich do centrum. Przedsiębiorstwa zajmujące się wynajmem samochodów zostały zlokalizowane na dolnym poziomie budynku lotniska. Pośród nich znajdują się EasyCar, Euronet, Matta i Sardinya. Dzięki przystępnym warunkom wynajmu, a także odległości, jaka dzieli lotnisko od centrum, wypożyczalnie cieszą się szczególną popularnością pośród turystów z Europy. Wybierając drogę numer SS130, a następnie kierując się znakami podróż do miasta nie powinna zająć więcej aniżeli dziesięć minut.

Taksówka – podróż do centrum za jedyne kilkanaście euro

Wynajem taksówki jest równie dobrym rozwiązaniem i nie wymaga podpisywania umowy wynajmu. Sześciokilometrowa podróż z jednym z przewoźników nie powinna kosztować więcej aniżeli dziesięciu euro. Parking dla taksówek znajduje się przed lotniskiem. Zainteresowani powinni pamiętać, iż taksówkę można też wcześniej zarezerwować. W tym celu należy wybrać jedno z przedsiębiorstw taksówkarskich i wcześniej się z nimi skontaktować za pomocą podanych na stronach numerów telefonów. Do najchętniej wybieranych przewoźników należą: Radio Taxi „Quattro Mori’’, Radio Taxi „Rossoblu” oraz Taxi Radio „Cagliari”. W trosce o osoby niedosłyszące powstała specjalna linia SMS, która działa pod numerem +39 334 67 47 924.

Dojazd z lotniska autobusem do centrum Cagliari – podróż z miejscowymi

Jeszcze tańszy okazuje się transport publiczny. Autobusy zatrzymujące się w centrum Cagliari odjeżdżają lotniska co trzydzieści minut. Punkt sprzedaży biletów znajduje się na parterze lotniska i jest dobrze oznaczony. Zatrudnieni w nim pracownicy doskonale mówią w języku angielskim, co jest szczególnie ważne dla osób niemówiących w języku włoskim i sardyńskim.

Pociąg z lotniska do centrum Cagliari

Dworzec kolejowy oddalony jest od lotniska zaledwie o pięć minut. Można się z niego dostać do wszystkich ważniejszych miast na wyspie. Składy kursują co dwadzieścia minut od godziny 05:00 do 21:00. Podróż do centrum Cagliari trwa około siedmiu minut i kosztuje 1,50 EUR. Bilety można z łatwością zakupić w pobliskim automacie w hali przylotów, a także na terenie dworca kolejowego.

Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Najpiękniejsze plaże w prowincji Cagliari

Alghero od kuchni – najlepsze lokale z jedzeniem

Następny

Dodaj komentarz