Capo Pecora – cypel, który musisz zobaczyć

Tagi , ,

Sardynia już od wielu lat jest chętnie wybierana przez turystów z całego świata. Cudowne widoki, wspaniałe plaże i znakomita pogoda – czego chcieć więcej? Planujesz wczasy na Sardynii? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, koniecznie sprawdź niesamowite miejsce, jakim jest Capo Pecora. Jest to przepiękny cypel, położony z dala od zabudowań i hałaśliwych miejsc. Dlaczego warto się tam udać?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Capo Pecora – położenie

Capo Pecora to niewielki, ale niesamowity cypel, który będzie znakomitym kierunkiem wakacyjnym. To malownicze miejsce na pewno przypadnie gustu wielbicielom ciszy i spokoju, bowiem Capo Pecora to cicha i przepiękna oaza. Cypel ten mieści się w południowo-zachodniej części Sardynii. Znajduje się na terytorium Arbos i jest częścią wybrzeża Costa Verde. Cypel jest najbardziej wysuniętym na południe punktem wybrzeża. Od strony południowej graniczy z plażą Portixeddu, a od północnej z plażą Scivu. Jak dojechać do Capo Pecora? Możemy się tutaj dostać zarówno samochodem, jak i transportem publicznym. Jeśli zdecydujemy się na podróż autem, najlepiej jest wyruszyć z miasta Portixeddu i zatrzymać się na parkingu Parkplatz Capo Pecora. Jeśli wolimy transport publiczny, możemy wyruszyć z Iglesias lub Arbus (w przypadku drugiego miasta konieczna będzie przesiadka). Potem czeka nas wędrówka na cypel, która powinna zająć około godziny.

Plaża jaj dinozaurów

Capo Pecora to miejsce o bogatej i długiej historii. Był on zamieszkiwany już w czasach prehistorycznych, dlatego często odwiedzany jest przez miłośników paleontologii i skamielin. Skoro o skamielinach mowa, nie możemy zapomnieć o niezwykłym miejscu, jakim jest Spiaggia delle Uova di Dinosauro, czyli Plaża jaj dinozaurów. Jest to dość znane miejsce, którego nazwa może obiła Ci się o uszy. Mieści się ona niedaleko Capo Pecora. Spacer od cypla na plażę jaj dinozaurów powinien nam zająć około 15 minut. Skąd wzięła się ta nazwa? Na plaży można zobaczyć duże, wygładzone przez morze kamienie, które swoim kształtem naprawdę przypominają jaja dinozaurów. Jest to niesamowity widok, który zapiera dech w piersiach nawet najbardziej doświadczonych turystów.

Capo Pecora (Sheep Cape), południowo-zachodnie wybrzeże Sardynii w letni wietrzny dzień, licencja: shutterstock/By Daniele+Corda
Capo Pecora (Sheep Cape), południowo-zachodnie wybrzeże Sardynii w letni wietrzny dzień, licencja: shutterstock/By Daniele+Corda

Magiczny Cypel Capo Pecora

Cypel Capo Pecora to naprawdę niesamowite miejsce i niepowtarzalne miejsce. Nie jest ono zbyt często odwiedzane, dlatego możemy tutaj liczyć na ciche i spokojne wakacje. Cypel ten jest niewielkim, ale niepozornym miejscem. Co sprawia, że jest ono tak niezwykłe? Jest to zdecydowanie wspaniała, nieokiełznana przyroda i niepowtarzalny klimat tego miejsca. Tutejsza linia brzegowa zdominowana jest przez różowe skały wapienne, które kontrastują z turkusową wodą, tworząc naprawdę wspaniały widok. Znajdziemy tutaj przepiękne plaże i bujną roślinność.

Miejsce to wyróżnia się dziewiczą, niemal nietkniętą przez człowieka przyrodą. Znajdziemy tutaj wiele wspaniałych roślin, w tym gatunki endemiczne, np. dąb palestyński. Rejon ten jest również zamieszkany przez liczne gatunki zwierząt, dlatego stanowi on wspaniałe miejsce do obserwacji fauny. Znajdziemy tutaj m.in. jelenie sardyńskie czy sokoły wędrowne. Nie możemy również zapomnieć o przepięknej, krystalicznie czystej wodzie i świecie ukrytym pod jej powierzchnią.

Capo Pecora i okolice od lat przyciągają miłośników nurkowania, gdyż panują tutaj znakomite warunki do podziwiania podwodnego świata. Tutejsze dno morskie jest domem dla licznych gatunków zwierząt, takich jak ośmiornice, okonie morskie, dorady czy leszcze. Capo Pecora to miejsce, w którym nie sposób się nudzić. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, niezależnie od tego, czy wolimy spędzać czas aktywnie, czy też wygrzewać się na słońcu. Miłośnicy ruchu i sportu mogą pływać, nurkować, chodzić na spacery i eksplorować okolicę, a osoby, które chcą wypocząć, mogą spokojnie wylegiwać się na jednej z plaż. Wspaniałe plaże, niesamowity podwodny świat i widoki, zapierające dech w piersiach – to właśnie zobaczysz na cyplu Capo Pecora i w jego okolicach.

Cyple na Sardynii, które musisz zobaczyć

Sardynia to niesamowite miejsce, pełne malowniczych krajobrazów. Jednym z największych atutów tego rejonu jest zdecydowanie przyroda, zwłaszcza tutejsze plaże i cyple. Miejsca te zachwycają podróżujących surowością przyrody, przepięknymi wąskimi drogami i niesamowitymi piaszczystymi plażami. Capo Pecora to tylko jeden z cypli na Sardynii, które warto zobaczyć. Jest ich dużo więcej. Przykładem może być Capo Caccia, położony około 30 kilometrów od Alghero. Znajdziemy tutaj Grotę Neptuna, czyli jedną z najsłynniejszych atrakcji turystycznych na Sardynii. Znanym i wartym zobaczenia miejscem jest również Capo Mannu. Jest to cypel, mieszczący się w zachodniej części Sardynii, około 20 kilometrów od Oristano. Cypel ten jest północnym krańcem półwyspu Sinis. Miejsce to jest popularne wśród miłośników surfingu, windsurfingu i kitesurfingu. Jeśli planujesz wczasy na Sardynii, koniecznie weź pod uwagę takie miejsca jak Capo Pecora czy Capo Caccia. Dzięki nim Twój urlop na pewno będzie niezapomnianym przeżyciem.

Autor: Wiktoria Jasik

Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Pamiątki z Sardynii

Najlepsze restauracje na Sardynii

Następny

Dodaj komentarz