Caprera- rajski klejnot u wybrzeży Sardynii

Tagi , , , , , , , ,

Większość z nas spędzając kolejne dni w pracy, już pomału myśli o wakacjach. Z pewnością wakacje dla każdego z nas nieodłącznie związane są z odpoczynkiem. Wówczas marzymy o pięknych, prawdziwie rajskich plażach, usłanych złotym i miękkim piaskiem. Niektórzy z nas również cenią sobie miejsca, w których mogą cieszyć się niczym nieskrępowanym kontaktem z dziką przyrodą i naturą. Jeszcze inni z kolei doceniają miejsca, które są niezwykle interesujące i ciekawe, a także są świetną bazą wypadową na zwiedzanie innych. Z pewnością wszystkie te wymagania niezwykle trudno jest pogodzić w obrębie jedynie jednych wakacji. Okazuje się, że jest to idealny moment na to, by zwrócić większą uwagę na niewielki, a jednocześnie malowniczy klejnot, który znajduje się u wybrzeży Sardynii. Mała wyspa Caprera z roku na rok zwiększa swoją popularność. Wobec tego, co warto o niej wiedzieć?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się niewielka wyspa Caprera?

Jeszcze kilkanaście lat temu, o maleńkiej wyspie Caprera nie słyszał dosłownie nikt. Obecnie jednak to właśnie ona przyciąga do siebie najwięcej turystów. Warto zaznaczyć, że jest to wyspa praktycznie niezamieszkana. Gdzieniegdzie turyści mogą natrafić na malutkie rybackie domki mieszkańców, którzy na wyspie Caprera znaleźli się nie przez przypadek. Wyspa ta daje bowiem prawdziwe wytchnienie i ulgę, a także pozwala na odpoczynek i regenerację. Jednak gdzie znajduje się wyspa Caprera? Otóż usytuowana jest ona na Morzu Tyrreńskim. Z pewnością takie przedstawienie lokalizacji tej malowniczej wyspy, nic turystom nie mówi. Wobec tego o wiele lepiej będzie powiedzieć, że znajduje się ona tuż u wybrzeży malowniczej Sardynii. Jest to druga co do wielkości włoskiej wyspy. Jest ona usytuowana dokładnie pomiędzy Sardynią a inną, mniejszą wyspą Corso. Co więcej, jej sąsiadką jest Isola Maddalena, która jest najbliższą zamieszkałą wyspą w pobliżu Caprery. Obie wyspy oddziela jedynie wąski, morski przesmyk.

Jak turyści mogą dostać się na wyspę Caprera?

Dostanie się na wyspę Caprera, nie powinno sprawiać turystom większych problemów. Pierwszym krokiem w podróży powinno być, dostanie się na Sardynię, co również nie będzie sprawiać większych problemów. Okazuje się, że z naszego kraju w trybie stałym obsługiwane są loty do Cagliari, a także do Olbii. Niemniej jednak które z tych lotnisk wybrać?

Okazuje się, że w obu przypadkach, trzeba będzie wypożyczyć samochód lub wykorzystać komunikację miejską, by dostać się w okolice portu w Palau. Jednak śmiało można powiedzieć, że o wiele lepszym rozwiązaniem dla turystów, będzie wybranie lotu do Olbii. Wówczas od portu w Palau dzieli ich jedynie 35 kilometrów i śmiało mogą z Olbii wypożyczyć samochód, by się tam dostać lub skorzystać z komunikacji miejskiej.

Promy i statki

Z portu we wspomnianym już Palau znajdują się promy i statki turystyczne. Kursują one regularnie co 25-30 minut. Oczywiście turyści powinni się do przeprawy promowej odpowiednio przygotować. Chodzi przede wszystkim o to, by odpowiednio wcześnie zarezerwować sobie bilet na przepłyniecie promem tego niewielkiego dystansu. Dlaczego? Otóż Caprera jest wyspą która regularnie przyciąga coraz to większe ilości turystów. Dlatego też miejsca na promie kończą się w przysłowiowym mgnieniu oka.

Co prawda szczególnie w sezonie turystycznym, promy te kursują z ogromną częstotliwością. Z pewnością na wyspie zaczyna roić się od turystów, jednak nie jest najlepszym rozwiązaniem kupowanie biletu w kasach biletowych w Palau. Często bowiem możemy spotkać się z tym, że bilety zostaną już wyprzedane. Wobec tego o wiele lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na zakup biletów za pośrednictwem witryny internetowej. Wówczas możemy być pewni, że miejsca na promie dla nas nie zabraknie.

Dlaczego warto udać się do Caprery właśnie z portu w Palau? Podróż co prawda nie trwa długo, jednak daje nam ona możliwość podziwiania niesamowitych widoków. Z jednej strony będziemy żegnać fantazyjną i malowniczą linię brzegową Sardynii, zaś z drugiej strony będą witać nas malownicze i bujne zarośla wyspy Caprera. Z pewnością warto wyposażyć się w naładowane telefony komórkowe i aparaty fotograficzne.

Caprera – klejnot z rajskimi plażami u wybrzeży Sardynii

Wyspa Caprera często nazywana jest prawdziwym, rajem na ziemi, który znajduje się u wybrzeży Sardynii. Nie da się ukryć, że Sardynia jest piękną wyspą, jednak wielkie metropolie, które się na niej znajdują, sprawiają, że prędzej czy później zapragniemy od nich po prostu odpocząć. Wówczas to właśnie pobliska wyspa Caprera staje się prawdziwą, niesamowitą oazą spokoju. Pominięcie jej podczas wakacji z pewnością byłoby największym błędem i grzechem w życiu.

Nie jest tajemnicą, że każdy z nas, kiedy słyszy hasło “wakacje” oczyma wyobraźni wyobraża sobie piękne i rajskie plaże. Wyspa Caprera nie bez powodu nazywana jest klejnotem Morza Tyrreńskiego i prawdziwym skarbem w tej okolicy Włoch. Wakacje na Sardynii z jednodniowym wypadem na Caprerę, pomogą wam odkryć na nowo, co oznacza pojęcie “raj na ziemi”. Okazuje się, że wyspa Caprera słynie przede wszystkim ze swoich malowniczych plaż.

Naturalne plaże

Śmiało można porównać je do prawdziwej idylli, której nie znajdziemy w żadnym innym miejscu Włoch. Cała linia brzegowa tej wyspy jest jedną wielką plażą. Niemniej jednak byłoby to zbyt ogólnikowe stwierdzenie. Trzeba jasno powiedzieć, że plaże na wyspie Caprera nie mają specjalnych i wymyślonych nazw. Są one w pełni naturalne i wykreowane przez przyrodę. Wobec tego oczywistym staje się fakt, że występuje ich ogromna różnorodność.

Na wyspie Caprera natrafimy na tradycyjne plaże, które usłane są żółtym i złocistym piaskiem, a także cechuje je niezwykle swobodne i płytkie wejście do wody. Jest to więc idealne i sielskie miejsce dla rodzin z dziećmi, które szukają spokojnego i przede wszystkim bezpiecznego miejsca na wypoczynek ze swoimi pociechami. Z drugiej zaś strony mamy plaże o prawdziwe wyjątkowym wydźwięku. Pokrywa je bowiem piasek barwiony na biało. Oczywiście jego zabarwienie jest całkowicie naturalne, a występowanie różnorodnych odcieni piasku w obrębie jedynie jednej wyspy, która dodatkowo jest niewielka, jest rzadko spotykanym zjawiskiem.

Plaże te są tłem dla wielu pocztówek i katalogów biur podróży, gdyż panorama rozciągająca się z tego miejsca, a także niesamowity kontrast bieli piasku, z lazurem Morza Tyrreńskiego jest prawdziwie magiczny. Z drugiej zaś strony absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy udali się na jedną z plaż żwirowych lub kamienistych. Na tej wyspie można więc znaleźć dosłownie wszystko, czego turyści mogą oczekiwać.

Caprera wyspą idealną dla miłośników pięknej przyrody

Dlaczego coraz więcej podróżników ściąga na Caprerę? Otóż okazuje się, że mało już na świecie pozostało miejsc, w których możemy na własne oczy zobaczyć i na własnej skórze poczuć co oznacza natura. Piękno przyrody wyspy Caprera jest objęte terenem Parku Narodowego La Maddalena, a to oznacza, że wszystko rozwija się tam swoim tempem bez zbędnej ingerencji człowieka.

Na Caprerze możemy więc obcować z prawdziwą przyrodą, która nie była i nie będzie tknięta destrukcyjnym procesem cywilizacyjnym i niszczycielskimi działaniami człowieka. Caprera to przede wszystkim wolno rosnące lasy sosnowe, ale również i lasy liściaste. Co więcej, pomiędzy zaroślami bardzo często możemy natrafić na naturalnie wytworzone jeziora i zbiorniki wodne, w których woda jest za każdym razem niezwykle czysta i przejrzysta.

Dzika przyroda

Caprera jest być może ostatnim miejsce w Europie lub być może na całym świecie, w których możliwe jest odetchnięcie pełną piersią. Wyspa jest całkowicie wolna od zanieczyszczeń, a także jest domem dla wielu zwierząt, które znalazły tam schronienie i mogą wieść spokojne życie. Nie da się więc ukryć, że jeśli uwielbiacie szeroko pojęte bytowanie z przyrodą i obcowanie z naturalną roślinnością podobnie zresztą jak z pięknymi i lazurowymi zbiornikami wodnymi to Caprera będzie dla was idealny miejscem.

Co prawda w ostatnim czasie znacznie zwiększył się napływ turystów, mimo wszystko wyspa w dalszym ciągu zapewnia w pełni prywatną i sielankową atmosferę. Z pewnością żaden turysta nie spodziewa się tego, co może zobaczyć tam na własne oczy. Caprera jest bowiem perłą całego Morza Tyrreńskiego, a także każdy mieszkaniec Sardynii czy w ogóle każdy obywatel Włoch, jest dumny z tego, że znajduje się ona na terytorium ich kraju. W obecnej rzeczywistości, kiedy każdy z nas żyje w pośpiechu, a powietrze jest ciężkie od zanieczyszczeń, znalezienie miejsca, w którym można odetchnąć prawdziwym powietrzem i nie martwić się o to, że wdychamy tym samym tysiące toksycznych substancji, jest wartością na wagę złota. Niemniej jednak właśnie takie warunki oferuje nam wszystkim malownicza wyspa u wybrzeży Sardynii, którą jest Caprera.

Przeczytaj także: Pogoda i temparatura na Sardynii

Noclegi na La Maddalena 15 minut promem od Caprery

Niestety, wspomniane już zostało, że Caprera nie jest zamieszkana, a co za tym idzie próżno szukać tam obiektów noclegowych. Być może jest to największa zaleta tej wyspy, gdyż dzięki temu, że wolna jest ona od zabudowań i luksusowych hoteli, jest ona w stanie zachować swój specyficzny i nietuzinkowy mikroklimat i cieszyć turystów czystością i przejrzystością. Niemniej jednak z pewnością turyści będą chcieli spędzić w tym raju na ziemi nieco więcej niż tylko jedną noc. Caprera znajduje się jedynie 15 minut promem od pobliskiej i w pełni zamieszkanej wyspy La Maddalena. Wobec tego warto poszukać noclegów właśnie tam, by być jak najbliżej malowniczej wyspy Caprera i podziwiać jej wybrzeże każdego ranka, z hotelowego pokoju.

Excelsior

Jest to jeden z czterogwiazdkowych hoteli, który znajduje się na wyspie La Maddalena. Co więcej od portu dzieli go jedynie 200 metrów w linii prostej. Wobec tego można powiedzieć, że każdego ranka turyści będą oni mogli podziwiać malownicze wybrzeże majestatycznej Caprery. Co więcej hotel ten oferuje najwyższe standardy. Turyści będą mogli korzystać do woli z hotelowego basenu, a także włoskiej restauracji. Znajduje się tam również siłownia i SPA.

Hotel Miralonga

To kolejny czterogwiazdkowy obiekt, który znajduje się tuż przy porcie, z którego codziennie, regularnie odpływają statki na wyspę Caprera. Oczywiście hotel ten zapewnia podróżnym wszystkie niezbędne udogodnienia i standardy. Znajduje się tam bowiem cały kompleks basenowy, a także łaźnie parowe i jaccuzzi. Co więcej turyści mogą również korzystać z prywatnej plaży, która przynależy do hotelu. Pokoje są nowoczesne i posiadają pełne wyposażenie. Każdy z nich posiada automatyczną klimatyzację, a także telewizor z płaskim ekranem. W hotelu znajduje się również restauracja i bar, który nocą serwuje gościom wyśmienite drinki. Hotel oferuje także wypożyczalnie rowerów, a także znacznie ułatwia zorganizowanie podróży na Caprerę. Najważniejsze jest jednak to, że obiekt jest niezwykle przyjazny dla rodzin z dziećmi. Zapewnia także najmłodszym atrakcje w postaci placów zabaw i animatorów, którzy na specjalne życzenie rodziców otoczą opieką ich pociechy.

Grand Hotel Resort Ma&Ma- Adults Only

To pięciogwiazdkowy obiekt, który przeznaczony jest jedynie dla dorosłych podróżnych. Można w nim cieszyć się prawdziwie królewskimi warunkami. Znajdują się tam bowiem przestronne baseny, a także cały szereg łaźni parowych i jaccuzzi. Co więcej, goście mogą korzystać do woli z gabinetów masażu, siłowni, sali do fitness i SPA. Pokoje są w pełni klimatyzowane i nowoczesne. Każdy z nich dysponuje również niewielkim balkonem lub nieco większym tarasem, z którego roztacza się malowniczy widok. Do portu, z którego odpływają promy na Caprerę, goście będą mieć jedynie 700 metrów.

Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Wakacje w Porto Torres na Sardynii

Jak zwiedzać magiczną Grotta di Su Mannau?

Następny

Dodaj komentarz