Ceny nieruchomości i koszty życia na Sardynii

Tagi , , , , , , , , , , , ,

Osoby posiadające dużo gotówki są teraz bardzo chętne do inwestowania w nieruchomości. Jednocześnie poszukują najatrakcyjniejszych terenów pod takie inwestycje. Jak się okazuje, nie trzeba ograniczać się do Polski. Wręcz przeciwnie, na świecie jest wiele miejsc, które są od naszego kraju atrakcyjniejsze i oczywiście stwarzają lepsze warunki do inwestowania. Jednym z nich jest Sardynia.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Rynek nieruchomości i koszty życia na Sardynii

Na wstępie warto wiedzieć, że Sardynia to jeden z najtańszych regionów we Włoszech, a tamtejsze ceny na pewno Was nie zawiodą. Oczywiście nic nie może się równać z tą malowniczą wyspą ze znacznie droższą częścią Włoch kontynentalnych. Zacznijmy od prostego przykładu, na Sardynii za butelkę dobrego piwa zapłacimy 2-4 euro. Czy ceny w naszym kraju są naprawdę takie same? Załóżmy, że chcesz wypić kieliszek dobrego czerwonego wina w lokalnej restauracji. W rezultacie możesz otrzymać rachunek w wysokości od 5 do 12 euro – w zależności od rodzaju wina, które wybierzesz. Możesz spodziewać się cen zbliżonych do tradycyjnej włoskiej pizzy – zapłacisz od 4 do 15 euro. Ponownie ceny są bardzo zbliżone do tych w naszym kraju.

Cieszmy się dalej dobrą kolacją w restauracji. Wtedy na rachunku zobaczysz około 25 euro, podczas gdy za dobrą gałkę lodów zapłacisz tylko 1,50 euro. Załóżmy teraz, że musisz dojechać komunikacją miejską do innej części miasta, wtedy za bilet ważny na godzinę zapłacisz tyle samo, co za gałkę lodów i filiżankę kawy, aby mieć energię na cały dzień. Nawet w Cagliari, stolicy wyspy, nie ma potrzeby oszukiwać się z drogimi opcjami. Za mleko zapłacimy około 0,75 €, a za pół kilograma makaronu 0,60 €. Jak widać, można tam bezpiecznie przetrwać bez narażania własnego budżetu.


Ceny nieruchomości na Sardynii?

Ceny mieszkań na Sardynii, a także mieszkań i domów różnią się w zależności od lokalizacji. Mówiąc o Cagliari czy Olbii, warto przygotować się na to, że za dom przyjdzie nam zapłacić około 400-600 tysięcy euro. We wspomnianych już lokalizacjach, takich jak Golfo Aranci czy Baida Caddinas, można znaleźć domy za 250 000 euro, o dużej powierzchni, a niektóre mogą być w pełni umeblowane. Jeśli chodzi o mieszkania, warte są ponad 80 000 euro, czy to w Cagliari, czy w mniejszych miejscowościach. Tutaj najważniejszą kwestią są osobiste preferencje i standard wyposażenia, jakie chcemy mieć w swoim mieszkaniu.


Gdzie kupić dom na Sardynii

Sardynia to autonomiczny region Włoch. Mimo swojej wyspiarskiej egzotyki, to wciąż UE, więc kwestie prawne czy podstawowe zasady ekonomiczne niewiele różnią się od tych, które obowiązują w Polsce. Polakowi bardzo łatwo odnaleźć się w prawniczych i kulturowych realiach Sardynii, wielu ludzi na wyspie posługuje się językiem angielskim, trzeba też przyznać, że my Polacy bardzo szybko uczymy się włoskiego. Czas okazji na rynku nieruchomości. Rzeczywiście! Obecny stan rynku nieruchomości tłumaczy decyzję o zakupie domu lub mieszkania na Sardynii. Na kupców czekają setki domów i mieszkań, czasem po bardzo niskich cenach. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Osoby zainteresowane kupnem lub długoterminowym wynajmem domu lub mieszkania mają wiele możliwości. Na nabywców czekają luksusowe wille ze wszystkimi wygodami i tańsze kamienice. Ceny tych ostatnich są zbliżone do cen mieszkań w Warszawie czy Krakowie. Najlepiej szukać mieszkań i domów w okolicy Cagliari, Olbii oraz Alghero.


Ceny nieruchomości w Cagliari

Cagliari to wyjątkowe miasto i jedno z najpopularniejszych miejsc wakacyjnych na Sardynii. To wspaniały nadmorski kurort z niepowtarzalnym klimatem, świetnym jedzeniem i najlepszymi hotelami oferującymi wypoczynek na najpiękniejszych słonecznych plażach. Cagliari słynie z wyjątkowej i bardzo zróżnicowanej okolicy. Jednym z nich jest starożytny Castello, ufortyfikowany średniowieczny budynek na pobliskim wzgórzu. Znajduje się tam twierdza Saint-Rémy – jeden z symboli miasta. Centro storico to najstarsza część Cagliari, a jej centrum to brukowana Via Roma. Nieruchomość składająca się z przedpokoju, salonu z aneksem kuchennym, dwóch sypialni, łazienki, pralni, garderoby oraz balkonu będzie kosztowała nas około 300 000 euro.


Ceny nieruchomości w Olbia

Olbia to nadmorska miejscowość, często nazywana bramą Sardynii. Można się tu dostać na dwa sposoby – drogą morską i powietrzną. Lotnisko Olbia-Costa Emerald jest jednym z trzech lotnisk na wyspie. Znajduje się zaledwie 4 kilometry od centrum miasta i oferuje krajowe i międzynarodowe usługi lotnicze. Do portu zawija wiele statków pasażerskich, głównie z kontynentalnej części kraju, w tym z Genui, Livorno i Lacjum. Miasto jest jednym z największych na Sardynii i drugim co do wielkości pod względem wielkości. Znajduje się nad morzem w północnej części wyspy i słynie z piaszczystych plaż i pięknego starego miasta. W starożytności Olbia była osadą fenicką i kolonią grecką, w czasach rzymskich stała się ważnym ośrodkiem handlowym. Dziś nie bez powodu jest to jedno z głównych centrów turystycznych wyspy. Samo miasto jest atrakcyjne, ale najpiękniejsze jest jego zabytkowe centrum. 

Elegancka wiejska posiadłość w rejonie Litarru Ruiu, składająca się z posiadłości z budynkami gospodarczymi, otoczona zadbanym parkiem z gajami oliwnymi i malowniczym dwupokojowym basenem typu infinity to koszt 1 300 000 euro.


Ceny nieruchomości w Alghero

Alghero to znany nadmorski kurort na Sardynii, w prowincji Sassari, liczący około 44 000 mieszkańców. To także wyjątkowe miejsce, z bogatą historią rządów katalońskich w regionie, co znajduje odzwierciedlenie w tutejszym dialekcie i stylu. Nadal można tu spotkać osoby mówiące po katalońsku. W rzeczywistości nosi wyraźne ślady stylu katalońsko-aragońskiego, zwłaszcza w swojej architekturze. Można je zobaczyć na prawie wszystkich budynkach w centrum miasta, od starych murów po domy i kościoły. Historyczne centrum miasta, choć stanowi zaledwie 10% powierzchni Alghero, podzielone jest na trzy podstawowe dzielnice. Pierwsza to ulica między Piazza Civica a Castellas, druga między katedrą Santa Maria a Via Carlo Alberto, a ostatnia to ulica od Via Ferret do Via Roma.  Wybrzeże na północ od Alghero do Capo Caccia to morski obszar chroniony. Ceny domów w tej okolicy o wielkości 100 metrów kwadratowych wynoszą średnio 350 000 euro..

Sardynia to jeden z najatrakcyjniejszych regionów inwestycyjnych na świecie. Jest atrakcyjna zarówno dla tych, którzy chcą mieszkać w okolicy, jak i dla tych, którzy chcą uzyskać jak największy zysk ze swojej inwestycji. Ludzie doceniają malownicze tereny w jego obrębie i życzliwość ludzi, którzy tam mieszkają. Jeśli więc chcesz inwestować w nieruchomości na Sardynii, to może być dobry kierunek. Dlatego warto zapoznać się z tematem, cenami, które go dotyczą, a przede wszystkim podejść do tego wszystkiego z odpowiednim nastawieniem. Cel inwestycji jest bardzo ważny i choć Sardynia chce rozwijać turystykę, to nie jest to jedyny kierunek, w którym to wszystko zmierza.


Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Różowa Plaża na Sardynii

Carbonia – dlaczego musisz tam pojechać?

Następny

Dodaj komentarz