Dlaczego mówi się o Sardynii – Wyspa Szczęścia?

Tagi , , , , ,

Sardynia to druga pod względem wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym. Administracyjnie przynależy ona do Włoch i przez wiele lat pozostawała w cieniu Sycylii. To właśnie tam zmierzali turyści z całego świata, a Sardynia pozostawała daleko w tyle. Jednak tendencja odnośnie tego znacznie zmieniła się w ostatnich latach, a na Lazurową Wyspę przyjeżdża znacznie więcej podróżnych. Dlaczego więc Sardynia budzi tak ogromne zainteresowanie i dlaczego nazywa się ją wyspą szczęścia?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Lazurowa Wyspa

Sardynia to wyspa o niewymownym uroku, który będziesz mógł poznać tylko i wyłącznie w momencie, kiedy sam zdecydujesz się tam spędzić wakacje. Szybko przekonasz się o tym, że nie bez powodu przypisuje się jej określenie Lazurowa Wyspa. Okazuje się, że Sardynia może wiele zawdzięczać zaawansowanej ochronie przyrody i naturalnego krajobrazu, która prowadzona jest przez administrację wyspy. Cała przyroda rozwija się tam naturalnym tempem, a wszelka cywilizacja jej nie przeszkadza.

Określenie Lazurowa Wyspa odnosi się także do wód Morza Śródziemnego. To właśnie wody okalające Sardynię są uważane za jedne z najcieplejszych i najczystszych, a wiele plaż na wyspie posiada oznaczenie Błękitnej Flagi. Oznacza to, że spełniają one najwyższe standardy ekologiczne, a także są w pełni bezpieczne. Sardynia bez wątpienia to wyspa szczęśliwa, która zachęca nie tylko miejscowych, ale także i turystów do tego, by krok po kroku eksplorowali jej naturalne piękno i żyli w symbiozie z naturą.

Wyspa Szczęścia

Sardynia, zgodnie z tym, co zostało już wspomniane, nazywana jest także wyspą szczęścia. Możesz się zastanawiać, dlaczego? Okazuje się, że Wyspa Szczęścia może pochwalić się unikalnym mikroklimatem, który po prostu sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Sardynia słynie przede wszystkim z wysokich temperatur, a także ogromnej ilości słonecznych dni. Doba jest tutaj wyjątkowo długa, a mieszkańcy wyspy mają pod dostatkiem witaminy D, która odpowiada za odporność organizmu oraz samopoczucie. Oczywiście nie można w tym momencie pominąć także kuchni. Sardynia słynie ze swoich, autorskich potraw, ogromnej ilości warzyw, owoców, a także owoców morza.

Sardyńczycy korzystają z własnych upraw, większość produktów jest ekologiczna, a co za tym idzie także i zdrowa. Mieszkańcy Sardynii preferują także tzw. slow life. Oznacza to, że życie na wyspie płynie spokojnie, bez zbędnego stresu, a mieszkańcy delektują się praktycznie każdą chwilą, którą mają. To wszystko sprawia, że ta wyspa jest po prostu kolebką szczęścia.

Długowieczność Sardyńczyków

Sardynia skrywa w sobie znacznie więcej sekretów, niż może Ci się to wydawać. Okazuje się, że wyspa słynie również z długowieczności. Czy wiesz, że długowieczność Sardyńczyków jest realnym faktem? Średnia długość życia mieszkańców tej wyspy wynosi aż 85 lat. Praktycznie jest to jeden z najdłuższych wskaźników w całej Europie. Wynika to właśnie z faktu zdrowej diety, slow life, a także z ogólnego szczęścia jakie panuje na wyspie. Sardyńczycy w większości doczekują spokojnej starości, ciesząc się tym co mają. Większość z nich żyje chwilą i cieszy się tym co ma. Kto wie, być może to właśnie to jest sekretem długowieczności?

Slow life

Slow life to kolejny wyznacznik życia mieszkańców Sardynii. Oznacza to nic innego, jak tylko celebrację każdej chwili, która akurat trwa. Slow life wg Sardyńczyków to przede wszystkim brak stresu i brak wiecznego pośpiechu. Mieszkańcy wyspy powoli i spokojnie podchodzą do swoich obowiązków, zadań, pracy, a także do wszystkiego, co dzieje się wokół nich. Lepiej jest wg. nich żyć wolniej, a doceniać to co się ma. Spokojna celebracja każdego posiłku, łyku wina i momentu, który przecież się nie powtórzy. To kolejny powód dla którego Sardynia jest wyspą szczęśliwą. 

Amazing pink sand beach in Budelli Island, Maddalena Archipelago, Sardinia, Italy
Piękna plaża na wyspie Budelli na archipelagu Maddalena na Sardynii. licencja: shutterstock/By StefanoZaccaria

Piękna przyroda i rajskie plaże

Zostało już wspomniane, że Sardynia to wyspa rajska – wskazują na to nie tylko plaże, ale także i przyroda, która właśnie w tym miejscu rozwija się swoim tempem. Na Sardynii samodzielnie przekonasz się, dlaczego slow life jest tym, czego Ci potrzeba. Na plażach możesz wypoczywać w promieniach wiecznego słońca, a także kąpać się w niesamowitych wodach Morza Śródziemnego. Dodatkowo to właśnie na Sardynii możesz korzystać z licznych atrakcji, które sprawią, że Twój pobyt będzie jeszcze przyjemniejszy. Daj się więc ponieśc emocjom i szczęściu, które własnie na Sardynii wyczujesz w powietrzu.

Odwiedź Sardynię i zakochaj się w niej

Jeśli jeszcze nie masz planów wakacyjnych, to koniecznie zdecyduje się na wakacje na Sardynii. Nie tylko będziesz mógł tam wypocząć, ale także przekonać się co to znaczy slow life na własnej skórze. Być może to właśnie na Sardynii będziesz mógł naładować przysłowiowe akumulatory i będziesz mógł z nową energią wrócić do Polski. Skorzystaj także z licznych aktywności i atrakcji, które są dla Ciebie przygotowane na wyspie. Takich wakacji z pewnością przez dłuższy czas nie będziesz mógł zapomnieć. Odwiedź więc Sardynię, jej miasta i plaże, a następnie zakochaj się w szczęśliwej wyspie!

Autor: Daria Gajewska

Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Plaże naturystów na Sardynii – przewodnik

Torre del Diavolo – historia wyjątkowego zabytku

Następny

Dodaj komentarz