Free parking w Alghero – gdzie parkować?

Tagi , , ,

Wybierając się na Sardynię, świetnym pomysłem jest wynajem samochodu. Pozwala to do woli zwiedzać tę przepiękną wyspę i nie być „uwiązanym” przez rozkłady jazdy, czy czas ważności biletu. Niektórzy turyści z Polski decydują się nawet na podróż własnym autem z kraju (z wykorzystaniem przeprawy promowej – np. z Livorno). To jednak zadanie dla ambitnych, bo podróż taka jest bardzo wymagająca i zwyczajnie męcząca. Zwłaszcza gdy towarzyszy w niej np. nasze kilkuletnie dziecko. Bardziej logiczną opcją wydaje się więc podróż na Sardynię samolotem (bądź statkiem z kontynentalnej części Włoch) i następnie wynajęcie auta już na Sardynii.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Free parking w Alghero – gdzie parkować w Alghero?

Jednym z najpiękniejszych miejsc na Sardynii jest z całą pewnością Alghero położone na zachodzie wyspy. Po dotarciu do tego miasta zapewne bardzo interesującą wszystkich zmotoryzowanych turystów informacją będzie ta dotycząca najlepszych bezpłatnych parkingów ulokowanych na terenie miasta. Poniżej znajduje się wykaz tego typu miejsc w Alghero.

Bezpłatne parkingi w Alghero

Ważna informacja: parkingi na terenie Alghero oznaczone są trzema kolorami: białym, niebieskimi i żółtym. Linie białe wyznaczają obszary dozwolone do parkowania i postojów, natomiast niebieskie świadczą o tym, że dane miejsce parkingowe jest płatne. Z kolei linie żółte dotyczą obszarów, gdzie parkowanie jest niemożliwe – terenów wyłączonych z możliwości parkowania.

Piazzale della Pace

Parking ten mieści się przy ulicy Lungomare Barcellona (naprzeciwko portu w Alghero). W tym miejscu znajdują się również parkingi dla autobusów turystycznych. Ponadto w samym porcie znajduje się bezpłatny parking, z którego mogą korzystać wszystkie samochody. Mieści się on w strefie zarządzanej przez lokalne władze. Z kolei w drugiej części portu parkować mogą już tylko posiadacze łodzi, żeglarze i inne osoby związane z tutejszą infrastrukturą. W tamtym obszarze nie możemy już zatrzymać się naszym samochodem ani się nim poruszać. Podział portu na dwie strefy sygnalizowany jest odpowiednimi znakami drogowymi, na które należy w tym miejscu zwracać szczególnie baczną uwagę.

Free parking w AlgheroParcheggio Alghero stazione

Jeden z parkingów bezpłatnych w mieście znajduje się tuż obok głównego dworca kolejowego Alghero. To miejsce parkowania to dobry pomysł chociażby dla osób, które planują przesiąść się do pociągu i odbyć na przykład wycieczkę po lokalnych atrakcjach i okolicznych miejscowościach. Zwłaszcza kusząca wydaje się być wycieczka do urokliwego Sassari – miasta będącego stolicą prowincji, której częścią jest Alghero. Taka wyprawa może być znakomitym uzupełnieniem dla naszego pobytu w Alghero.

Parcheggio ospedale civile

Na bezpłatny parking natrafiamy także tuż obok szpitala miejskiego. To dobra, strategiczna lokalizacja skąd można bezproblemowo przemieścić się w inne części miasta. Nieopodal znajduje się kilka przystanków autobusowych różnych linii, a także jedna z głównych arterii miasta – via don Minzoni.

Free parking w Alghero – Parcheggio Conad

Jedną z możliwości jest również zaparkowanie na parkingu przy jednym z popularnych włoskich supermarketów – pod obiektem sieci Conad. Jednak jest to rozwiązanie dobre wyłącznie czasowo, bo co do zasady parking ten przeznaczony jest dla klientów. Dłuższe użytkowanie go – tym bardziej poza godzinami pracy marketu – mogłoby narazić nas na nieprzyjemności. Dlatego – jeśli nie mamy innej opcji – wskazanym jest korzystać z usług tego parkingu tylko do kilku godzin, nie na dłuższe okresy.

Historyczne centrum Alghero – czy jest możliwość parkowania?

W ścisłym, historycznym centrum Alghero nie ma możliwości zatrzymania naszego pojazdu użytkowanego w celach turystycznych. Wynika to z tego, że obszar ten objęty jest strefą ograniczonego ruchu (ZTL). Nie tylko parkowanie samochodu w ścisłym centrum Alghero, ale i sam przejazd jest zabroniony. Istnieją jednak specjalne godziny tranzytowe, w trakcie których można pokonać ten teren autem (ale również bez zatrzymywania). Godziny tranzytowe to od 8 do 10:30 oraz 14:30 do 16:30 (poza niedzielami i świętami).


Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Alghero czy Cagliari – które miejsce lepsze na wakacje na Sardynii?

Groty i klify zatoki Orosei – zwiedzanie, dlaczego warto?

Następny

Dodaj komentarz