Parkingi w Cagliari – gdzie parkować?

Tagi , , , ,

Włochy to bez wątpienia raj turystyczny i mekka miłośników podróży z całego świata. Zjeżdżają się tam nie tylko miłośnicy pięknych plaż i malowniczych krajobrazów, ale także amatorzy architektury czy przepięknych, monumentalnych zabytków. Nie da się ukryć, że południowy region Włoch, to miejsce, które swoje największe zyski czerpie właśnie z turystyki. W tym regionie znajdziemy dosłownie wszystko, czego potrzeba, by móc zaliczyć wakacje do udanych. Znajdziemy tam ogromne metropolie jak np. Cagliari, ale także urokliwe mniejsze wioski. Zachęcają one do tego, by turyści mogli odpocząć od tłumów i po prostu się zrelaksować. Gdzie więc znajdziemy free parking w Cagliari?

Wielkie miasta jednak często wymagają tego, by turysta dysponował samochodem, jeśli chce bez problemu dotrzeć w każde warte odwiedzenia miejsce. Nie da się ukryć, ze komunikacja miejska, jak np. we wspomnianym już Cagliari doprawdy świetnie funkcjonuje. Często jest ona jednak zatłoczona, co w gorącej, włoskiej pogodzie nie będzie zachęcało do podróży. Warto więc wypożyczyć samochód, jednak pojawia się problem z miejscami parkingowymi. Zwykle nie chcemy przeznaczać na nie połowy naszego budżetu. Jak więc wygląda sytuacja z darmowymi parkingami w Cagliari? 

CAGLIARI, SARDEGNA - CIRCA JUNE 2015: Streets of the capital of Sardegna. Street near port hub. Sunny summer day in Cagliari,green palms, clocks and car parking near hotel area. Cagliari in Sardinia
Parkowanie w Cagliari, Sardynia, Włochy, licencja: shutterstock/By aliaksei kruhlenia

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Parkowanie w Cagliari – czy w Cagliari można łatwo znaleźć miejsca parkingowe?

Cagliari to jedna z większych metropolii, która zlokalizowana jest w południowym regionie Włoch. Jednocześnie jest to stolica i największe miasto dobrze nam znanej wyspy, jaką jest Sardynia. Zamieszkuje je ponad 150 tysięcy mieszkańców, więc od razu można sobie wyobrazić, że o wolne miejsca parkingowe jest niezwykle trudno. Cagliari nieraz jest określane mianem najbardziej zatłoczonego miasta we Włoszech. To właśnie tam przypada najwięcej samochodów na jednego mieszkańca. Wiąże się to z tym, że podróże do kontynentalnej części Włoch są niezbędne dla mieszkańców nawet kilka razy dziennie. Wobec tego w Cagliari niezwykle trudno jest o znalezienie wolnego miejsca parkingowego, nawet dla mieszkańców.

Co więcej, nie da się ukryć, że większość parkingów jest tam po prostu płatna, a co gorsza na niektórych z nich nie występuje rozróżnienie na taryfę nocną i dzienną. W praktyce oznacza to, że parking może znacznie nadwerężyć nasz wakacyjny budżet. Warto dodać, że we Włoszech występują różne kolory linii parkingowych. Jeśli poszukujemy darmowych parkingów, to należy szukać tych, których linie są namalowane w kolorze białym. Jednak warto mieć na uwadze to, że mogą pojawić się drobne problemy. Po pierwsze na takim parkingu może być określony limit czasu, wówczas samochody utrzymują tak zwany czasowy dysk, na którym ustawia się godzinę, w której zaparkowano auto.

Jeśli takiego dysku nie posiadamy, dobrym zwyczajem zostawia się kartkę w oknie samochodu z informacją, od której godziny pozostawiliśmy na nim swoje auto. Co więcej, warto zawsze się upewnić, czy taki parking nie jest przeznaczony jedynie dla mieszkańców lub pojazdów uprzywilejowanych. W niektórych strefach parkingi są bowiem przydzielone jedyne mieszkańcom danego osiedla, czy pracownikom np. danego, pobliskiego sklepu.

Free parking w Cagliari polecane przez Polaków

Cagliari,,Italy, ,September,15,,2017:,Street,View,On,Road
Free parking w Cagliari, Sardynia, Włochy, fot. shutterstock.com

Polacy zawsze tłumnie podróżowali i podróżować do Cagliari będą. W związku z tym chętnie dzielą się oni informacjami odnośnie możliwości parkowania pojazdów w miejscach darmowych. Jak wiadomo, każdy z nas o ile ma taką możliwość, chętnie zaoszczędzi na parkomacie, by skorzystać z włoskich atrakcji, czy chociażby napić się prawdziwej włoskiej kawy w pobliskiej kawiarence. Według naszych rodaków znalezienie darmowego parkingu w Cagliari wcale nie graniczy z cudem i wbrew pozorom w mieście można znaleźć całkiem sporo darmowych parkingów.

Jednak problem pojawia się przy znalezieniu wolnego miejsca. W pierwszej kolejności najwięcej parkingów oznaczonych białymi liniami znajdziemy w dzielnicy Castello, a dokładniej na całej ulicy Viale Monsignor Luigi Giussani. Jest to ulica na niezwykle długa i przestronna, na której bez problemu można zostawić auto. Co więcej, sporo darmowych parkingów znajduje się również w okolicy starego miasta – mianowicie są to parkingi przy ulicy, a jedyne na co należy koniecznie zwrócić uwagę, to godziny sprzątania tych ulic. Wówczas ryzykujemy mandatem lub odholowaniem naszego pojazdu na policyjny parking.

Kolejno należy wspomnieć o parkingach przy wielkich marketach i galeriach handlowych. O ile te podziemne mogą wiązać się z dodatkową opłatą, o tyle parkingi naziemne będą całkowicie za darmo. Często też można spotkać się z podziemnymi parkingami w galeriach handlowych, które będą darmowe dla klientów przez 3 do 5 godzin. Wówczas na tyle możemy pozostawić tam samochód. W samym centrum Cagliari, w okolicach najważniejszych zabytków, niestety nie mamy co szukać. Tam zwykle występują parkingi obarczone najdroższą taryfą. Jednak możemy sprytnie rozwiązać ten problem, parkując w wąskich uliczkach przylegających do głównej drogi. Takich uliczek w całym mieście jest bardzo dużo, a przy odrobinie cierpliwości z pewnością znajdziemy również wolne miejsce i zaoszczędzimy trochę gotówki.


Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Jak dojechać z Cagliari do Alghero?

Alghero lotnisko – wypożyczalnia samochodów

Następny

Dodaj komentarz