Jak dojechać z Cagliari do Alghero?

Tagi , , , ,

Wakacje w słonecznej Italii to bez wątpienia marzenie wielu turystów. Nie powinno więc dziwić, że to właśnie Włochy królują w ofertach biura podróży. To właśnie tam turyści mogą znaleźć dokładnie wszystko to, co jest niezbędne do udanego wypoczynku. Największą popularnością od wielu już sezonów cieszy się słoneczna i rozrywkowa Sardynia. Okazuje się, że obecnie turyści ściągają nie tylko do Cagliari czy Olbii. Coraz częściej udają się na północno- zachodnie wybrzeże wyspy do urokliwego kurortu Alghero. Niemniej jednak najlepsze i najtańsze loty z naszego kraju możemy zarezerwować właśnie do Cagliari. Jak więc dojechać o Alghero ze stolicy Sardynii?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dojechać do Alghero z Cagliari sardyńską komunikacją miejską

Turyści, którzy nie posiadają prawa jazdy lub nie chcą z różnych powodów wypożyczać samochodu, mogą postawić na świetnie rozwiniętą i zorganizowaną sardyńską komunikację miejską. Opcji podróży jest wiele. W pierwszej kolejności skupmy się więc na tej najłatwiejszej. Wymaga ona jedynie jednej przesiadki i zajmie nam około 5 godzin. Po przylocie do Cagliari musimy udać się na dworzec kolejowy. Kupimy tam bilet do pociągu regionalnego numer 4846, którym dojedziemy do miejscowości Porto Torres Marittima. Wówczas z tej samej stacji czeka nas jedyna przesiadka do autobusu Linea 714, który bezpośrednio dowiezie nas na dworzec główny w Alghero.

Drugą z opcji, która zajmie nam około 5 godzin i 30 minut, jest ta z dwoma przesiadkami. Wówczas znów z Cagliari wybieramy pociąg 4846 do miejscowości Porto Torres Marittima i dojeżdżamy nim do miejscowości Sassari na dworzec główny. Jest to jedno z większych miast Sardynii. W Sassari wsiadamy w bus relacji Sassari – Alghero, który dowiezie nas na obrzeża miasta. Finalnie wybieramy autobus Linea AP, którym bezpośrednio dotrzemy do samego malowniczego centrum Alghero.

Podróż wypożyczonym samochodem z Cagliari do Alghero

O wiele lepszą i bardziej komfortową opcją jest wypożyczenie auta na lotnisku w Cagliari. Funkcjonuje tam około 5 wypożyczalni, więc nawet przez planowanym przylotem można zarezerwować idealnie dobrany do naszych potrzeb samochód. Do pokonania będziemy mieć 249 kilometrów i nie powinno zająć nam to więcej niż około 3 godziny. Trasa jest wyjątkowo prosta. W pierwszej kolejności należy wydostać się z lotniska w Cagliari i dostać na drogę oznaczoną jako SS131 dir. Wyprowadzi nas ona na obwodnicę miasta, która na jego obrzeżach łączy się z autostradą E25. Okazuje się, że to właśnie tą drogą pokonamy większą część trasy. Dopiero na wysokości niewielkiej miejscowości Bonorva czeka nas pierwszy zjazd w drogę oznaczoną jako SP43.

Kolejno połączy się ona ponownie z drogą SS131 i znów wjedziemy na autostradę oznaczoną jako E25. Na wysokości miejscowości Sassari będziemy musieli wjechać na obwodnicę miasta, by uniknąć korków, więc zjeżdżamy na drogę SP15, którą dojedziemy do ronda. Wybieramy na nim trzeci zjazd w drogę SS291 var. Dojedziemy nią bezpośrednio do kolejnego ronda przez samym Alghero, gdzie wybieramy drugi zjazd w drogę SS127 bis i dojeżdżamy nią do samego centrum kurortu.

Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Cagliari – jak poruszać się w mieście?

Parkingi w Cagliari – gdzie parkować?

Następny

Dodaj komentarz