Jak dojechać z Cagliari do Alghero?

Tagi , , , , ,

Miasto Alghero znajduje się na północno-zachodnim wybrzeżu włoskiej wyspy Sardynia. Jest częścią prowincji Sassari i jednym z najpiękniejszych oraz najciekawszych miast na wyspie. Alghero wciąż zachowuje swój średniowieczny urok, dzięki murom miejskimi, plażom i pobliskim krajobrazom. Miasto Alghero ma swoje lotnisko — Alghero Fertilia International Airport, które łączy je z resztą Włoch. Lotnisko to jest obsługiwane przez tanie linie lotnicze. Jednak większość lotów z miast Europy odbywa się do Cagliari na południu Sardynii. Jak dostać się z Cagliari do Alghero?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dojechać z Cagliari do Alghero?

Są trzy sposoby podróżowania z Cagliari do Alghero. Można wynająć samochód na lotnisku w Cagliari lub wybrać pociąg bądź autobus. Można także podróżować pociągiem i autobusem. Wszystko zależy od naszego wyboru i preferowanej wygody.

Podróż samochodem

Niezależnie od tego, czy lądujemy na lotnisku Elmas w Cagliari — Aeroporto di Cagliari-Elmas, czy też podróżujemy z centrum miasta, to dojazd samochodem do Alghero zajmuje około trzech godzin. Należy kierować się drogą nr SS131 / E25 w kierunku północnym do Sassari, a następnie drogą nr SS291 do Alghero.

Podróż pociągiem

Warto wiedzieć, że nie ma bezpośrednich pociągów do Alghero z Cagliari. Dlatego też, aby dostać się z tego miasta do Alghero, trzeba jechać przez Sassari. Pociągi do Sassari odjeżdżają średnio co około dwie godziny. Dworzec kolejowy w Cagliari znajduje się przy Piazza Matteotti. Do Sassari pociągi odjeżdżają także z dworca kolejowego z lotniska.

Pociągi z dworca głównego kursują średnio co dwie godziny od godziny 6:30 do 18:30. Całkowity czas podróży z tego miasta do Sassari wynosi około 3 godzin i 20 minut. W Sassari na dworcu można przesiąść się w bezpośredni pociąg jadący do Alghero. Pociąg ten kursuje codziennie, średnio co godzinę, począwszy od 6:05 rano do 21:00 wieczorem.

Wybierając podróż pociągiem, należy kupić dwa oddzielne bilety. Pierwszy bilet na pociąg Kolei Włoskich (Ferrovie dello Stato) kosztuje około 17 euro za osobę. Drugi bilet kosztuje od 2 do 5 euro za osobę i jest to regionalne połączenie ARST.

Przeczytaj także: Alghero czy Cagliari – które miejsce wybrać?

Jak dojechać autobusem z Cagliari do Alghero?

Z dworca autobusowego ARST w Cagliari przy Piazza Matteotti odjeżdża bezpośredni autobus na lotnisko Alghero Fertilia. Połączenie to jest obsługiwane przez firmę Logudoro Tours s.r.l.. Autobus odjeżdża codziennie o godzinie 14:00. Bilet kosztuje od 16 do 28 euro za osobę i można go kupić bezpośrednio na pokładzie autobusu u kierowcy. Następnie po dotarciu na lotnisko w Alghero można przesiąść się do autobusu publicznego, który jedzie do centrum miasta Alghero. Całkowity czas potrzebny na podróż to około 4 godziny 30 minut. Bilet autobusowy z lotniska do centrum Alghero kosztuje od 4 do 7 euro i można go kupić na dworcu autobusowym. 

Autor: Magdalena Łydka


Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Alghero — najlepsze hotele i noclegii nad morzem

Olbia- wynajem auta oraz parkingi

Następny

Dodaj komentarz