Jeśli wymarzone wakacje, to tylko na Costa Smeralda!

, Tagi , , , , ,

Planując wakacje, turyści chcą znaleźć miejsce, które idealnie zaspokoi ich potrzeby. Niemniej jednak czy ktoś z nas kiedykolwiek zastanawiał się, czym są dla niego idealne wakacje? Otóż dla każdego z nas z pewnością definicja jest odmienna. Jedni uwielbiają otaczać się pięknymi zabytkami, a także malowniczą mieszanką różnych styli architektonicznych, podczas gdy inni stawiają na błogi i spokojny wypoczynek na plaży i kąpanie się w promieniach słońca i falach morza lub oceanu. Niemniej jednak każdy doskonale wie i ma sprecyzowane konkretne oczekiwanie, które wakacje muszą spełnić. Wobec tego planowanie idealnego wyjazdu urasta do rangi prawdziwego wyzwania. Zwykle poszukujemy oryginalności i nietuzinkowego piękna, które będziemy mogli odkryć we własnym zakresie. Wobec tego jednym z miejsc, które perfekcyjnie wpisuje się w powyższe kryteria, jest malownicza Costa Smeralda. Dlaczego warto tam spędzić wakacje i jak odpowiednio przygotować się do podróży?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Costa Smeralda i jak dojechać do tego malowniczego wybrzeża?

Costa Smeralda jest z pewnością jednym z wyjątkowych miejsc na Sardynii. Z roku na rok przyciąga ona bowiem coraz to większą liczbę podróżnych. Często poszukują oni idealnego miejsca na wypoczynek i na to, by w końcu mogli wyrwać się z wielkomiejskiej gonitwy. Costa Smeralda z pewnością nie może być także traktowana jako nic nie znaczący kawałek Sardynii. Jest to bowiem ta część wyspy, która nagle i niepostrzeżenie stała się jej najbardziej luksusową wizytówką.

Okazuje się, że to Szmaragdowe Wybrzeże od wielu lat jest już idealnym miejscem na wypoczynek dla wszystkich celebrytów i polityków. W okolicy pojawiło się pełno supernowoczesnych i luksusowych jachtów, a niewielkie i rybackie miasteczka, od teraz zapraszają turystów najbardziej ekskluzywnymi pokojami hotelowymi i masą atrakcji. Wszystko to sprawiło, że Costa Smeralda dosłownie w kilka lat przeszła niewyobrażalną metamorfozę i stała się niezwykle popularnym miejscem wypoczynku.

Jak dostać się na Costa Smeralda?

Szmaragdowe Wybrzeże znajduje się w północnej części Sardynii, w okolicy niezwykle urokliwego i słynnego miasteczka Olbia. Wobec tego turyści nie mają zbyt wielkiej drogi do pokonania, jeśli chcą się tam dostać. Wystarczy skorzystać z komunikacji miejskiej lub wypożyczyć samochód, by z lotniska w Olbii dosłownie w 30 minut dostać się na Costa Smeralda. Jednak mimo postępującego rozwoju wybrzeża, turyści nie powinni spodziewać się tego, że zastaną tam masę szklanych wieżowców i drapaczy chmur. Trzeba z całą pewnością podkreślić fakt, że rewolucja na Szmaragdowym Wybrzeżu, dokonała się w taki sposób, by wyrazić jak największe poszanowanie dla krajobrazu i naturalnych terenów zielonych. Wobec tego podróżni z pewnością będą mogli spędzić czas na eksplorowaniu niewielkich i zacisznych zatoczek, w których woda przybiera niezwykle imponujący i obłędny turkusowo-szmaragdowy kolor.

Co więcej, idealnym kontrastem do lazuru wody są pokaźnych rozmiarów granitowe skały. Przybierają one niesamowite, fantazyjne kształty i są rzeźbione zarówno przez deszcz, wiatr, jak i morską wodę. Nie da się również ukryć, że na wyspie nawet najbardziej luksusowe posiadłości zanurzone są w uspokajającej zieleni drzew i mają bezpośredni dostęp do morza. Każdy z pewnością, kto choć raz zawita na magiczną Costa Smeralda, będzie chciał tu powrócić.

Costa Smeralda — raj dla plażowiczów i miłośników sportów wodnych

Costa Smeralda, czyli Szmaragdowe wybrzeże to z pewnością jedno z najpiękniejszych miejsc na całej Sardynii. To właśnie tam natura nie spotkała się z drastycznym oporem cywilizacji i postępu i może rozwijać się własnym, swobodnym tempem. Okazuje się, że Costa Smeralda to prawdziwy raj dla plażowiczów, a także miłośników wszelakich sportów wodnych. Można tam wygrzewać się na jednej z następujących plaż:

Spiaggia Capricoli

Jest to plaża, która przede wszystkim zachwyci was swoim wyglądem. To właśnie na niej lazurowa toń morza kontrastuje w urokliwy sposób z białym piaskiem. Plaża ta jest idealnym miejscem na wypoczynek dla rodzin z dziećmi. Zejście do wody, szczególnie w tym miejscu jest niezwykle łagodne i delikatne.

Spiaggia del Principe

To kolejna plaża na Costa Smeralda została nazwana na cześć arabskiego księcia  Aga Khana. To on był głównym kreatorem przemian, jakie od lat 60 XX wieku zachodziły na Costa Smeralda. Plaża ta słynie przede wszystkim z wyjątkowo czystej wody, która właśnie w tym miejscu przybiera głęboki, lazurowy kolor. Z racji tego, że plaża jest niezwykle przestronna i wybrzeże w tym miejscu potrafi zaskoczyć pięknymi falami, zbiera się tu całe mnóstwo surferów oraz miłośników innych sportów wodnych, którzy po prostu  korzystają z uroków wybrzeża, a także wyjątkowo przystępnych fal.

Spiaggia Piccola i Grande Pevero

To dwie, blisko położone siebie plaże, które zachwycają przede wszystkim miękkim i złocistym piaskiem. Plaże zajmują długość 420 metrów, a oddziela je jedynie niewielki cypel. Z racji tego, że woda w tym miejscu jest niezwykle płytka, jest to idealna plaża dla rodzin z małymi dziećmi. Co więcej, na tej plaży możemy wynająć rowery wodne, a także kajaki i korzystać z pięknej pogody.

Spiaggia Di Liscia Ruja

Plaża ta nazywana jest Long Beach i jest jedną z najważniejszych wizytówek Szmaragdowego Wybrzeża. Jest to ulubienica wszystkich celebrytów, a także gwiazd kina i polityków. Latem znane osobistości praktycznie nie opuszczają tej części Costa Smeralda. Jaśniutki piasek idealnie kontrastuje, co więcej wzdłuż niej ciągnie się 1,5-kilometrowy szlak spacerowy, który dostarcza niesamowitych widoków i wrażeń.

Dlaczego warto wybrać się na wakacje na Costa Smeralda?

Wielu miłośników pięknych plaż, a przede wszystkim pięknej przyrody z pewnością nie pożałują tego, że odwiedzą Costa Smeralda. Wybrzeże to jest nazywane jednym z najpiękniejszych miejsc na Sardynii i każdy z turystów będzie mógł poczuć się wyjątkowo. Co prawda nie znajdziecie tam oszklonych hoteli, które wyłaniają się nad brzegami, gdyż są one skrzętnie schowane w zaroślach i oddają niesamowity klimat. Każdy turysta będzie budził się do niezapomnianych widoków, a wypoczynek na Costa Smeralda może mieć dla nas o wiele więcej korzyści.

Przede wszystkim, Szmaragdowe Wybrzeże pozwoli nam na odpoczynek od wielkich metropolii i zatłoczonych miast. Dzięki temu będziemy mogli odetchnąć pełną piersią w niezwykle czystym i przyjaznym środowisku. Pomimo wielu zmian na Costa Smeralda, jej naturalna fauna i flora nie ucierpiały. Wobec tego przyroda na Costa Smeralda nadal rozwija się swoim tempem, a budowle, jachty i hotele nie mogą jej zaszkodzić. Można powiedzieć, że wybrzeże to pokochają wszyscy, którzy uwielbiają wygrzewać się na pięknych i malowniczych plażach, a także wszyscy Ci, którzy lubią zażyć nieco więcej adrenaliny na desce surfingowej.

Swoje miejsca znajdą tam również miłośnicy bytowania z naturą, gdyż to właśnie tam, na Szmaragdowym Wybrzeżu prezentuje się ona w możliwie jak najbardziej okazałej formie. Nie da się więc zaprzeczyć temu, że Costa Smeralda jest idealnym miejscem na wakacje, dla wszystkich bez wyjątku. Znajdą tam dla siebie coś podróżni, którzy cenią sobie luksus, a także Ci, którzy cenią sobie spokojną atmosferę. Z racji tego, że Costa Smeralda znajduje się również blisko pięknej i historycznej Olbii, może ona stanowić świetną bazę wypadową do zwiedzania północnej części Sardynii. Bez wątpienia, warto tam pojechać i dać się ponieść magicznej atmosferze.

Zobacz także: TOP 10 miejsc do odwiedzenia na Sardynii


Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Jak zwiedzać magiczną Grotta di Su Mannau?

Wakacje w Olbii – gdzie dobrze zjeść? Poznaj najlepsze lokale gastronomiczne

Następny

Dodaj komentarz