Joga na Sardynii – poczuj mistyczną stronę włoskiej wyspy

Tagi , , ,

Miłośników jogi nie brakuje. Jeśli jesteś jednym z nich, na pewno zainteresuje Cię możliwość praktykowania w cudownych okolicznościach przyrody i wyjątkowego klimatu. Poznaj korzyści uprawiania jogi na jednej z plaż słonecznej Sardynii. Dowiedz się, jak możesz ćwiczyć ją wraz z doświadczonym instruktorem.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Joga – odpoczynek ciała i duszy

Joga, która przywędrowała do nas z Indii cieszy się coraz większą popularnością. I nie ma się temu co dziwić, ponieważ uprawianie tej aktywności wiąże się z wymiernymi korzyściami i to zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Praktykowanie poszczególnych asan pomaga rozluźnić napięte struktury mięśni i więzadeł, dzięki czemu można poczuć się rozluźnionym i zrelaksowanym. Uprawianie jogi przydaje się też osobom, które pragną rozciągnąć swoje ciało oraz wydłużyć oddech. Praktykowanie zawsze jest bowiem połączone ze spokojnym i głębokim oddechem.

Systematyczne wchodzenie w poszczególne pozycje, przebywanie w nich, wdychanie i wydychanie powietrza pomaga też ukoić skołatane nerwy. Dlatego też, jogę bardzo poleca się osobom ze skłonnością do popadania w melancholię czy stany lękowe. Jeśli poszukujesz aktywności, która holistycznie wpływa na organizm, bardzo prawdopodobne jest to, że jest to właśnie joga.

Wakacje z jogą na Sardynii

Joga na Sardynii brzmi jak coś, w czym chciałoby się wziąć udział niemal natychmiast. Jeżeli marzy Ci się aktywny wypoczynek w ciepłym klimacie i pięknych okolicznościach przyrody, wyspa ta stoi przed Tobą otworem. Dobra wiadomość jest taka, że nie brakuje tam malowniczych plaż, na których można uprawiać właśnie jogę. W tym miejscu warto zaznaczyć, że przygoda z tym rodzajem aktywności może być albo samotna i intymna, albo grupowa.

Na Sardynii nie brak jest bowiem hoteli, w których to właśnie zatrudnieni są doświadczeni instruktorzy, mający czuwać nad tym, aby praktyka przebiegała we właściwy sposób. Zajęcia mogą być organizowane zarówno wewnątrz obiektu, jak i poza nim, najczęściej właśnie na jednej z plaż Sardynii. Jeżeli chcesz doświadczyć czegoś wyjątkowego i innego niż dotychczas, wakacje z jogą na Sardynii mogą okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Joga na sardyńskiej plaży

Joga na plaży niejedno ma imię. Można bowiem zmieniać miejsce, w którym odbędzie się praktyka, ale równie dobrze zawsze można wybierać to samo. Wszystko zależy od Twoich upodobań. Jeśli potrzebujesz ciągłych transformacji, najpewniej silniej będziesz rezonować z pierwszą opcją. Jeżeli jednak rutyna daje Ci poczucie bezpieczeństwa, być może będziesz wolał uprawiać jogę zawsze w tym samym miejscu na plaży.

Różne mogą być też pory ćwiczeń. Joga o poranku na plaży jest zazwyczaj bardziej dynamiczna. Jest to w pełni zrozumiałe, bo zasadne jest wówczas pobudzenie swojego ciała, aby podołało wyzwaniom całego dnia. Wieczorem większość z nas pragnie się już wyciszyć, dlatego praktyki jogi o tej porze mogą być długie, ale bardzo spokojne. Powszechnie uprawia się wówczas tak zwaną jogę yin, dla której najbardziej typowe jest długie przebywanie w poszczególnych pozycjach, zwanych asanami.

Dobra wiadomość jest zatem taka, że możesz uczęszczać na zajęcia z jogi nie tylko o interesującej Cię porze, ale również o interesującym Cię kształcie. Czasem możesz mieć przecież ochotę na coś spokojniejszego, innym razem na coś bardziej dynamicznego. Na szczęście, doświadczeni instruktorzy dbają o różnorodność swoich praktyk, więc nie powinieneś narzekać na nudę.

Joga z instruktorem na Sardynii

Joga z instruktorem na Sardynii jest możliwa na wiele sposobów. Możesz na przykład zarezerwować wakacyjny pobyt w jednym z hoteli, w których goście mogą brać udział w organizowanych zajęciach tej holistycznej aktywności fizycznej. Wiele z nich położonych jest tuż przy plaży, a niektóre mają nawet dostęp do plaży prywatnej.

Trudno wyobrazić sobie lepsze i bardziej komfortowe warunki do praktykowania poszczególnych asan. Być może jednak potrzebujesz czegoś innego i bardziej rezonuje z Tobą grupowy warsztat jogi. Jeśli tak, wystarczy że znajdziesz ofertę warsztatów jogi na Sardynii, których na szczęście też nie brakuje. Najwięcej jest organizowanych rzecz jasna w porze wakacyjnej, gdy warunki atmosferyczne są najbardziej sprzyjające. Takie warsztaty służą zwykle nie tylko rozrywce, ale również pogłębianiu swoich umiejętności. Instruktor może przekazać Ci cenną wiedzę dotyczącą tego, jak prawidłowo wchodzić w poszczególne pozycje, aby uzyskać jak najwięcej korzyści, zarówno pod względem fizycznym, jak i emocjonalnym.

Zorganizowane warsztaty jogi z instruktorem na Sardynii to też wspaniała okazja do nawiązywania nowych znajomości. Jeżeli zatem lubisz poznawać nowych ludzi, możesz być pewien tego, że z Sardynii wrócisz bogatszy o co najmniej jedną nową znajomość. Nic nie łączy nas przecież tak mocno jak wspólne zainteresowania i pasje, a joga z całą pewnością ma sporo zwolenników i zwolenniczek z całego świata. Jeżeli interesują Cię warsztaty z instruktorem, licz się jednak z tym, że zapisy mogą odbywać się jeszcze na kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem.

Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Tydzień na Sardynii – gotowy plan wycieczki

Torre dei Corsari – przyrodniczy raj

Następny

Dodaj komentarz