Kajaki na Sardynii – wszystko, co musisz wiedzieć

Tagi , , ,

Sardynia to jeden z popularniejszych kierunków podróży wybierany przez turystów nie tylko z Polski, ale także i z całej Europy. Przez długi czas ta majestatyczna i pełna folkloru wyspa pozostawała w cieniu słynniejszej Sycylii. Wszystko jednak gwałtownie się zmieniło, a Sardynia w sezonie wakacyjnym bije prawdziwe rekordy popularności. Wybierają się tam, z pewnością liczysz na szereg atrakcji i niesamowitych przygód, które na Ciebie czekają. Oczywiście – nie rozczarujesz się. Jedną z większych atrakcji turystycznych Sardynii jest pływanie kajakiem po błękitnych wodach morskich. Chcesz wybrać się na kajaki na Sardynii? Z tego artykułu dowiesz się więcej.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Kajakiem na morzu

Kajaki z pewnością nie kojarzą Ci się z morzem. Zwykle spływy organizowane są po rwących potokach górskich, a rekreacyjnie z kajaków możesz skorzystać także na jeziorach. Niemniej jednak Sardynia jest wyspą niezwykłą i takie tez atrakcje ma Ci do zaoferowania. Raczej nie podejrzewałeś, że wyspa ta słynie ze sportów wodnych. Kojarzy Ci się ona zapewne z sielskimi krajobrazami, winem i smakowitą kuchnią. Okazuje się jednak, że organizowane są tam również spływy kajakowe, które znacznie się różnią od tych, które są Ci znane z Polski. Spływy kajakowe Sardynia odbywają się na bezkresnych wodach Morza Śródziemnego, oczywiście na wytyczonych do tego obszarach. Najczęściej możesz z nich skorzystać na zachodnim wybrzeżu wyspy, w malowniczej i niezwykle popularnej zatoce Orosei.

Zastanawiasz się prawdopodobnie, czy właściwie warto z tego typu atrakcji skorzystać? Okazuje się, że jeśli się na nią nie zdecydujesz, to będziesz tego żałował przez długi czas. Spływy kajakowe na Sardynii są absolutnie magiczne – nie bez powodu decyduje się na nie całe grono turystów. Zatoka Orosei jest uważana za jedną z najpiękniejszych na wyspie. Wyróżnia się krystalicznie czystymi wodami, które są względnie spokojne. Zatoka Orosei to także niesamowite krajobrazy, których z pewnością na długi czas nie będziesz mógł zapomnieć. Wybierz się więc w niesamowitą i unikalną podróż, która pozwoli Ci podziwiać tę wyjątkową wyspę z całkiem innej perspektywy. 

Morze Śródziemne w pobliżu Orosei. Prowincja Nuoro. Sardynia. Włochy, licencja: shutterstock/By ShevchenkoAndrey
Morze Śródziemne w pobliżu Orosei. Prowincja Nuoro. Sardynia. Włochy, licencja: shutterstock/By ShevchenkoAndrey

Spływy kajakowe Sardynia

Sardynia kajaki to połączenie, które przed samym wyjazdem może Ci się wydawać dość nieprawdopodobne. Jednocześnie musisz wiedzieć, że to właśnie ta atrakcja turystyczna wyspy zyskuje sobie coraz to większą popularność. Wynika to z faktu, że spływ kajakowy daje niesamowite możliwości. Podczas takiej wycieczki możesz podziwiać wszystko to, co najpiękniejsza część Sardynii ma Ci do zaoferowania. Największym zdziwieniem może być dla Ciebie dotarcie do plaż, które są całkowicie odgrodzone od reszty wyspy. Możesz do nich dotrzeć tylko i wyłącznie od strony morza.

Podczas spływu kajakowego będziesz mieć możliwość zobaczenia Cala Golorotze, Cala Mariolu czy Cala Luna. Pamiętaj, że żaden turysta od strony lądowej nie ma do tych plaż dostępu. Nie bez powodu są bowiem one nazywane ukrytymi skarbami Sardynii. Zwiedzisz także fantastyczną grotę Bue Marino, gdzie możesz zacumować kajak i udać się na jej zwiedzanie. Spływ kajakowy po morzu otaczającym Sardynię z całą pewnością będzie dla Ciebie jednym z piękniejszych doświadczeń. Przy okazji możesz robić pamiątkowe zdjęcia miejsc, do których w inny sposób nie miałbyś dostępu.

Kajaki a bezpieczeństwo

Jeśli nie pływałeś nigdy wcześniej na kajakach, to całkiem normalne, że w Twojej głowie mogą pojawić się pewne obawy. Faktem jest, że kajakarstwo jest jednym z bardziej wymagających sportów, oczywiście jeśli nie jest ono uprawiane w formie czysto rekreacyjnej. Pływanie kajakiem po morzu Sardynii nie jest jednak obarczone dużą dozą ryzyka. Wynika to z faktu, że w zatoce Orosei wody są z reguły wyjątkowo spokojne. Oczywiście podczas wypożyczenia dostaniesz także niezbędny ekwipunek, w tym kamizelkę ratunkową i szereg wskazówek od doświadczonych instruktorów. Jeśli jednak nie czujesz się na siłach, by pływać kajakiem po morzu, wówczas możesz zdecydować sie na całkiem inną formę spływu. Atrakcja ta jest także dostępna na jeziorze Cedrino – sztucznym zbiorniku wodnym, a także w rejonie słynnego kanionu Su Gorrpou.

Możliwości na Sardynii pod tym względem z pewnością Ci nie zabraknie. Wybierz więc tę formę spływu kajakowego, która najlepiej dopasowana jest do Twoich potrzeb oraz możliwości, a następnie ciesz się niesamowitą przygodą. 

Wypożyczalnia kajaków Sardynia

Wypożyczalnia kajaków Sardynia to miejsce, w którym możesz zarezerwować swój kajak i udać się na wymarzony spływ. Tego typu punkty usługowe znajdują się w zatoce Orosei, wzdłuż Szmaragdowego Wybrzeża, a także w wielu innych miejscach, w których organizowane są tego typu atrakcje turystyczne. Nie musisz rezerwować kajaku wcześniej. Wystarczy, że udasz się do wypożyczalni i zgłosisz chęć kajakowej wyprawy. Możesz wynająć kajak dwu lub jednoosobowy. Opłata naliczana jest w formie godzinowej. Faktem jest jednak to, że jeśli zdecydujesz się na wypożyczenie kajaku na cały dzień – jest to możliwe – wówczas koszty takiej usługi mogą być znacznie niższe. Finalny wybór zależy jednak od Ciebie.

Autor: Daria Gajewska

Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Odkryj podziemia Cagliari na wyjątkowej wycieczce

Najlepsze miejsca do nurkowania na Sardynii

Następny

Dodaj komentarz