Kiedy jechać do Alghero? Pogoda i temperatura w ciągu roku

Tagi , , , , ,

Wakacje to okres, który kojarzy się nam z najwyższymi temperaturami, a także z piękną, słoneczną pogodą. Niemniej jednak z pewnością znajdą się również wśród nas tacy turyści, którzy niestety nie mogą w letnich miesiącach cieszyć się wolnym od pracy i beztroskim urlopem. Wówczas planowanie wakacyjnego wyjazdu staje się dla nich jeszcze bardziej skomplikowane. Otóż zwykle wszystko uzależnione jest od pogody w danym mieście. Jako że polscy turyści szczególnie upodobali sobie Włochy, a dokładniej Sardynię, udają się tam oni bez względu na porę roku. Słoneczna Italia zawsze bowiem kojarzy się nam z nigdy niekończącym się latem. Najpopularniejszym miejscem na Sardynii jest oczywiście miasto i kurort turystyczny Alghero. Jaka pogoda jest w Alghero w ciągu roku? Kiedy jechać do Alghero?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Kiedy jechać do Alghero? Średnie temperatury powietrza

Alghero to jedno z większych miast na Sardynii, które na stałe zamieszkuje około 40 tysięcy mieszkańców. Nie da się jednak ukryć, że szczególnie w sezonie letnim, robi się tam naprawdę tłoczno. Można jednak zaryzykować stwierdzenie, że sezon turystyczny w Alghero praktycznie nigdy się nie kończy. Wynika to przede wszystkim z faktu, że dogodna lokalizacja Sardynii w strefie klimatu śródziemnomorskiego sprawia, że temperatury w samym Alghero są niezwykle satysfakcjonujące. Jednak czy każdy miesiąc w Alghero jest równoznaczny z piękną pogodą? Sprawdźmy, jak przedstawiają się więc temperatury powietrza w miejscowości w konkretnych miesiącach.

Przeczytaj też: Alghero z dziećmi

Pogoda w poszczególnych miesiącach w Alghero

 • Marzec — zaliczany jest do wiosennych miesięcy. Nie da się ukryć, że słońce dość mocno uwydatnia się już na niebie. Średnia temperatury powietrza w marcu wynoszą około 14-15 stopni Celsjusza w dzień, co może być całkiem przyjemne. Niemniej jednak w nocy, temperatura w Alghero potrafi spaść do nawet 9 stopni Celsjusza. Marzec jest jednak dość suchym miesiącem i nie występuje zbyt duża ilość dni deszczowych.
 • Kwiecień — w kwietniu mieszkańcy Alghero i turyści, którzy się tam wybrali, mogą cieszyć się temperaturą rzędu około 16 stopni Celsjusza. W nocy jednak termometry pokazują około 10 stopni Celsjusza. Kwiecień z pewnością jest dobrym momentem na złożenie wizyty w Alghero, gdyż nie występują znaczne opady.
 • Maj — w maju temperatury wyraźnie wzrastają. Termometry w dzień pokazują 19 stopni Celsjusza, zaś w nocy około 15 stopni Celsjusza. Co więcej, maj jest również miesiącem z najniższą liczbą dobowych opadów.
 • Czerwiec — to jeden z wakacyjnych miesięcy, kiedy to Alghero zapełnia się turystami. Termometry wskazują na 23 i 18 stopni Celsjusza odpowiednio w dzień i w nocy. Opady w tym miesiącu się nie pojawiają.
 • Lipiec — to moment, w którym Alghero oferuje temperaturę rzędu 26 stopni Celsjusza w dzień i 20 stopni Celsjusza w nocy. Opady również nie występują.
 • Sierpień jest jednym z najcieplejszych miesięcy. Temperatury sięgają 29-30 stopni Celsjusza, a nocą utrzymują się na poziomie 25-26 stopni Celsjusza. Podobnie jak w innych, letnich miesiącach opady praktycznie nie występują.
 • Wrzesień — to również dobry moment na to, by odwiedzić Alghero, choć termometry w dzień będą pokazywać już 24 stopnie Celsjusza, zaś nocą około 20 stopni Celsjusza. Pojawia się też nieco większa liczba opadów.
 • Październik — w Alghero termometry pokazują odpowiednio 21 i 17 stopni Celsjusza w dzień i w nocy. Opady niestety znacznie przybierają na sile.
 • Listopad — mieszkańcy i turyści w Alghero dalej mogą cieszyć się odpowiednio 17-stoma i 12- stoma stopniami Celsjusza w dzień i w nocy. Niemniej jednak nie obejdzie się bez parasola.

Jak przedstawiają się temperatury wody u wybrzeży Alghero w konkretnych miesiącach?

Turyści z pewnością są również ciekawi, jak wyglądają temperatury wody u wybrzeży Alghero. Wówczas można powiedzieć, że w:

 • marcu woda do kąpieli nie zachęca, gdyż utrzymuje się na poziomie 13 stopni Celsjusza;
 • kwietniu temperatura wody wzrasta do 16 stopni Celsjusza, a na plaży pojawiają się pierwsi, odważni turyści;
 • maju temperatura wody osiąga magiczną granicę 19 stopni Celsjusza i jest to moment, w którym coraz więcej turystów decyduje się na kąpiele;
 • czerwcu woda jest już odpowiednio nagrzana do poziomu 24 stopni Celsjusza;
 • lipcu śmiało można korzystać z uroków morskich kąpieli, gdyż woda oferuje 27 stopni Celsjusza;
 • sierpniu turyści dalej mogą się beztrosko pluskać w wodzie morskiej o temperaturze 28 stopni Celsjusza;
 • wrześniu możliwość kąpieli u wybrzeży Alghero się nie kończy, gdyż woda utrzymuje się na poziomie 25 stopni Celsjusza;
 • październiku turyści dalej mogą do woli korzystać z morskich fal. Woda bowiem zachęca 21 stopniami Celsjusza;
 • listopadzie woda u wybrzeży Alghero nieco się ochładza, jednak dalej można się beztrosko kąpać w morzu, gdyż utrzymuje ono temperaturę 19 stopni Celsjusza.


Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Wypożyczalnie samochodów na lotnisku w Alghero

Wąwóz Su Gorropu — jak zaplanować trekking?

Następny

Dodaj komentarz