Lotnisko w Cagliari – jak się na nim odnaleźć?

, Tagi , , ,

Na Sardynii znajdują się trzy porty lotnicze: Mario Mameli w Cagliari, Olbia Costa Smeralda w Olbii i Riviera del Corallo w Alghero. Na wszystkie te trzy lotniska bez problemu można dolecieć także z Polski, ponieważ przyjmują one zarówno loty międzynarodowe jak i krajowe. W tym artykule skupimy się na porcie lotniczym Cagliari-Elmas. Co warto wiedzieć o lotach z Polski na Sardynię? Jak dojechać z lotniska Cagliari do centrum miasta? Ile terminali ma lotnisko w Cagliari? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w tym artykule.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Tanie loty na Sardynię – kiedy rezerwować?

Bilety na samolot na Sardynię najlepiej kupować z przynajmniej 3-tygodniowym wyprzedzenie. Warto wiedzieć, że bilety są najdroższe w wysokim sezonie, który przypada na miesiące: czerwiec, lipiec oraz sierpień. Natomiast najtańsze bilety możesz upolować planując zwiedzanie Sardynii w maju. Wyszukując lot na Sardynię, należy pamiętać, że na wyspie znajdują się trzy lotniska. Są to port lotniczy Alghero (AHO), port lotniczy Cagliari (CAG) i port lotniczy Olbia Costa Smeralda (OLB).

Loty z Polski na Sardynię

Z Polski można dolecieć na Sardynię zarówno lotem bezpośrednim jak i z przesiadką. Najtańsze loty z Polski znajdziesz na popularnych wyszukiwarkach takich jak na przykład:

Skyscanner

Skyscanner to wyszukiwarka lotów, która nie sprzedaje lotów bezpośrednio tylko przekierowuje użytkownika na stronę linii lotniczej. Po wybraniu najkorzystniejszego lotu zostaniesz przeniesiony na odpowiednią stronę przewoźnika w celu sfinalizowania zakupu.

Kayak

Jest to popularna wyszukiwarka, która oprócz apartamentów i hoteli oferuje wyszukiwanie lotów. Witryna ta porównuje ceny z wielu różnych stron, dzięki czemu można łatwo sprawdzić, gdzie są najtańsze opcje.

Momondo

Momondo to kolejna wyszukiwarka ofert turystycznych, która jest podobna do strony Kayak. Strona główna wyświetla pole wyszukiwania, w którym należy wprowadzić szczegóły podróży.

Google Flights

Po znalezieniu odpowiedniego dla użytkownika lotu, wyszukiwarka Google Flights przekierowuje do strony internetowej linii lotniczej w celu sfinalizowania zakupu. Dodatkowo strona ta pokazuje trendy cenowe i to, jak na przykład data podróży może wpłynąć na koszt biletu. Ponadto Google Flights umożliwia śledzenie cen na danej trasie lotu, dzięki czemu można skorzystać z niskich cen, gdy tylko się pojawią. Te funkcje sprawiają, że Google Flights to cenne narzędzie, które pomoże Ci wyszukać tanie loty na Sardynię.

Lotnisko w Cagliari Mario Mameli (CAG)

Ogólnie rzecz biorąc, lotnisko w Cagliari jest najlepszym wyborem, jeśli zaplanowałeś wakacje w południowej części wyspy. To lotnisko jest także dobrze skomunikowane z miastem Cagliari dzięki linii kolejowej, która znajduje się tuż obok terminalu pasażerskiego. Jest to główne lotnisko Sardynii, z którego ląduje i startuje wiele lotów krajowych i międzynarodowych. To nowoczesne lotnisko usytuowane jest zaledwie kilka kilometrów od centrum Cagliari, więc jest najlepszą opcją zwiedzania okolic Cagliari.

Biorąc pod uwagę dużą liczbę lotów, które łączą go z Rzymem i Mediolanem, lotnisko Cagliari często okazuje się najlepszym wyborem spośród lotnisk na Sardynii dla osób podróżujących z zagranicy. Na Sardynię latają regularne i sezonowe loty tanich linii lotniczych, takich jak na przykład Ryanair.

Ile terminali ma lotnisko CAG?

Lotnisko Cagliari ma tylko jeden terminal, który ma trzy piętra. Na parterze znajduje się hala przylotów ze sklepami, kawiarniami, punktami informacyjnymi i automatami biletowymi, w których można kupić bilet kolejowy do Cagliari. Na drugim piętrze znajduje się strefa odlotów ze stanowiskami odprawy, kontroli bezpieczeństwa i dostępem do bramek do wejścia na pokład. W tym miejscu większość linii lotniczych ma także swoje kasy biletowe.

Usługi na lotnisku w Cagliari

Lotnisko Cagliari oferuje również kilka usług. Na terenie lotniska można za darmo połączyć się z siecią Wi-Fi. W godzinach porannych i popołudniowych działa tu również biuro rzeczy znalezionych.

Na lotnisku znajduje się salon VIP, w którym można coś zjeść, przekąsić, napić się lub poczytać czasopisma i gazety. Poczekalnia VIP jest dostępna tylko dla pasażerów niektórych linii lotniczych lub tych, którzy posiadają kartę wstępu VIP bądź po uiszczeniu opłaty w wysokości około 15 €.

Oczywiście w porcie lotniczym nie brakuje również restauracji i sklepów. W oczekiwaniu na lot warto spróbować sardyńskich specjałów i zrobić zakupy. Dla miłośników czytania, w terminalu, przy stanowiskach odprawy, znajduje się biblioteka, w której można wypożyczyć książki, a nawet zostawić własne, udostępniając je innym podróżnym.

Dojazd z lotniska 

Lotnisko znajduje się zaledwie 7 km od centrum miasta Cagliari i jest z nim bardzo dobrze skomunikowane.

Samochód

Wystarczy wypożyczyć samochód na lotnisku i kierować się drogą SS130, aby dostać się do centrum Cagliari, w około dziesięć minut.

Pociąg

Stacja kolejowa Cagliari Elmas znajduje się poza terminalem pasażerskim i można do niej łatwo dojść pieszo. Pociągi kursują regularnie (co około 6 minut) do centrum Cagliari. Podróż trwa niecałe 10 minut.

Autobus

Na lotnisko kursują także autobusy, jednak polecam podróż pociągiem, ponieważ bilety są tańsze i jest więcej połączeń. W zależności od natężenia ruchu, podróż autobusem jest znacznie dłuższa niż pociągiem, szczególnie w sezonie wakacyjnym.

Taxi

Dla osób podróżujących z dużym bagażem taksówki są najlepszą opcją transportu. Cena za przejazd z lotniska do centrum Cagliari wynosi około 17 € w ciągu dnia oraz około 22 € w nocy.

Autor: Magdalena Łydka


Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Campingi Sardynia – ważne informacje

Kamperem po Sardynii

Następny

Dodaj komentarz