Najbardziej instagramowe miejsca na Sardynii

Tagi , , , , ,

Wyjeżdżając na wakacje, z całą pewnością będziemy chcieli przywieźć ze sobą najlepsze i najbardziej wartościowe pamiątki. Z całą pewnością będziemy również chcieli mieć „coś”, czym możemy pochwalić się przed znajomymi. Nie ma bowiem bardziej wartościowej pamiątki niż zdjęcia. Jednak jeśli zależy nam na tym, by rzeczywiście naszym znajomym opadły przysłowiowe szczęki ze zdziwienia, wówczas zdjęcia te muszą być absolutnie wyjątkowe. Jeśli więc zdecydujemy się na to, by wyjechać na wakacje na włoską wyspę – Sardynię, warto zapoznać się z najbardziej instagramowymi miejscami, w których możemy wykonać spektakularne zdjęcia.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Zrób idealne zdjęcie z wakacji na Sardynii!

Prowadząc nasz instagramowy profil, z całą pewnością chcemy perfekcyjnie zadbać o jego estetykę. Nic więc dziwnego, że chcemy zamieszczać tam tylko i wyłącznie zdjęcia, które są spektakularne i wyjątkowe. Nie inaczej będzie, jeśli zdecydujemy się na wakacje na Sardynii. Okazuje się jednak, że na włoskiej wyspie można znaleźć wiele miejsc, które można określić mianem „instafriendly”. Czym takie miejsca się wyróżniają? Otóż gwarantują one spektakularne krajobrazy oraz wyjątkowo estetyczne walory widokowe. Zdjęcia na tle takich miejsc, zagwarantują nam tysiące „lajków” oraz nowych obserwatorów na Instagramie. Wobec tego, które miejsca dają nam możliwość zrobienia idealnego zdjęcia z wakacji na Sardynii?

Zakochana para robi sobie selfie smartfonem, podziwiając piękny zachód słońca w słynnym punkcie zachodu słońca na Sardynii we Włoszech. Niezapomniany romantyczny moment., licencja: shutterstock/Autor Wanderlust Media
Zakochana para robi sobie selfie smartfonem, podziwiając piękny zachód słońca w słynnym punkcie zachodu słońca na Sardynii we Włoszech. Niezapomniany romantyczny moment., licencja: shutterstock/Autor Wanderlust Media

Cagliari – stolica i największe miasto Sardynii

Cagliari to potężna i tętniąca życiem metropolia na Sarydnii. Jest to również najbardziej instagramowe miejsce na Sardynii, a przynajmniej jedno z nich. Oczywiście z pewnością to tam postawimy swoje pierwsze kroki na wyspie. Cagliari obfituje w wiele zabytków oraz inspirujących miejsc, na których tle zdjęcia będą prezentować się spektakularnie. Można zatrzymać się chociażby przy Duomo di Cagliari czy nawet Torre dell’ Elefante. Warto również dodać, że w Cagliari znajdziemy wiele prestiżowych restauracji, a serwowane w nich posiłki również mogą zasilić nasze konto na Instagramie.

La Maddalena – bajeczny archipelag u wybrzeży Sardynii

Archipelag La Maddalena to jeden z idyllicznych archipelagów, który znajduje się tuż u wybrzeży Sardynii. Tam również możemy wykonać inspirujące zdjęcia na nasz profil instagramowych. Maddalena to niewielkie, aczkolwiek urokliwe miasteczko pełne kamiennych uliczek oraz rajskich plaż. Jest ono również zaliczane do kategorii najbardziej instagramowych miejsc na Sardynii.

Tharros – ruiny antycznego miasta na Sardynii

Tharros uważane jest za jedno z najważniejszych i najbardziej wartościowych miejsc na całej Sardynii. Oczywiście jest to również miejsce, które zagwarantuje nam najbardziej wyjątkowe zdjęcie na nasz profil. Jednocześnie warto również nieco się tam zatrzymać i poświecić czas na zwiedzanie. Ruiny antycznego miasta Tharros są bowiem jednym z najsłynniejszych stanowisk archeologicznych w Europie.

Do miejsc, w których również można wykonać wyjątkowe zdjęcia na Instagram warto również zaliczyć Olbię oraz Sassari. Miasta te są najbardziej popularne na Sardynii i przepełnione są zabytkami oraz pięknymi zaułkami. Zdjęcia tam wykonane z pewnością wpasują się do naszego profilu instagramowego.

Widok na port i wieś Porto Cervo, Sardynia, Włochy
Widok na port i wieś Porto Cervo, Sardynia, Włochy, licencja: shutterstock/By Balate Dorin

Instafriendly zabytki i plaże Sardynii

Sardynia to jednak nie tylko piękne miasta, ale także – a być może nawet przede wszystkim – także i plaże oraz słynne zabytki. Wyspa ta posiada więc znacznie więcej instafriednly miejsc, niż może się nam to wydawać. Wobec tego, jeśli chcemy zasilić swój profil spektakularnymi zdjęciami z Sardynii, warto również wybrać się na piaszczyste wybrzeża i na zwiedzanie popularnych zabytków. Które z nich są najbardziej instafriendly?

Bastione San Remy – historyczna atrakcja Cagliari

Bastione San Remy jest jednym z najpopularniejszych zabytków w Cagliari. Ten słynny budynek z łukami oraz wapiennymi kolumnami i tarasem jest umieszczony na każdej pocztówce z wyspy i stał się jej prawdziwym symbolem. Z pewnością wykonanie tam zdjęcia na Instagram będzie świetnym pomysłem.

Amfiteatro Romano – ruiny rzymskiego amfiteatru w Cagliari

Ten zabytek jest również zlokalizowany w okolicach Cagliari. Mówiąc prościej, są to pozostałości rzymskiego amfiteatru, które przyciągają do miasta setki turystów. W jego okolicy panuje wyjątkowo bajeczna sceneria, która z pewnością świetnie zaprezentuje się także na zdjęciach.

Cala Luna – lazurowa plaża Sardynii

Jeśli chodzi o najpiękniejsze plaże Sardynii, to Cala Luna bez wątpienia jest jedną z nich. Plaża znajduje się w okolicy miasteczka Cala Gonone i zachwyca turkusową wodą, kontrastującą ze złocistym piaskiem. Czy można wyobrazić sobie lepsze tło do zdjęcia na Instagram?

Porto Istana – piaszczyste wybrzeże w okolicy Sassari

To kolejna plaża, tym razem w okolicach Sassari. Plaża ta wyróżnia się białym piaskiem i dość surowym krajobrazem. Otaczają ją malownicze wzgórza, które majestatycznie zanurzają się w lazurowej wodzie. Jest to jedno z bardziej instafriendly miejsc na Sardynii.

Sella del Davidolo – najpiękniejszy punkt widokowy Sardynii

Jeśli chodzi o Sardynia – punkty widokowe, to oczywistym jest, że są one świetnym miejscem na pamiątkowe zdjęcia. Jeśli jednak wybierzemy się na punkt widokowy Sella del Davidolo, zapewnimy sobie prawdziwie spektakularną scenerię. Tak naprawdę, Sella del Davidolo to wysokie, klifowe wybrzeże w okolicy Cagliari. Znajduje się ono w najbardziej wysuniętej na południe części wyspy. Takie zdjęcie z pewnością skutecznie zasili nasz instagramowy profil.


Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Katedry i bazyliki na Sardynii

Recepta na długowieczność Sardyńczyków

Następny

Dodaj komentarz