Najpiękniejsze miasta Szmaragdowego Wybrzeża Sardynii

Tagi , , , , , , , , , ,

Turyści udający się do Włoch coraz częściej szukają mniej znanych i obleganych miejsc na wakacje. Rzeczywiście nie tylko bogata kulturowo północna i środkowa część tego kraju ma wiele do zaoferowania, ale również południowa. Warto także odkryć, jak piękne i niepowtarzalne są włoskie wyspy, a więc Sycylia i Sardynia. Wśród wielu propozycji szczególną uwagę zwraca Szmaragdowe Wybrzeże Sardynii.

Zachwyć się pięknem Costa Smeralda!

Costa Smeralda jest idealnym miejscem na wypoczynek dla tych, którzy szukają wspaniałych krajobrazów, urokliwych miasteczek i nieco luksusu. Szmaragdowe Wybrzeże to północno-zachodnia, niezwykle reprezentacyjna część wyspy. Próżno tu szukać nieestetycznych i wielkich kompleksów turystycznych, ponieważ architektura idealnie została wkomponowana w przyrodę i naturalne piękno Sardynii. Turystów kuszą zaciszne zatoczki ze szmaragdową (oczywiście) wodą, wspaniałe plaże czy niezwykłe skałki o bajecznych wręcz kształtach. Jednocześnie zachwycają cudowne miasteczka Costa Smeralda. Oto 5 wyjątkowych miejsc.

Porto Cervo 

To miasto ukochane przez milionerów i celebrytów, uważane za wizytówkę Szmaragdowego Wybrzeża. Wzrok przykuwają ekskluzywne wille oraz jachty w marinie. Warto zawitać do jednej z wielu restauracji na pyszne dania kuchni sardyńskiej, w której dominują ryby, owoce morza i warzywa. Może jest drogo, ale za to smacznie. Atrakcją miasteczka jest również niezwykłej urody kościół Stella Maris o białej bryle – przykuwa wzrok już z daleka, ponieważ znajduje się na wzgórzu.

Baja Sardinia 

Wakacje na Sardynii nie mogłoby się udać bez wizyty w tym miasteczku, szczególnie gdy ktoś ceni sobie wspaniałe plaże i możliwość uprawiania sportów wodnych. Fani żeglarstwa czy windsurfingu będą zachwyceni, ponieważ warunki wietrzne są znakomite. Nie zawiodą się również amatorzy nurkowania. Na pewno warto też zdecydować się na rejs w stronę przepięknych wysp archipelagu La Maddalena. Dobrze wynająć samochód, aby podjechać na punkt widokowy Punta Li Cossi oraz do grobowca gigantów Coddu Vecchiu. Można poza tym podziwiać stożkowate wieże wzniesione nad kamiennym ołtarzem, a więc tak charakterystyczne dla Sardynii nuragi.

Arzachena


Miasteczko przykuwa uwagę swoim położeniem wśród wzgórz pokrytych winnicami i skał o bajecznych kształtach. Fantastycznie wygląda granitowa skała Monti Incappiddhatu, która przypomina z wyglądu grzyb, a znajduje się w mieście niedaleko Piazza Risorgimento. Jednak na tym nie koniec, ponieważ każda osoba spragniona wyjątkowych widoków powinna wejść na wzgórze do kościoła Santa Lucia. Panorama stamtąd jest niezapomniana, podobnie jak samo wejście po 76 kolorowych schodach. Osoby zafascynowane archeologią powinny podjechać do nekropolii Li Muri, Le Tombe dei Giganti z grobowcami gigantów. W okolicach są również nuragi.

Porto Rotondo 


To sympatyczne miasteczko wyróżnia Via del Molo, a więc deptak z wyjątkową mozaiką z granitowej kostki, która przedstawia dużą rybę goniącą mniejsze rybki oraz muszle. Ciekawie też prezentuje się bryła kościoła San Lorenzo, przypominająca kadłub odwróconego statku. Wewnątrz daje to wrażenie trójwymiarowej przestrzeni.


Golfo Aranci


To niewątpliwie raj dla tych, którzy chcą podziwiać delfiny, żółwie morskie, wieloryby czy płaszczki. W zatoce łatwo natknąć się na te wspaniałe zwierzęta morskie, więc warto wypożyczyć łódź albo skorzystać z opcji rejsu statkiem. Samo miasteczko to Sardynia w pigułce, czyli urokliwe miejsce portowe z kafejkami, restauracjami oraz targiem raz w tygodniu.


Na koniec warto dodać, że wiele hoteli w tym regionie Sardynii można zarezerwować na stronie www.itaka.pl


Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Treking na Sardynii – 14 niesamowitych szlaków

Sardynia w Twoim domu – obrazy i fototapety z Sardynii

Następny

Dodaj komentarz