Najpiękniejsze plaże w Alghero i okolicach

Tagi , , , , , ,

Alghero to przepiękna, urokliwa nadmorska miejscowość stanowiąca jedną z wizytówek Sardynii. Wybierając się na tą uwielbianą przez turystów wyspę koniecznie odwiedźcie to wspaniałe miejsce położone nad Morzem Śródziemnym. „Mała Barcelona”, bo taki przydomek ma Alghero za sprawą katalońskich wpływów odczuwalnych m.in. w kuchni i architekturze tutejszych ulic i uliczek, z całą pewnością Was zachwyci, a wizyta tu będzie niezapomnianym doznaniem.

Znajdą tu dla coś dla siebie zarówno miłośnicy dzieł kultury (wspomniana już architektura, wyjątkowy klimat tutejszej starówki czy bogata kuchnia), jak i ci, którzy chcieli wypocząć na łonie natury. Dla tych ostatnich idealne będą tutejsze piękne plaże.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Najpiękniejsze plaże Alghero

Wspaniałą odskocznią dla czasu spędzonego na ruchliwym zwiedzaniu atrakcji Alghero będzie z całą pewnością wizyta na jednej z tutejszych plaż. Wybór tego typu miejsca będzie strzałem w dziesiątkę z wielu powodów. Przede wszystkim w oczy rzuca się od razy wyjątkowo piękny, lazurowy kolor morza. Takie doznania wzrokowe dosłownie oszałamiają i wprawiają w zachwyt, a dodatkowo umilą czas spędzony nad brzegiem morza. Poza tym warte uwagi są oszałamiające swym pięknem zachody słońca. Można je doznać spędzając czas na plażach Alghero i w okolicach.

Dodatkowo tutejsze plaże oferują szeroką gamę rozrywek i udogodnień dedykowanych dla całych rodzin. W ten sposób plażowanie w wydaniu sardyńskim nie musi być wcale nudną i monotonną czynnością.

Spiaggia di Maria Pia – najpiękniejsze plaże Sardynii

Jedną z najpiękniejszych plaż nie tylko Sardynii, Włoch, ale wręcz – zdaniem wielu turystów – całej Europy jest słynna plaża Maria Pia położona w północnej części Alghero. Jej cechą charakterystyczną, rzucająca się niemal od razu w oczy jest wyjątkowa czystość. Zarówno piaszczysta plaża, jak i morze są bardzo czyste, wręcz nieskażone. Na samej plaży wiele osób zachowuje też swoistą kulturę plażowania. Sprawia ona, że nikt nie przeszkadza innym w relaksie, a także nie zaśmieca wspólnego dobra. Woda jest wolna od alg i glonów, które często można spotkać na sardyńskich nabrzeżach. Do tego zejście do wody jest łagodne, co sprawia, że plażowanie nawet z najmniejszymi dziećmi jest tu dużo bardziej bezpieczne niż na innych plażach.

Dodatkowym znakiem rozpoznawczym plaży Maria Pia jest bajkowy drzewostan sosen piniowych. Porastają one tutejsze wydmy, dając strudzonym upalnym sardyńskim słońcem turystom wytchnienie i cień. Nadto plaża przyciąga turystów bliskością z centrum Alghero (ledwie dwadzieścia minut spacerem) oraz faktem, że – pomimo swoich licznych zalet – jest darmowa. W pobliżu plaży znajduje się szereg atrakcyjnych rozrywek wodnych – m.in. ośrodek oferujący kursy nurkowania. Ten sposób eksploracji podwodnego świata wybrzeży Sardynii jest z pewnością niezwykle atrakcyjny – zwłaszcza, że mówimy o obszarze, który słynie w świecie z rafy koralowej. Ponadto w okolicy plaży Maria Pia znajdziemy liczne restauracje tworzące zwartą siatkę obiektów gastronomicznych. A także park wodny oraz kluby rozrywkowe dedykowane zwłaszcza młodzieży chcącej poznać nocny klimat sardyńskiego życia.

Spiaggia Torre del Porticciolo – plaże w okolicy Alghero

Zwolennicy wypoczynku w miejscu nieco innym niż jedna z najsłynniejszych plaż Sardynii, znajdą coś dla siebie w małej, ale niezwykle urokliwej i urzekającej pięknem swych okolic plaży Torre del Porticciolo. W jej bezpośredniej okolicy znajduje się m.in. majestatyczna, XVI-wieczna wieża obronna. Zresztą nie tylko obszar z wieżą, ale całe tutejsze nabrzeża przyciągają swym urokiem.

Plaża ta jest nieco oddalona od miasta, ale zdecydowanie warto się tu wybrać i odpocząć chwilę od zgiełku i tłumów typowych dla innych tego typu lokacji. Ta mała, zaciszna plaża to wprost idealne miejsce na spokojny odpoczynek z cudownymi widokami.

Spiaggia delle Bombarde na Sardynii – dojazdy do plaży

Kolejna, wspaniała plaża w okolicy miejscowości Alghero na Sardynii to delle Bombarde, położona na zachód od wspomnianej już Maria Pia. Zlokalizowana jest w niezwykle urokliwym obszarze parku przyrody Porto Conte i charakteryzuje się piaszczystą powierzchnią. Należy jednak uważać, bo plaża w sezonie bardzo szybko się zapełnia, w związku z czym bywa tu tłoczno. Warto więc wybrać się w to urokliwe miejsce poza “godzinami szczytu”, bądź w trakcie wizyty na Sardynii poza wysokim sezonem turystycznym.

Z Alghero kursuje tutaj Beach Bus, który swą trasą obejmuje wszystkie najpopularniejsze plaże w okolicy miasta. To doskonały sposób na dotarcie do miejsca swojego plażowego odpoczynku bez konieczności używania własnego samochodu. To z kolei zawsze wiąże się z koniecznością znalezienia parkingu (a te też bywają zatłoczone). W ramach oferty tej linii można wykupić specjalny bilet całodzienny umożliwiający podróżowanie bez ograniczeń pomiędzy wszystkimi plażami.

Jak widać nawet infrastruktura komunikacja w Alghero jest znakomicie przystosowana do potrzeb fanów tzw. plażingu. To dowód na to, że te okolice to idealne miejsce do wypoczynku na piasku. I korzystają z tego nie tylko turyści, ale i lokalni mieszkańcy.

Plaża Mugoni – najpiękniejsze plaże okolic Alghero

Charakterystyczną cechą plaży Mugoni jest jej długi, około dwukilometrowy kształt. To sprawia, że nie ma tu mowy o zatłoczeniu i każdy chętny może znaleźć dla siebie miejsce w dowolnej chwili. Do tego dochodzi piaszczyste podłoże i zielone otoczenie-tło plaży w postaci okazałego lasku piniowego. To wszystko sprawia, że plaża ta ma wyjątkowe walory wizualne i zachwyca każdego kto tu przybędzie.

Szczególnie warto wybrać się tu w porze zachodów słońca, które na tym terenie są niesamowicie imponujące i widowiskowe. Miłośnicy plażowania odwiedzjący to miejsce chwalą sobie szczególnie krystalicznie przejrzystą wodę, która aż zaprasza do kąpieli. Dodatkową zaletą tej lokalizacji jest brak meduz, których obecność bywa uciążliwa dla każdego pływaka bądź osoby, która nieopatrznie nadepnie na to – sympatyczne skądinąd – zwierzątko w czasie aktywności na plaży.

Z kolei w pobliżu plaży można podziwiać cudowny Parco Naturale Regionale di Porto Conte, stanowiący oazę dzikiej przyrody. Częścią tego parku jest słynna atrakcja całej Sardynii i Włoch – Grota Neptuna. To miejsce szczególnie godne polecenia, jeśli na wycieczkę do Sardynii wybraliśmy się całą rodziną, gdyż widok tutejszych stalagmitów i stalaktytów zachwyci bez wyjątku każdego. To prawdziwy cud natury i jedna z największych atrakcji Alghero i okolic.


Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Plaża Frutti d’Oro

Alghero z dzieckiem – atrakcje i porady

Następny

Dodaj komentarz