Najpiękniejsze plaże w Cagliarii i okolicach

Tagi , , , , , , , , ,

Przemierzając Sardynię i podziwiając jej uroki, nie można pominąć południowego wybrzeża wyspy i położonego tam miasta – Cagliari. To stolica i główny ośrodek miejski, w którym – jak w soczewce – koncentruje się życie Sardynii. Poznaj najpiękniejsze plaże w Cagliarii.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Malowniczo położone – nad zatoką o takiej samej nazwie (choć zwaną również przez niektórych zatoką aniołów) – Cagliari przyciąga nie tylko miłośników przebogatej historii tego miejsca (przynależność terytorialna tego terenu zmieniała się na przestrzeni dziejów jak w kalejdoskopie, a po każdym okresie pozostały jakieś ślady), ale również miłośników plażowania. Cagliari i okolice to znakomite miejsce do praktykowania tej formy odpoczynku, bo teren pełen jest atrakcyjnych plaż, które kuszą przyjezdnych z całego świata.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Poetto – najpiękniejsze plaże w Cagliarii

Prawdziwą gwiazdą wśród plaż w Cagliari i okolicach jest z całą pewnością Poetto. Położona na południowy wschód od centrum miasta plaża zachwyca przede wszystkim swoimi wymiarami. Znajdziemy tu aż trzynaście kilometrów przestrzeni plażowej rozciągniętej wzdłuż linii wybrzeża. To stwarza właściwie nieskończony ogrom obszaru przyjemności, który możemy do woli eksploatować podczas pobytu w Cagliari. Do wyboru mamy niezliczoną ilość miejsc, w których możemy rozbić swój plażowy „obóz”. A jeśli do tego dodać, że plaża jest pokryta drobnym, białym piaskiem to… trudno o lepsze zaproszenie.

Plaża Poetto obfituje w liczne atrakcje, mamy tu do wyboru szereg lokali gastronomicznych i usługowych. Są tutaj także ośrodki oferujące wypożyczenie sprzętu niezbędnego do rozrywek i sportów wodnych. Lazurowa toń morza Morza Śródziemnego rozciągająca się w tym miejscu jest doskonałą zachętą do uprawiania tego typu sportów. Choć miejsce to jest nieco oddalone od ścisłego centrum Cagliari – gdzie dominują zabudowania portowe – to nie trudno jest się tu dostać, gdyż nad plażę docierają regularnie autobusy z miasta.

Poza relaksem i rozkosznym odpoczynkiem plaża Poetto ma do zaoferowania również… zdrowie. Południowe nabrzeża Sardynii od lat słyną ze specjalnego mikroklimatu kojącego ludzkie organizmy i łagodzącego dolegliwości. Można więc powiedzieć, że wypoczynek na długiej i obfitującej w atrakcje plaży Poetto to nie tylko czysta przyjemność, ale i korzyść dla zdrowia – a więc: przyjemne z pożytecznym.

Calamosca – gdzie iść na plaże w Cagliari?

Niemal całkowitym przeciwieństwem ogromnej plaży Poetto jest mała kameralna plaża Calamosca. Położona jest w linii prostej zaledwie kilometr na południowy zachód od Poetto. To spokojne miejsce, które może stanowić odskocznię dla plażowiczów zmęczonych rytmem życia występującym na Poetto.

Pomimo swych nieznacznych rozmiarów i tu znajdziemy dogodne warunki do plażowania – m.in. piasek i opiekę ratownika. Jest też jeden niewielki bar. Jak więc widać, to zasadniczo odmienne miejsce od Poetto. Jednocześnie dla wielu turystów właśnie taka atmosfera plaży Calamosca będzie stanowiła wymarzone warunki do plażowania.

Dodatkowym atutem plaży Calamosca jest widok na pobliską latarnię morską. Mankamentem z całą pewnością jest jednak tutaj brak toalet. Poza tym plaża nie zawsze zachwyca swym wyglądem, co może odstraszyć wielu plażowiczów. Dojazd w to miejsce nie jest utrudniony – kursuje tu autobus z centrum miasta.

Najpiękniejsze plaże w okolicy Cagliarii – Villasimius

Villasimius to niewielka miejscowość położona na malowniczym cyplu, około czterdziestu kilometrów od Cagliari. Ten niewielki obszar to jednak prawdziwa mekka plażingu w skali całej południowej Sardynii. Mamy tu do wyboru co najmniej kilka wysokiej jakości plaż – poczynając od Spiaggia di Punta Molentis na północy, po skrajnie południową Spiaggia di Capo Carbonara.

Tutejsze plaże zachwycają przede wszystkim pięknem przyrody i krajobrazów, jakie towarzyszą nam w czasie wypoczynku.

Jednymi z najlepszych ocen wśród turystów cieszy się plaża Spiaggia di Porto Giunco. Jej zalety to przede wszystkim duża przestrzeń, piaskowa nawierzchnia, lazurowa woda, a także łagodne zejście do morza. Do tego plaża objęta jest specjalistyczną infrastrukturą dedykowaną turystom. Można między innymi wypożyczyć leżak pod parasolką, bądź napić się drinka w barze. W takiej atmosferze możemy być pewni, że wyłączymy się ze świata i czas upłynie nam na totalnej, sielskiej beztrosce, a urlop z całą pewnością zostanie zaliczony do udanych.

Tutejsze wody sprzyjają nurkowaniu, dlatego wiele osób wybiera właśnie tę formę urozmaicenia czasu spędzanego na nabrzeżu Porto Giunco. Ale atrakcje są też na powierzchni wody. W okolicy można zaobserwować piękne flamingi, które zadomowiły się w tych rewirach i swoją obecnością potęgują estetyczną wartość tych terenów.

Chia – piękna plaża w okolicy Cagliari

Mniej więcej w tej samej odległości od Cagliari, co plaże terenu Villasimius – tyle, że na przeciwległym, południowo zachodnim obszarze – natrafimy na kolejne zagłębie plażowych rozkoszy, do którego koniecznie muszą dotrzeć wszyscy miłośnicy tej formy wypoczynku. Na niewielkim obszarze zwanym Chia znajduje się kilka drobnych plaż, z których dosłownie każda warta jest polecenia. A że wszystkie one znajdują się w bliskiej od siebie odległości, to nie powinno być kłopotem odwiedzić je wszystkie, nawet w czasie krótkiego pobytu w okolicach Cagliari.

Głównym terenem plażowym tej okolicy jest Spiaggia di Chia Sa Colonia. To dość duża plaża – oczywiście jak na tutejsze standardy. Obdarzona jest pięknym, piaszczystym podłożem, idealnym między innymi do zabaw w piasku przez dzieci. Również zejście do wody jest w tym miejscu wyjątkowo łagodne. Ponadto widoki są tu wprost oszałamiające – tutejsze góry dosłownie zachwycają i zachęcają do pieszych wędrówek.

Dodatkowym atutem plaż rozciągniętych na terenie Chia jest łatwy dojazd – dociera tu bowiem autobus z Cagliari. Nadto na plaży natrafimy na bar. Jest też możliwość zakupu wycieczek łodzią po tutejszych wodach – to z pewnością niezwykle urozmaici czas spędzony na południowym wybrzeżu Sardynii.

Plaże rejonu Chia ro również wyśmienite miejsce do praktykowania nurkowania, a zwłaszcza jego odmiany snorkelingu. Dla odważnych istnieje również możliwość nurkowania jaskiniowego i poznawania w ten sposób podwodnego świata wybrzeża Sardynii. Jednak ten typ nurkowania należy uprawiać bezwzględnie pod opieką profesjonalistów. Ich wsparcie i przeszkolenie sprawi, że nurkowanie jaskiniowe będzie dodatkową, wspaniałą formą czasu jaki spędzimy na pięknych plażach w jakie wprost obfitują okolice Cagliari.


Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Alghero z dzieckiem – atrakcje i porady

Pogoda i temperatura w Cagliari w ciągu roku

Następny

Dodaj komentarz