Odkryj podziemia Cagliari na wyjątkowej wycieczce

, Tagi ,

Sardynia bez wątpienia stale zyskuje sobie coraz większą popularność wśród turystów. Wyspę tę odwiedzają tysiące podróżnych – nie tylko z Polski, ale również i z całej Europy. Nie da się ukryć, że ma ona niezwykle wiele do zaoferowania. Większość podróżnych udaje się na piękne plaże, czy z przyjemnością wypoczywa na łonie natury, z sala od wielkich miast. Jednak nawet największe metropolie Sardynii są jednym z ciekawszych punktów każdej wycieczki. Tak naprawdę, na największą uwagę bezapelacyjnie zasługuje Cagliari. Jeśli już zarezerwowałeś bilety lotnicze właśnie do tego miasta, to pozostać w nim kilka dni. Możesz bowiem odkryć wyjątkowe podziemia, które zapiszą Ci się w pamięci!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Zwiedzanie Cagliari

Cagliari to największe miasto Sardynii, które na co dzień zamieszkiwane jest przez prawie 150 tysięcy mieszkańców. Jest to miejski region autonomiczny, w którym znajduje się główny port lotniczy wyspy. O Cagliari krążą różne legendy. Dla jednych turystów jest to uosobienie miasta zaniedbanego i zatłoczonego, podczas gdy dla drugich, Cagliari skrywa w sobie niesamowity urok. Jedno jest pewne – podczas wycieczki na Sardynie nie możesz tej metropolii pominąć. Zwiedzanie Cagliari możesz „zaliczyć” w jeden dzień, jeśli skupisz się wyłącznie na jego najważniejszych atrakcjach. Poniższa lista powinna Ci znacznie ułatwić podróżowanie i zwiedzanie Cagliari. Do obowiązkowych atrakcji i zabytków tego miasta zaliczają się:

  • dzielnica Castello – Castello to prawdopodobnie jedna z najsłynniejszych dzielnic Cagliari. Powinieneś tam skierować swoje pierwsze kroki podczas pobytu w mieście. Wybierz się szczególnie na typowo komercyjną uliczkę, którą jest Via Giuseppe Manno. Znajdziesz przy niej wiele, luksusowych butików, a przy okazji będziesz miał szansę na podziwianie zabytkowych kamieniczek miasta.
  • Bastion San Remy – to również jedna z największych atrakcji miasta. Przepiękna cytadela, której absolutnie nie możesz pominąć podczas zwiedzania. Jest to budowla wzniesiona w stylu klasycznym, która dodatkowo znajduje się przy centralnym placu – Palazzo Constituzione. Koniecznie zwróć uwagę na to, że kiedyś zdobił ją piękny łuk triumfalny, który został całkowicie zniszczony podczas II wojny światowej.
  • Torre dell’Elefante – Wieża Słonia to kolejny, wyjątkowo popularny zabytek Cagliari. Została ona całkowicie wzniesiona z kamiennych bloków. Na cokoliku wieży znajduje się ręcznie wyrzeźbiona figurka słonia, od której zaczerpnęła ona swoją nazwę. Z wieży możesz także podziwiać panoramiczne widoki na miasto.
  • Kościół św. Anny – w Cagliari znajdziesz wiele obiektów sakralnych. Jednak kościół św. Anny zasługuje na to, byś zatrzymał się przy nim na znacznie dłuższą chwilę. To jeden z piękniejszych budynków, który dodatkowo zachwyci Cię malowniczym wnętrzem.

Oczywiście wyżej wymienione zostały tylko najważniejsze obiekty, które koniecznie powinieneś zobaczyć w mieście. Nie możesz jednak zapomnieć o tym, by wybrać się na wycieczkę podziemiami Cagliari. To właśnie tam ukryta jest najpiękniejsza historia miasta.

Podziemia Cagliari

Zwiedzanie Cagliari nie byłoby kompletne, gdybyś nie wybrał się na spacer podziemiami, które znajdują się – jak sama nazwa wskazuje – pod powierzchnią miasta. Podziemia Cagliari – wycieczka to niesamowite doświadczenie, które na długo zapadnie Ci w pamięć. Jest to także niesamowita szansa ku temu, by spojrzeć na to przepiękne miasto z zupełnie innej perspektywy. Podziemia Cagliari skrywają w sobie chociażby słynną kryptę Santa Restituta, która przyciąga do miasta setki podróżnych. Wybierzesz się na spacer długimi, krętymi korytarzami, które oświetlone są klimatycznymi świecami.

Co ciekawe, w podziemiach Cagliari zlokalizowane jest także stanowisko archeologiczne św. Eulali. Taka przygoda to wyjątkowe doświadczenie. Rzadko kiedy nadarza się okazja ku temu, by przemierzać podziemne skrypty, niekończące sie tunele, które dostarczą Ci niesamowitych wrażeń. Możesz zdecydować się opcjonalnie na wycieczkę z przewodnikiem, która połączona jest dodatkowo ze zwiedzaniem malowniczego, starego miasta. Zorganizowane wycieczki zwykle odbywają się w małych, kameralnych grupach. Będziesz więc mieć wystarczająco dużo czasu i przestrzeni, by ze wszystkim się zapoznać.

Niezwykła historia Cagliari

Podziemia Cagliari są dowodem na wyjątkową historię miasta. Zostało ono założone już w VII wieku przed naszą erą jako kolonia fenicka. Z uwagi na strategiczną lokalizację, historia Cagliari obfituje w wiele wojen i najazdów. Miasto było wielokrotnie atakowane, aż finalnie zostało zajęte przez Rzymian. Później przechodziło dalej pod panowanie Arabów i Gotów. Podziemia są jednym z tych miejsc, które dokładnie pamiętają historię każdego najazdu, a także historię męczeniików z Cagliari, którzy w bestialski sposób stracili tam swoje życie. Jednym słowem, wycieczka po podziemiach Cagliari to nic innego, jak cenna lekcja historii, a także wyjątkowa podróż do przeszłości. Takie doświadczenie będzie jednym z tych, którego nie będziesz mógł zapomnieć przez długi czas.

Autor: Daria Gajewska

Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Wymiana waluty na Sardynii

Kajaki na Sardynii – wszystko, co musisz wiedzieć

Następny

Dodaj komentarz