Olbia- wynajem auta oraz parkingi

Tagi , , , , ,

Włochy to z pewnością jeden z najbardziej atrakcyjnych kierunków podróży dla większości turystów. Szczególną popularność w ostatnim czasie zyskało sobie Sardynia. Jest ona zgodnie uważana za jedną z najpiękniejszych włoskich wysp, a jednocześnie ma ona niezwykle bogatą historię oraz kulturę. Największym zainteresowaniem wśród podróżnych cieszy się jednak malownicze i zabytkowe miasto Olbia. To właśnie tam skupiają się najważniejsze zabytki i większość historycznego dziedzictwa Sardynii. Jednak o wiele wygodniej jest zwiedzać to miasto przy pomocy własnego środka transportu. Wobec tego, jakie wypożyczalnie pojazdów funkcjonują w Olbii, a także jak przestawia się kwestia miejskich parkingów?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie najlepiej wypożyczyć w Olbii samochód?

Olbia być może nie jest największą, włoską metropolią, jednak nie ma to większego znaczenia, gdyż w mieście funkcjonuje kilka naprawdę świetnych wypożyczalni samochodów. Turyści więc mają sporo możliwości wyboru, choć każda z wypożyczalni funkcjonuje na podobnych warunkach. Wobec tego, które wypożyczalnie aut w Oblii godne są uwagi?

Sixt Autonoleggio Olbia Aeroporto

To wypożyczalnia, która znajduje się bezpośrednio na lotnisku. Oferuje ona przede wszystkim niewielkie, miejskie samochody, które sprawdzą się idealnie na jazdę po mieście. Wypożyczalnia ta fizycznie obsługuje klientów od godziny 7:00 aż do godziny 23:00. Niemniej jednak obsługa klienta telefoniczna jest dostępna przez całą dobę. Wypożyczalnia ta oferuje również niezwykle konkurencyjne ceny oraz możliwość zarezerwowania samochodu przez aplikację. Wówczas po przyjeździe na miejsce, turyści mogą bezpośrednio odebrać swój pojazd.

Europcar Olbia

To wypożyczalnia pojazdów, która z pewnością jest nam świetnie znana. Ma ona bowiem swoje placówki w większości miast w Europie. Znajduje się ona zarówno na lotnisku w Olbii, a także ma swoją placówkę w centrum miasta. Dysponuje ona nowoczesną flotą pojazdów zarówno miejskich, jak i większych SUV-ów. Również oferuje ona możliwość wynajęcia auta za pomocą aplikacji.

Goldcar

To z kolei lokalna wypożyczalnia samochodów, która znajduje się blisko historycznego centrum miasta. Oferuje ona szeroką i nowoczesną flotę różnorodnych pojazdów, a także mocno konkurencyjne ceny. Obsługa klienta jest oczywiście dostępna przez 24 godziny na dobę. Niestety w przypadku tej wypożyczalni, klienci nie mogą wynająć samochodu przez aplikację, jest to jednie możliwe poprzez stawienie się osobiście w placówce.

Centauro

To również lokalna wypożyczalnia samochodów, która ma swoją placówkę na obrzeżach miasta. Wypożyczalnia oferuje niskie ceny, które z pewnością wyróżniają się na tle innych w mieście. Co więcej, klienci, którzy zdecydują się na wypożyczenie pojazdu, będą mogli cieszyć się nowym i w pełni sprawnym samochodem. Podobnie jak w poprzednim wypadku, obsługa klienta działa przez całą dobę. Niestety, również nie można zarezerwować samochodu przez aplikację i odebrać go tuż po przylocie.

Może Cię zainteresować: Olbia – gdzie dobrze zjeść?

Parkingi w Olbii- gdzie i jak parkować w mieście?

Kierowcy powinni pamiętać, że historyczne centrum miasta jest wyłączone z ruchu kołowego pojazdów. Wobec tego już w jego okolicy można znaleźć wiele parkingów. Każdy z nich jest jednak płatny 2 euro za godzinę, a w święta i dni wolne od pracy, parkingi naturalnie są darmowe. Przy ulicy Via Alessandro Nani znajduje się jeden z największych, poziomowych parkingów w mieście, który dodatkowo jest strzeżony. W mieście można parkować również równolegle do drogi, niemniej jednak trzeba zwracać uwagę na oznaczenia. Niektóre miejsca parkingowe są bowiem przeznaczone jedynie dla mieszkańców danego osiedla, a to może skończyć się założeniem blokady na koła i dość pokaźnym mandatem.

Parkowanie w Olbii dozwolone jest również na parkingach przynależących do centrum handlowego. Wówczas warto się również wybrać na zakupy, gdyż za okazaniem paragonu można skorzystać z darmowego parkingu na 3 do 5 godzin w zależności od danego centrum. W Olbii kierowcy mogą również korzystać z wygodnej aplikacji, która ułatwi im znalezienie parkingów.

Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Jak dojechać z Cagliari do Alghero?

Pogoda i temperatura w Olbii w ciągu roku

Następny

Dodaj komentarz