Lubisz podczas wakacji zrelaksować się przy lampce wina, butelce piwa czy szklance wytrawnego whisky? Uwielbiasz po białym szaleństwie na nartach napić się grzanego wina? Zanim sięgniesz po kieliszek, sprawdź, co na to Twój ubezpieczyciel. Wiele towarzystw może nie wypłacić Ci należnego odszkodowania, jeśli do zdarzenia objętego ochroną doszło pod wpływem alkoholu. Na szczęście można to zmienić. Dowiedz się więcej!
Kiedy ubezpieczyciel odmówi wypłacenia odszkodowania za wypadek?
Towarzystwa ubezpieczeniowe stosują wiele wyłączeń od odpowiedzialności. W ten sposób chronią się przed oszustami, którzy próbują wyłudzić odszkodowania. Na liście często można znaleźć zapis, że ochrona nie obowiązuje, jeśli do zdarzenia doszło pod wpływem alkoholu. Nic dziwnego – po wypiciu piwa, wina czy innego trunku ryzyko wypadku gwałtownie wzrasta.
Jednak wiele osób nie potrafi sobie wyobrazić dobrego urlopu bez ulubionego trunku. Należysz do tego grona, ale zależy Ci także na dobrej ochronie? Teraz nie musisz rezygnować ani z przyjemności, ani ze wsparcia finansowego. Wystarczy, że wykupisz dodatkowe rozszerzenie umowy, czyli klauzulę alkoholową.
Czym jest klauzula alkoholowa?
Klauzula alkoholowa to produkt stworzony z myślą o osobach, które pragną na wakacjach odpocząć przy lampce wina czy szklance piwa. Jest dodatkiem do klasycznej umowy ubezpieczenia turystycznego i rozszerza jego zakres o zdarzenia, do których doszło po spożyciu alkoholu.
Jest to płatna usługa, która może podnieść ostateczny koszt ochrony o nawet 20 % pierwotnej ceny. Dlatego należy dobrze się zastanowić, czy klauzula jest Ci potrzebna, czy też powstrzymasz się przed spożyciem alkoholu przez całe wakacje.
Jaką ochronę zapewnia klauzula alkoholowa?
Po zawarciu umowy na ubezpieczenie z klauzulą alkoholową podróżnicy mogą liczyć na wsparcie finansowe w każdej sytuacji. Na jej podstawie można:
- ubiegać się o zwrot poniesionych kosztów związanych z leczeniem po wypadku, nawet jeśli we krwi wykryto alkohol,
- wypłatę rekompensaty z ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków, czyli NNW, za doznanie uszczerbku na zdrowiu.
Dzięki temu nie trzeba martwić się o dodatkowe wydatki związane z korzystaniem z usług zagranicznych lekarzy.
Kiedy klauzula alkoholowa nie obowiązuje?
Pomimo tego, że klauzula alkoholowa znacznie rozszerza zakres ochrony ubezpieczenia turystycznego, nie oznacza, że chroni od wszelkich zdarzeń. Towarzystwa zastrzegają sobie prawo do odmowy wypłaty świadczenia, jeśli do wypadku doszło np.:
- przekroczenia dawki alkoholu wskazanej w umowie,
- na skutek niezachowania środków ostrożności, czyli np. kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.
Co więcej, jeśli pod wpływem alkoholu wyrządzisz komuś krzywdę, np. zjeżdżając na nartach, również nie otrzymasz rekompensaty, a za straty będziesz musiał zapłacić sam.
Gdzie kupić polisę z klauzulą alkoholową?
Dobre ubezpieczenie turystyczne z klauzulą alkoholową kupisz np. za pośrednictwem internetowej porównywarki polis. Na jej stronie znajduje się prosty formularz, w którym należy uzupełnić swoje dane, aby system mógł wyselekcjonować najlepsze oferty dla Ciebie.
Następnie pozostanie Ci zapoznać się z warunkami ubezpieczeń i dokończyć transakcję. Wszystko to wygodnie zrobisz przez internet bez wychodzenia z domu. Sprawdź!