Plaża Cala Domestica

Tagi , , , ,
  • Lokalizacja: w pobliżu miasta Buggerru, Prowincja Carbonia-Iglesias, Południowo-Zachodnia Sardynia
  • Współrzędne geograficzne: 39°22’25.8″N 8°22’46.7″E
  • Długość: 60
  • Aktywności: nurkowanie z rurką, rowery wodne, wycieczki piesze
  • Udogodnienia: parking, leżaki, parasole, bar
  • Opłata za wstęp: Brak
Colorful morning view of Cala Domestica beach. Sunny summer scene of Sardinia, Italy, Europe. Fantastic landscape of Canyon di Cala Domestica. Beauty of nature concept background.
Plaża Cala Domestica w piękny słoneczny dzień, Sardynia, Włochy, licencja: shutterstock/By Andrew Mayovskyy

Plaża Cala Domestica jest jedną z najbardziej malowniczych plaż południowo-zachodniej Sardynii. Znajduje się ona w głębokiej zatoce, otoczonej wapiennymi klifami i śródziemnomorską roślinnością. Woda w niej jest czysta i turkusowa, a piasek drobny i złoty. Niewielką długość plaży rekompensuje jej szerokość, która wynosi nawet 260 metrów.

Cala Domestica jest szczególnie popularna wśród miłośników nurkowania i wędkowania, a przezroczysta woda pozwala na oglądanie ciekawych formacji skalnych wybrzeża. W zatoce pływa również wiele gatunków kolorowych rybek. Warto również wybrać się na krótką wycieczkę po okolicznych wzgórzach i dojść do pobliskiej plaży Cala Lunga.

Cala Domestica beach, Sardinia, Italy. Sardinia is the second largest island in mediterranean sea. Sardinia, Cala Domestica beach, Italy. Beach Cala Domestica, Sardegna, Italy.
Widok z lotu ptaka na plaże Cala Domestica, Sardynia, Włochy, licencja: shutterstock/By DaLiu

Zatokę można podziwiać z cypla znajdującego się z lewej strony wybrzeża. Na jej krańcu znajduje się hiszpańska wieża z XVIII wieku, z której można podziwiać białe, wapienne klify otaczające plażę oraz malownicze wzniesienia w głębi lądu. Plaża znajduje się na terenie, który kiedyś był terenem wydobywczym, a część starych budynków przetrwała do dziś.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dostać się na plażę Cala Domestica?

Plaża Cala Domestica oddalona jest o 8 km od miasta Buggerru. Jadąc z niego do plaży, należy udać się na południe drogą SP83 w stronę Gonnesa. Po przejechaniu 7 km należy skręcić w prawo, zgodnie z drogowskazem wskazującym plażę. Na końcu drogi, 100 m przed plażą znajduje się parking.

Atrakcje w okolicach plaży Cala Domestica

Region ten słynie z górniczych tradycji oraz wspaniałych jaskini. W pobliżu plaży znajduje się jedna z najciekawszych grot na Sardynii – Grotta di Su Mannau. Zwiedzanie odbywa się wyłącznie z przewodnikiem, a przejście całej trasy zajmuje około jedną godzinę. W środku można podziwiać wszelkie formacje skalne wydrążone przez wodę, wodospady, a także małe oczka wodne. Jaskinia służyła w starożytności jako miejsce kultu i odprawiania rytuałów.

Na południe od plaży znajduje się wydrążony w skale port przeładunkowy Porto Flavia wybudowany w 1925 roku. Służył do załadunku dużych statków minerałami wydobywanymi w pobliskiej kopalni, która połączona jest z portem wydrążonym w skale tunelem o długości 600 m. Obecnie znajduje się tutaj muzeum, a zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem, który opowiada o górniczej historii regionu. Warto również udać się na wycieczkę łodzią i zobaczyć wybudowany na skalistym klifie port.

Najlepsze hotele przy plaży Cala Domestica

Hotel Lido degli Spagnoli

Hotel położony jest w centrum Portoscuso i posiada 4 gwiazdki. Na jego terenie znajduje się restauracja, basen, SPA i siłownia. Gościom oferuje się wynajem samochodów oraz transfer z i na lotnisko, a także opiekę nad dziećmi. W pobliżu znajduje się również miejska plaża. Pokoje są bardzo eleganckie i dobrze wyposażone. Posiadają również prywatny balkon.

Hotel La Rosa Dei Venti

Ten czterogwiazdkowy hotel położony jest w centrum Buggerru. Znajduje się w dzielnicy portowej, niedaleko miejskiej plaży. Na terenie hotelu znajduje się restauracja. Gościom oferowane są przewozy busem oraz opieka nad dziećmi. Elegancko wykończone pokoje posiadają prywatny balkon oraz minibarek, a także prywatny balkon.

Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Plaża Cala Girgolu

Alghero – co zobaczyć, zwiedzanie, noclegi, plaże

Następny

Dodaj komentarz