Plaża Cala Ostina

Tagi , , , , , , ,
  • Lokalizacja: niedaleko miasta Castelsardo, prowincja Sassari, północna Sardynia
  • Współrzędne geograficzne: 40°54’56.1″N 8°44’19.7″E
  • Długość: 60 metrów
  • Aktywności: nurkowanie z rurką, spacery, piesze wycieczki
  • Udogodnienia: parking
  • Opłata za wstęp: brak

Plaża Cala Ostina jest jedną z najbardziej zacisznych plaż północnej Sardynii, a jednocześnie gwarantującej piękne widoki. Znajduje się w głębokiej zatoczce, otoczonej z dwóch stron wysokimi, ciemnymi skałami, dzięki czemu woda jest tutaj niezwykle spokojna. Otoczenie dopełnia górzysty charakter okolicy, pokryty zieloną roślinnością śródziemnomorską, co na pewno spodoba się miłośnikom pieszych wycieczek.

Plaża pokryta jest ciemnym piaskiem pochodzenia wulkanicznego, jednak nie ma na niej zbyt wiele miejsca na bierny odpoczynek, więc nie jest ona szczególnie polecana dla wypoczynku z dziećmi. Plaża jest jednak bardzo chwalona przez nurków, którzy w spokojnych wodach mogą podziwiać podwodny świat, bez ryzyka uderzenia o pobliskie skały. 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dostać się na plażę Cala Ostina?

Plaża Cala Ostina znajduje się niecałe cztery kilometry na wschód od Castelsardo. Aby się na nią dostać należy udać się w trasę z Castelsardo drogą SS134 do miejscowości Terrabianca, w której należy skręcić w lewo w stronę Castelsardo Resort. Tuż przy obiekcie można zaparkować samochód oraz udać się na krótki spacer na plażę. 

Atrakcje w okolicach plaży Cala Ostina

Najciekawszym miejscem w okolicy plaży jest miasto Castelsardo. Jego zdjęcia bardzo często używane są w promocji całej Sardynii w przewodnikach i na pocztówkach. To kolorowe miasteczko zbudowane zostało u podnóży wzgórza zamkowego w starym, sardyńskim stylu. Oprócz malowniczych uliczek z pięknymi kamieniczkami w mieście znajduje się wiele zabytków, takich jak Castello dei Doria, Cattedrale di Sant’Antonio Abate i Chiesa di Santa Maria delle Grazie. Warto również wybrać się do muzeum wikliniarstwa Dell Intreccio Mediterraneo, które w całości zostało poświęcone historii tego rzemiosła, kultywowanego przez ludność mieszkającą w tym regionie.

Ciekawą atrakcją jest również Nuraghe Paddaggiu. Są to starożytne budowle wzniesione z kamieni i bez użycia zaprawy. Jadąc do nich z Castelsardo można zobaczyć również Skałę Słonia – duży głaz przypominający tego dużego ssaka.

Najlepsze hotele przy plaży Cala Ostina

Bajaloglia Resort

Ten czterogwiazdkowy hotel oddalony jest o 3 km od Castelsardo, co jest jego największą zaletą. Z tarasu rozpościera się wspaniała panorama miasta i zamku oddzielona od obiektu terenami zielonymi. Na terenie znajduje się kilka małych basenów zatopionych w zielonym tarasie, a także restauracja oraz salon masażu. Hotel posiada również prywatną plażę. Gościom oferowany jest transfer z i na lotnisko, wynajem samochodów i rowerów oraz opiekę nad dziećmi. Pokoje urządzono w nowoczesnym i eleganckim stylu. Posiadają one również prywatny balkon lub taras.

Castelsardo Resort Village

Czterogwiazdkowy hotel położony nad północnym wybrzeżem Sardynii w okolicy miejscowości Terrabianca. Cechuje go nowoczesny styl z zachowaniem elementów tradycyjnego, sardyńskiego budownictwa. Na terenie obiektu znajdują się dwa baseny, restauracja, kort tenisowy, a także piaszczysta plaża. Gościom oferuje się transfer z i na lotnisko, wypożyczenie samochodu i sprzętu sportowego oraz zajęcia dla dzieci. Pokoje urządzono i wyposażono w nowoczesnym stylu, według europejskich standardów. Posiadają one również prywatny balkon z widokiem na zatokę.

Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Plaża delle Vacche

Plaża Capo Coda Cavallo

Następny

Dodaj komentarz