Plaża Compoltitu

Tagi , , , ,
  • Lokalizacja: w pobliżu miasta Bosa, Prowincja Oristano, Zachodnia Sardynia
  • Współrzędne geograficzne: 40°19’16.1″N 8°27’14.7″E
  • Długość: 60 metrów
  • Aktywności: nurkowanie z rurką
  • Udogodnienia: parking
  • Opłata za wstęp: brak

Plaża Compoltitu to jedna z wielu niewielkich plaż zachodniego wybrzeża Sardnynii w okolicach Bosa. Położona jest w niewielkiej zatoczce, zamkniętej masywnymi skałami klifu, porośniętymi śródziemnomorską roślinnością.

Nieco trudniejszy dostęp do plaży rekompensują piękne widoki na klify i zielone wzgórza Sardynii. Plaża skierowana jest na południowy wschód, co w połączeniu z otoczeniem przez klify łagodzi wiatry. Zarówno plaża, jak i dno jest piaszczyste, a morska woda zachwyca swym pięknym kolorem.

Mimo, że woda jest płytka nawet kilkanaście metrów od brzegu, miejsce to jest lubiane przez miłośników nurkowania. Wszystko to za sprawą ciemnych głazów znajdujących się pod wodą w okolicach klifów. Ważna w tym aspekcie jest również przeźroczyście czysta woda.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dostać się na plażę Compoltitu?

Plaża Compoltitu oddalona jest o 7 km na północny-zachód od centrum miasta Bosa. Jadąc samochodem, należy udać się na północ drogą SP 49 „Bosa-Alghero”. W odległości pięciu kilometrów od granic miasta znajduje się parking per Cala Compultitu, umiejscowiony przy lewej stronie drogi. Z parkingu na plażę wiedzie wąska ścieżka wśród śródziemnomorskiej roślinności.

Atrakcje w okolicach plaży Compoltitu

Największą atrakcją w okolicy jest miasto Bosa. Słynie ono z kolorowych budynków dzielnicy Sa Costa, położonej na zamkowym wzgórzu. Właśnie na tym wzgórzu znajdują się również dwa najważniejsze zabytki miasta – zamek Castello del Malaspina oraz kościół Chiesa di Nostra Signora di Regnos Altos z freskami pochodzącymi z XIV wieku. Wśród wąskich uliczek miasta znajduje się wiele starych i kolorowych budynków.

Najlepsze hotele przy plaży Compoltitu

Hotel Sa Cheya Relais & Spa

Ten luksusowy hotel znajduje się w pobliżu Alghero i posiada 4,5 gwiazdki. Na jego terenie znajduje się restauracja, bardzo duży basen, kort tenisowy, SPA, a także wypożyczalnia samochodów i rowerów. Gościom oferuje się transfer z i na lotnisko, a także opiekę nad dziećmi. Pokoje są bardzo bogato wykończone oraz posiadają prywatny balkon.

Hotel Calabona

Czterogwiazdkowy hotel znajdujący się na przedmieściach Alghero. Na terenie obiektu znajduje się basen, restauracja oraz małe SPA. Gościom oferuje się transfer z i na lotnisko oraz opiekę nad dziećmi. Obok hotelu znajduje się niewielka, piaszczysta plaża. Większość pokoi posiada prywatny balkon z widokiem na ogród lub basen.

Hotel la Baja

Hotel znajduje się w miejscowości Santa Caterina di Pittinuri i posiada 4 gwiazdki. Na terenie obiektu znajduje się basen, restauracja oraz pole golfowe, a w jego pobliżu znajduje się również plaża. Gościom oferuje się wypożyczenie samochodów i sprzętu wodnego, a także transfer na i z lotnisko. Pokoje posiadają minibarek i sejf, a także prywatny balkon.


Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Plaża dell Elefante

Plaża Capriccioli

Następny

Dodaj komentarz