Plaża del Pirata

Tagi , , , , , , ,
  • Lokalizacja: niedaleko miasta Capriccioli, prowincja Olbia-Tempio, północno-wschodnia Sardynia
  • Współrzędne geograficzne: 41°04’46.0″N 9°32’57.2″E
  • Długość: 100 metrów
  • Aktywności: nurkowanie z rurką
  • Udogodnienia: parking, leżaki, parasole
  • Opłata za wstęp: brak
  • Odpowiednia dla rodzin z dziećmi

Plaża del Pirata to jedna z wielu niewielkich plaż znajdujących się w okolicach Capriccioli. Jak większość z nich, również ta pokryta jest drobnym i złotym piaskiem, a jej krajobraz wzbogacany jest o nabrzeżne skały. Wejście do morza jest łagodne, a sama woda jest czysta, turkusowa i bardzo spokojna, ze względu na lokalizację wewnątrz zatoki.

Plaża nadaje się do spokojnego nurkowania z rurką, ponieważ wody są tutaj wyjątkowo płytkie, dzięki czemu można obserwować zarówno skały znajdujące się na dnie jak i morskie zwierzęta. W północnej części plaży znajduje się masywna skała, z której można zrobić piękne zdjęcia, a także, we wcześniej sprawdzonych miejscach skakać do wody.

Jak dostać się na plażę del Pirata?

Plaża del Pirata znajduje się w Capriccioli, miasteczka oddalonego 30 km na północ od Olbia. Aby się na nią dostać, trzeba udać się do Cala di Volpe, znajdującego się w pobliżu miasta Porto Cervo. Z niego kierując się na południowy wschód drogą SP160 dojeżdża się niemal pod samą plażę. Parking znajduje się przy samej plaży, jednak w sezonie letnim może brakować na nim miejsca i trzeba zaparkować na jednym z wcześniejszych parkingów, wśród których są również parkingi płatne.

Atrakcje w okolicach plaży del Pirata

Jedną z najciekawszych atrakcji w okolicy plaży jest z pewnością archipelag della Maddalena, na który można dostać się wyłącznie statkiem. Założony tam park narodowy chroni krajobraz wielu małych, rajskich wysepek, a także dziką faunę i florę. Uroki tego miejsca chwalą fotografowie z całego świata, a planując rejs warto również pamiętać o przewodniku, który z pewnością opowie wiele ciekawostek o roślinach i zwierzętach tu występujących. Warto także zarezerwować wycieczkę wcześniej, zwłaszcza w sezonie letnim, gdyż jest to bardzo popularna atrakcja. 

Najlepsze hotele przy plaży del Pirata

Hotel Romazzino 

Luksusowy pięciogwiazdkowy hotel jest jednym z najlepszych na Szmaragdowym Wybrzeżu. Oferuje pokoje z prywatnym tarasem z widokiem na Morze Tyrreńskie. Pokoje są bardzo eleganckie i posiadają wszelkie udogodnienia. Na terenie hotelu znajduje restauracja, SPA oraz kilka basenów, w tym baseny na terenie prywatnych tarasów. Obiekt położony jest bezpośrednio przy plaży del Romazzino, a odległość do plaży del Pirata wynosi tylko 3 km.

Hotel Cala Di Volpe

Wspaniały hotel pięciogwiazdkowy położony nad długą zatoką w pobliżu Cala Di Volpe. Prezentuje klasyczny, sardyński styl w nowoczesnym i eleganckim wydaniu. Z jego tarasów można podziwiać piękną zatokę z wieloma jachtami oraz piękne Szmaragdowe Wybrzeże. Na terenie obiektu znajduje się restauracja, duży basen, SPA, siłownia oraz kort tenisowy, a w jego pobliżu prywatna plaża. Gościom oferuje się transfer na i z lotniska, wynajem samochodów i rowerów oraz opiekę nad dziećmi. Luksusowe pokoje są wyposażone we wszelkie możliwe udogodnienia oraz posiadają prywatny balkon.

Poprzedni

Plaża di Porto Ferro

Plaża Cala Liberotto

Następny

Dodaj komentarz