Plaża del Principe

Tagi , , , ,
  • Lokalizacja: w pobliżu Cala di Volpe, Prowincja Olbia-Tempio, północno-wschodnia Sardynia
  • Współrzędne geograficzne: 41°05’21.9″N 9°33’42.6″E
  • Długość: 250
  • Aktywności: nurkowanie z rurką
  • Udogodnienia: parking, leżaki, parasole, bar
  • Opłata za wstęp: brak
  • Odpowiednia dla rodzin z dziećmi

Plaża del Principe nazywana jest również jako Portu Li Coggi. Jest jedną z najlepszych plaż na Costa Smeralda, czyli na Szmaragdowym Wybrzeżu. Po krótkim spacerze do plaży po skalistej ścieżce na odwiedzających czeka miękki piasek oraz czysta woda o zmieniających się turkusowych odcieniach.

Plaża znajduje się w kolistej zatoczce i jest otoczona śródziemnomorską roślinnością oraz skałami. Pośrodku piaszczystej plaży znajduje się skała, na którą można się wspiąć. Płytkie i piaszczyste dno morza jest szerokie, można więc śmiało brodzić w wodzie dalego od brzegu. Dalej pojawiają się kamienie oraz skały, więc zalecana jest ostrożność.

Plaża jest świetnym miejscem do nurkowania z rurką. W płytkich wodach pływa wiele kolorowych ryb. Dla nurków atrakcyjne są również skale ściany znajdujące się nieco dalej od brzegu.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dostać się na plażę del Principe?             

Plaża del Principe znajduje się 30 km na północ od Olbii, w pobliżu miasteczka Cala di Volpe. Z niego należy udać się na wschód w kierunku Capriccioli, a następnie skręcić w lewo w kierunku Romazzino. Po pokonaniu jednego kilometra znajdziemy zjazd na parking. Do plaży dochodzi się krótką, skalistą drogą. Można tam dostać się również z Romazzino. Z miasteczka do wioski wiedzie piaskowa ścieżka.

Atrakcje w okolicach plaży del Principe

Planując wakacje w okolicy warto wybrać się w rejs w kierunku archipelagu della Maddalena. Założony tam park narodowy chroni krajobraz wielu małych, rajskich wysepek, a także dziką roślinność nadmorską. Uroki tego miejsca chwalą fotografowie z całego świata. Planując rejs należy pamiętać o przewodniku. Warto także zarezerwować wycieczkę wcześniej, zwłaszcza w sezonie letnim.

Najlepsze hotele przy plaży del Principe

Hotel Romazzino

Luksusowy pięciogwiazdkowy hotel jest jednym z najlepszych na Szmaragdowym wybrzeżu. Oferuje pokoje z prywatnym tarasem z widokiem na Morze Tyrreńskie. Pokoje są bardzo eleganckie i posiadają wszelkie udogodnienia. Na terenie hotelu znajduje restauracja, SPA oraz kilka basenów, w tym baseny na terenie prywatnych tarasów. Obiekt znajduje się bezpośrednio przy plaży del Romazzino, a odległość do plaży del Principe wynosi tylko 2 km.

Hotel Petra Bianca

Piękny hotel znajdujący się w Cala di Volpe i posiadający 4,5 gwiazdki. Jego uroda wynika z pięknie zaprojektowanego budynku, otaczającego basen i ogród. Pokoje i ich tarasy urządzone są tak, aby goście mogli poczuć się jak w domu, jednocześnie zaznając nieco luksusu. Na terenie hotelu znajduje się restauracja oraz centrum fitness. W pobliżu znajduje się również wiele plaż.

Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Plaża La Pelosa

Plaża di Tuerredda

Następny

Dodaj komentarz