Plaża di Mugoni

Tagi , , , , ,

Plaża di Mugoni nie jest popularna wśród turystów, jednak szczególnie chętnie odwiedzają ją lokalni mieszkańcy Alghero. Południowa wystawa plaży zapewnia wspaniałe widoki na przylądki Parco Naturale Regionale di Porto Conte oraz pobliskie wzniesienia. Plaża jest niemal całkowicie osłonięta gęstym i chłodnym lasem sosnowym, dzięki czemu można w nim poszukać odrobiny cienia.

W miejscu tym krystalicznie czyste wody spotykają się z drobnym i złocistym piaskiem plaży. W połączeniu z sosnowym, gęstym lasem oraz otoczeniem wzgórz plaża ta zasługuje na miano najpiękniej położonych plaż w tej części Sardynii. Spokojna zatoka jest świetnym miejscem na obserwacje podwodnego świata podczas nurkowania. Rodzinom z dziećmi spodoba się zapewne bogate zaplecze turystyczne w okolicy plaży oraz spokojne wody i duża przestrzeń plaży.

Jak dostać się na plażę di Mugoni?

Plaża di Mugoni oddalona jest o 16 km od Alghero w kierunku północno-zachodnim. Aby się na nią dostać należy udać się w podróż drogą SS127bis w kierunku Fertilia, a następnie dalej w kierunku Maristella. W okolicy Maristella należy na rondzie skręcić w prawo w drogę SP 55. Następnie po przejechaniu 3 km należy skręcić w lewo w kierunku plaży, zgodnie z kierunkowskazami.

Atrakcje w okolicach plaży di Mugoni

Okolice plaży są ciekawym miejscem dla odkrywców starożytnych cywilizacji oraz ciekawych formacji skalnych. Warto wybrać się w takie miejsca jak La Necropoli di Anghelu Ruju czy Nuraghe di Palmavera. Wśród popularnych grot z pewnością wrażenie na turystach zrobią Grotta di Nettuno oraz Frecce delle Grotte di Antonio Piccinnu.

Najciekawszymi zabytkami w pobliżu plaży di Mungoni są z pewnością budowle w Alghero. Mieszczą się tam m. in. Torre di Porta Terra, Chiesa di San Francesco, Cattedrale di Santa Maria oraz wiele innych, wiekowych budowli. Miasto to jest również świetnym punktem wypadowym, z którego blisko jest do takich atrakcji Sardynii jak miasteczka Bosa, Castelsardo, Sassari czy Porto Torres, z którego odpływa wiele promów w wielu kierunkach, w tym na Korsykę oraz do Parku Narodowego dell’ Asinara.

Najlepsze hotele przy plaży di Mugoni

Villa Las Tronas Hotel & SPA

Pięciogwiazdkowy hotel znajdujący się na obrzeżach Alghero położony jest na niewielkim, skalistym cyplu. Jego położenie zapewnia wspaniałe widoki na zabytkowe miasto oraz błękitną zatokę . Na terenie obiektu znajdują się basen zewnętrzny oraz wewnętrzny, restauracja, SPA oraz centrum fitness. Pokoje urządzone zostały w klasycznym, luksusowym stylu, a z ich tarasów i balkonów rozpościera się wspaniały widok na okolicę.

El Faro Hotel & Spa

Ten czterogwiazdkowy hotel znajduje się na terenie malowniczego parku Porto Conte, na skalistym, niewielkim wzgórzu, z którego rozciąga się wspaniały widok na może Śródziemne oraz przylądek Capo Caccia. Na terenie obiektu znajduje się basen z widokiem na zatokę, SPA, restauracja, centrum fitness, a także w pobliżu prywatna plaża. Gościom oferowany jest transfer z i na lotnisko, wynajem rowerów i samochodów oraz szereg usług dodatkowych. Pokoje urządzono w ekskluzywnym stylu, a większość z nich posiada prywatny taras lub balkon, gwarantujący wspaniałe widoki.

Poprzedni

Plaża La Marinedda

Plaża Capo Comino

Następny

1 komentarz do wpisu “Plaża di Mugoni”

  1. Pingback: Najpiękniejsze plaże w Alghero i okolicach - Sardynia.pl

Dodaj komentarz