Plaża di Portixeddu

Tagi , , , , ,
  • Lokalizacja: niedaleko Portixeddu, prowincja Carbonia-Iglesias, południowo-zachodnia Sardynia
  • Współrzędne geograficzne: 39°26’25.7″N 8°24’41.6″E
  • Długość: 2500 metrów
  • Aktywności: nurkowanie, surfing, windsurfing, kajaki
  • Udogodnienia: parking, leżaki, parasole, bar, restauracja
  • Opłata za wstęp: brak
  • Odpowiednia dla rodzin z dziećmi

Plaża di Portixeddu jest jedną z najlepszych plaż w południowo-zachodniej Sardynii. Leży ona u podnóży wzgórza oraz w pobliżu pięknych klifów. Położenie plaży sprawia, że gwarantuje ona jedne z najpiękniejszych widoków w tej części wyspy. Sama plaża to ponad dwa kilometry jasnego piasku, łagodnie wchodzącego do błękitnych wód Morza Śródziemnego, otoczone wydmami i lasami.

Plaża, dzięki swojej długości oraz walorom krajobrazowym jest świetnym miejscem na długie spacery oraz jogging przy pięknych wschodach i zachodach słońca. Wielkość plaży oraz płytkie dno morza w jej pobliżu stwarza świetne warunki dla wypoczynku rodzin z dziećmi. Wody zachodniej części Sardynii są również świetnie znane wśród amatorów sportów wodnych. Plaża jest jedną z chętniej wybieranych wśród amatorów surfingu i windsurfingu.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dostać się na plażę di Portixeddu?

Plaża di Portixeddu leży 34 km na północny-zachód od miasta Iglesias. Aby się na nią dostać, należy wyruszyć w stronę Fluminimaggiore drogą SS126. Następnie należy skręcić za tą miejscowością w lewo, w drogę SP83. Po przejechaniu 6,3 km należy skręcić w prawo, w drogę SP105, zgodnie z drogowskazami na plażę. Po przejechaniu 300 metrów należy skręcić w lewo, gdzie znajduje się parking i plaża.

Atrakcje w okolicach plaży di Portixeddu

Okoliczne tereny słyną z górniczych tradycji oraz ciekawych jaskini. Niedaleko plaży znajduje się jedna z najciekawszych grot na Sardynii – Grotta di Su Mannau. Zwiedzanie odbywa się wyłącznie z przewodnikiem, a przejście całej trasy zajmuje około jedną godzinę. W środku można podziwiać wszelkie formacje skalne wydrążone przez wodę, wodospady, a także małe oczka wodne. Jaskinia służyła w starożytności jako miejsce kultu i odprawiania rytuałów.

Na południe od plaży di Portixeddu znajduje się wydrążony w skale port przeładunkowy Porto Flavia wybudowany w 1925 roku. Służył do załadunku dużych statków minerałami wydobywanymi w pobliskiej kopalni. Kopalnię i port łączy wydrążony w skale tunel o długości 600 m. Obecnie znajduje się tutaj muzeum, a zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem, który opowiada o górniczej historii regionu. Warto również udać się na wycieczkę łodzią i zobaczyć wybudowany na skalistym klifie port.

Najlepsze hotele przy plaży di Portixeddu

Euro Hotel Iglesias

Luksusowy hotel czterogwiazdkowy, znajdujący się w pobliżu zabytkowego centrum miasta Iglesias. Wnętrza hotelu urządzono w klasycznym stylu, nawiązując do zabytkowego charakteru miasta, wraz z wykorzystaniem pięknych mebli i elementów dekoracyjnych z dawniejszych epok. Pokoje posiadają również balkony ze wspaniałym widokiem. Hotelowa restauracja znajduje się 600 metrów od budynku i specjalizuje się w kuchni sardyńskiej, bazującej na świeżych rybach i owocach morza. 

Lu’ Hotel Carbonia

Mały i zaciszny, a jednocześnie nowoczesny i luksusowy hotel znajdujący się w miejscowości Carbonia. Obiekt posiada cztery gwiazdki, a na jego terenie znajduje się basen otwarty w ogrodzie, restauracja, a także bar przy basenie. Goście mogą również korzystać z nowoczesnego centrum odnowy biologicznej. Pokoje urządzono w nowoczesnym stylu, z zachowaniem elementów klasycznego wystroju, a także nawiązując do lokalnych tradycji.


Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Plaża di Porto Alabe

Plaża Rena Bianca

Następny

Dodaj komentarz