Plaża di Porto Ferro

Tagi , , , , , , , , ,
  • Lokalizacja: niedaleko Sassari, prowincja Sassari, północno-zachodnia Sardynia
  • Współrzędne geograficzne: 40°40’53.5″N 8°12’19.1″E
  • Długość: 2000 metrów
  • Aktywności: spacery, jogging, windsurfing, surfing, kitesurfing
  • Udogodnienia: parking, bar
  • Opłata za wstęp: brak
  • Odpowiednia dla rodzin z dziećmi

Plaża di Porto Ferro jest jedną z najlepszych plaż północno-zachodniej Sardynii. Wpływ na to ma nie tylko jej pokaźny rozmiar, drobny i złoty piasek oraz krystalicznie czysta, turkusowa woda. Turyści chwalą na niej przede wszystkim wspaniałe zachody słońca. Plaża jest idealnie skierowana w kierunku zachodnim, a jej północny i południowy kraniec stanowią masywne wzgórza, które dodają uroku plaży.

Plaża ze względu na swoją budowę oraz łagodne wejście do wody jest szczególnie polecana dla rodzin z dziećmi. Będą one miały tutaj wiele miejsca do zabawy. Okolice plaży są również świetnymi terenami do spacerów. W jej pobliżu znajduje się kilka ciekawych wież oraz starych budynków wykorzystywanych niegdyś przez rybaków, a klimatu dodaje pachnąca roślinność śródziemnomorska. Panują też tutaj świetne warunki do uprawiania wszelkich sportów wodnych.

Jak dostać się na plażę di Porto Ferro?

Plaża di Porto Ferro leży 23 km na północny zachód od Alghero. Udając się z tego miasta na plażę należy kierować się na północ drogą SS127bis, a następnie za miastem skręcić w lewo na rondzie w drogę SS291dir. Po przejechaniu 4 km należy na rozdwojeniu dróg skręcić w prawo w drogę SS291 w kierunku Santa Maria La Palma, a następnie po przejechaniu 6,5 km skręcić w lewo w drogę SP55bis. Po przejechaniu kolejnych 5,5 km należy skręcić w prawo, zgodnie z drogowskazem w kierunku Porto Ferro.

Atrakcje w okolicach plaży di Porto Ferro

Najciekawszym miejscem w pobliżu plaży di Porto Ferro jest z pewnością Alghero. Można w nim znaleść takie zabytki jak Torre di Porta Terra, Chiesa di San Francesco, Cattedrale di Santa Maria oraz wiele innych, wiekowych budowli. Miasto to jest również świetnym punktem wypadowym, z którego blisko jest do takich atrakcji Sardynii jak miasteczka Bosa, Castelsardo, Sassari czy Porto Torres. Z tego ostatniego odpływa wiele promów w kilku kierunkach, w tym na Korsykę oraz do Parku Narodowego dell’ Asinara.

Okolice są również ciekawym miejscem dla odkrywców starożytnych cywilizacji oraz ciekawych formacji skalnych. Warto wybrać się w takie miejsca jak La Necropoli di Anghelu Ruju czy Nuraghe di Palmavera. Wśród popularnych grot z pewnością wrażenie na turystach zrobią Grotta di Nettuno, Neptun Grotte oraz Frecce delle Grotte di Antonio Piccinnu.

Najlepsze hotele przy plaży di Porto Ferro

El Faro Hotel & Spa

Ten czterogwiazdkowy hotel ulokowany jest na terenie malowniczego parku Porto Conte, na skalistym, niewielkim wzgórzu. Rozciąga się z niego wspaniały widok na może Śródziemne oraz przylądek Capo Caccia. Na terenie obiektu znajduje się basen z widokiem na zatokę, SPA, restauracja, centrum fitness, a także w pobliżu prywatna plaża. Gościom oferuje się transfer z i na lotnisko, wynajem rowerów i samochodów oraz szereg usług dodatkowych. Pokoje urządzono w ekskluzywnym stylu, a większość z nich posiada prywatny taras lub balkon, gwarantujący wspaniałe widoki.

Villa Las Tronas Hotel & SPA

Pięciogwiazdkowy hotel znajdujący się na obrzeżach Alghero położony jest na niewielkim, skalistym cyplu. Jego położenie zapewnia wspaniałe widoki na zabytkowe miasto oraz błękitną zatokę. Na terenie obiektu znajdują się basen zewnętrzny oraz wewnętrzny, restauracja, SPA oraz centrum fitness. Pokoje urządzono w klasycznym, luksusowym stylu, a z ich tarasów i balkonów rozpościera się wspaniały widok na okolicę.

Poprzedni

Plaża di Campulongu

Plaża del Pirata

Następny

Dodaj komentarz