Plaża di Putzu Idu

Tagi , , , ,
  • Lokalizacja: w pobliżu miasta Putzu Idu, Prowincja Oristano, Zachodnia Sardynia
  • Współrzędne geograficzne: 40°01’51.1″N 8°24’17.5″E
  • Długość: 1200 metrów
  • Aktywności: nurkowanie z rurką, windsurfing, surfing, kitesurfing, rowery wodne
  • Udogodnienia: parking, restauracja, szkoła windsurfingu, wypożyczalnia sprzętu wodnego
  • Opłata za wstęp: brak

Plaża di Putzu Idu jest jednym z ulubionych miejsc do uprawiania sportów wodnych na całej Sardynii. Długa na 1200 metrów leży wzdłuż drogi łączącej dwie miejscowości nad półksiężycową zatoką. Krajobraz morza urozmaicony jest oddaloną o kilka kilometrów wyspą di Mal di Ventre oraz małymi skałami wystającymi ponad lustro wody.

Mimo, że plaża jest piaszczysta, dno morza pokrywają głównie formacje skalne. Jest więc ona wspaniałym miejscem do nurkowania z rurką. Bezpośrednio za plażą znajdują się rozległe niecki solne, na których często można spotkać flamingi, a także inne egzotyczne ptaki. Dzięki drobnym piaskom, płytkim wodom i długim falom plaża di Putzu Idu jest jednym z najlepszych miejsc do surfowania i kitesurfingu na Sardynii.

Jak dostać się na plażę di Putzu Idu?

Plaża di Putzu Idu znajduje się 25 km od miasta Oristano. Z miasta należy udać się na północ drogą SS292 w kierunku Nurachi i Riola Sardo. Za Riola Sardo należy minąć rondo oraz pierwsze skrzyżowanie i na kolejnym skręcić w lewo w drogę SP10 w kierunku Potzu Idu. Jadąc nią cały czas prosto, dojeżdża się do centrum miasta do samego parkingu przy plaży.

Atrakcje w okolicach plaży di Putzu Idu

Największą atrakcją w okolicy jest miasto Bosa. Słynie ono z kolorowych budynków dzielnicy Sa Costa, położonej na zamkowym wzgórzu. Właśnie na tym wzgórzu ulokowane są dwa najważniejsze zabytki miasta – zamek Castello del Malaspina oraz kościół Chiesa di Nostra Signora di Regnos Altos z freskami pochodzącymi z XIV wieku. Wśród wąskich uliczek miasta znajduje się wiele starych i kolorowych budynków.

Najlepsze hotele przy plaży di Putzu Idu

Hotel Raffael

Ten czterogwiazdkowy hotel znajduje się w spokojnej okolicy na półwyspie Sinis w pobliżu miasta Putzu Idu. Hotel otacza wszechobecna zieleń oraz błękitne morze. Na terenie obiektu znajduje się restauracja, duży ogród z basenem oraz bar. W pobliżu znajduje się również plaża. Gościom oferowany jest transfer z i na lotnisko, wypożyczenie rowerów, sprzętu do uprawiania sportów wodnych, a także inne usługi rozrywkowe. Pokoje urządzono w nowoczesnym stylu, są przestronne, a niektóre z nich posiadają również balkon lub taras gwarantujący wspaniałe widoki na morze.

Hotel la Baja

Hotel znajduje się w miejscowości Santa Caterina di Pittinuri i posiada 4 gwiazdki. Na terenie obiektu znajduje się basen, restauracja oraz pole golfowe, a w jego pobliżu jest również plaża. Gościom oferuje się wypożyczenie samochodów i sprzętu wodnego, a także transfer na i z lotnisko. Pokoje wyposażono w minibarek i sejf, a także prywatny balkon.

Poprzedni

Plaża Le Vecchie Saline

Plaża Cala Moresca

Następny

Dodaj komentarz