Plaża di San Pietro

Tagi , , , , ,
  • Lokalizacja: w pobliżu miasta Valledoria, Prowincja Sassari, Sardynia Północna
  • Współrzędne geograficzne: 40°55’47.4″N 8°48’04.4″E
  • Długość: 1400 metrów
  • Aktywności: windsurfing, kitesurfing
  • Udogodnienia: parking, leżaki, parasole, restauracje, bar, wypożyczalnia sprzętu wodnego
  • Opłata za wstęp: brak
  • Odpowiednia dla rodzin z dziećmi

Plaża di San Pietro jest jednym z popularniejszych miejsc na wypoczynek w północnej części Sardynii. Wychodzi ona na północny zachód oferując turystom piękne widoki na Zatokę Asinara oraz wzgórza La Ciaccia. Za plażą znajduje się szerokie ujście rzeki Coghinas, które również jest odpowiednie do uprawiania sportów wodnych.

Plaża ze względu na swoje rozmiary przyciąga przede wszystkim rodziny z dziećmi. Na całej jej szerokości leży drobny i żółty piasek. Woda jest tutaj bardzo płytka, a dno piaszczyste. W tym regionie wieją również korzystne wiatry do uprawiania sportów wodnych.

Plaża jest popularnym miejscem wśród pasjonatów windsurfingu i kitesurfingu. Znajduje się na niej kilka wypożyczalni sprzętu wodnego. Umiejscowiona jest przy ujściu rzeki Coghinas, po której wybrać się na wycieczkę kajakiem i dopłynąć do pięknej doliny Valle di Monti Ruju.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dostać się na plażę di San Pietro?

Plaża di San Pietro położona jest niecałe 2 km na zachód od miasta Valledoria. Podróżując z Castelsardo należy udać się na południe drogą SS134, a następnie za miejscowością Multeddu, w pobliżu Skały Słonia skręcić w lewo w drogę SP90 prowadzącą do Santa Teresa di Gallura. W mieście La Muddizza należy skręcić w lewo, a następnie jechać cały czas prosto do miejscowości Pineta San Pietro. Parking znajduje się w północnej stronie miasteczka, niedaleko plaży.

Atrakcje w okolicach plaży di San Pietro

Najciekawszym miejscem w okolicy plaży jest miasto Castelsardo. Jego zdjęcia bardzo często używane są w promocji całej Sardynii w przewodnikach i na pocztówkach. To kolorowe miasteczko zbudowane zostało u podnóży wzgórza zamkowego w starym, sardyńskim stylu. Oprócz malowniczych uliczek z pięknymi kamieniczkami w mieście znajduje się wiele zabytków, takich jak Castello dei Doria, Cattedrale di Sant’Antonio Abate i Chiesa di Santa Maria delle Grazie. Warto również wybrać się do muzeum wikliniarstwa Dell Intreccio Mediterraneo, które w całości zostało poświęcone historii tego rzemiosła, kultywowanego przez ludność mieszkającą w tym regionie.

Ciekawą atrakcją jest również Nuraghe Paddaggiu. Są to starożytne budowle wzniesione z kamieni i bez użycia zaprawy. Jadąc do nich z Castelsardo można zobaczyć również Skałę Słonia. To duży głaz przypomina tego ssaka.

Najlepsze hotele przy plaży di San Pietro

Castelsardo Resort Village

Czterogwiazdkowy hotel położony nad północnym wybrzeżem Sardynii w okolicy miejscowości Terrabianca. Cechuje go nowoczesny styl z zachowaniem elementów tradycyjnego, sardyńskiego budownictwa. Na terenie obiektu znajduje się dwa baseny, restauracja, kort tenisowy, a także piaszczysta plaża. Gościom oferuje się transfer z i na lotnisko, wypożyczenie samochodu i sprzętu sportowego oraz zajęcia dla dzieci. Pokoje urządzone są w nowoczesnym stylu, są w pełni wyposażone według europejskich standardów i posiadają prywatny balkon z widokiem na zatokę.

Bajaloglia Resort

Ten czterogwiazdkowy hotel oddalony jest o 3 km od Castelsardo, co jest jego największą zaletą. Z tarasu rozpościera się wspaniała panorama miasta i zamku oddzielona od obiektu terenami zielonymi. Na terenie znajduje się kilka małych basenów zatopionych w zielonym tarasie, a także restauracja oraz salon masażu. Hotel posiada również prywatną plażę. Gościom oferowany jest transfer z i na lotnisko, wynajem samochodów i rowerów oraz opiekę nad dziećmi. Pokoje urządzono w nowoczesnym i eleganckim stylu. Posiadają one również prywatny balkon lub taras.

Hotel Nantis

Czterogwiazdkowy hotel znajdujący się w okolicy centrum miasta Castelsardo, zapewniający wspaniałe widoki na jego zamkowe wzgórze. Na terenie hotelu znajduje się restauracja ze słonecznym tarasem oraz wypożyczalnia rowerów. W odległości 200 metrów od obiektu znajduje się również plaża. Gościom oferuje się transport z i na lotnisko. Pokoje urządzono w klasycznym stylu według wszelkich europejskich standardów i posiadają prywatny balkon z widokiem na zatokę lub panoramę miasta.


Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Plaża La Maddalena

Plaża di Nora

Następny

Dodaj komentarz