Plaża di Scivu

, Tagi , , , , ,
  • Lokalizacja: niedaleko Bau, prowincja Medio Campidano, południowo-zachodnia Sardynia
  • Współrzędne geograficzne: 39°29’46.7″N 8°24’47.3″E 
  • Długość: 3000 metrów
  • Aktywności: surfing, windsurfing, turystyka piesza
  • Udogodnienia: parking, bar
  • Opłata za wstęp: brak, parking płatny od 6 EURO

Plaża di Scivu jest jedną z najmniej zatłoczonych plaż położonych na pięknym wybrzeżu Costa Verde. Niemal trzy kilometry złotego piasku, przedzielone małą rafą, spotykają się tutaj z dość silnymi falami Morza Śródziemnego. Dzięki temu plaża jest w szczególności polecana do uprawiania surfingu i windsurfingu.

Okolice plaży są dobrym miejscem do spacerów wśród typowej, śródziemnomorskiej roślinności rosnącej na wydmach oraz okolicznych wzgórzach. Roślinność ta jest wpisana w program ochrony przyrody rezerwatu Oasi Scivu. W południowej części plaży znajduje się również duże wzniesienie, które również jest częstym celem wycieczek, a droga przez nie prowadzi do plaży di Portixeddu.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dostać się na plażę di Scivu?

Plaża di Scivu leży 45 km na zachód od miasta Guspini. Aby się na nią dostać, należy wyruszyć w stronę Fluminimaggiore drogą SS126. Po przejechaniu 19 km należy skręcić w prawo, w stronę Scivu, zgodnie ze wskazaniem drogowskazu. Następnie należy kontynuować jazdę drogą główną, zgodnie z kierunkowskazami prowadzącymi na plażę. Przy plaży znajduje się płatny parking.

Atrakcje w okolicach plaży di Scivu

Region słynie z górniczych tradycji, najciekawszymi atrakcjami są więc kopalnie oraz muzea związane z nimi. Najciekawszym muzeum jest między innymi Museo dell’Arte Mineraria. Niedaleko plaży znajduje się również wydrążony w skale port przeładunkowy Porto Flavia wybudowany w 1925 roku w litej skale klifu. Służył on do załadunku dużych statków materiałami z okolicznych kopalni, a obecnie pełni funkcję muzeum górniczej historii regionu. Wśród najciekawszych zabytków warto zobaczyć w szczególności Cattedrale di Santa Chiara di Iglesias – katedrę zbudowaną pod koniec XIII wieku. Wśród najciekawszych grot tej części zachodniego wybrzeża Sardynii warto zobaczyć grotę di Santa Barbara oraz di Su Mannau.

Najlepsze hotele przy plaży di Scivu

Tartheshotel

Zaciszny, czterogwiazdkowy hotel z nutą luksusu i klasyki znajdujący się w miejscowości Guspini. Na terenie obiektu znajduje się wspaniały ogród z jeszcze piękniejszym basenem. Goście mogą również korzystać z centrum odnowy biologicznej, saun, jacuzzi i innych tego typu atrakcji. W restauracji oraz barze można skosztować lokalnych wyrobów oraz najlepszych sardyńskich win. Pokoje urządzono w klasycznym stylu, posiadają luksusowe wyposażenie, a niektóre również balkon z pięknym widokiem na ogród i okolicę hotelu.

Euro Hotel Iglesias

Luksusowy hotel czterogwiazdkowy, znajdujący się w pobliżu zabytkowego centrum miasta Iglesias. Wnętrza hotelu urządzono w klasycznym stylu, nawiązując do zabytkowego charakteru miasta, wraz z wykorzystaniem pięknych mebli i elementów dekoracyjnych z dawniejszych epok. Pokoje posiadają również balkony ze wspaniałym widokiem. Hotelowa restauracja znajduje się 600 metrów od budynku i specjalizuje się w kuchni sardyńskiej, bazującej na świeżych rybach i owocach morza.


Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Bluzy, koszulki i gadżety z Sardynii

Plaża di Punta Molentis

Następny

Dodaj komentarz