Plaża di Tuerredda

Tagi , , , ,
  • Lokalizacja: w pobliżu miasta Domus de Maria, Prowincja Cagliari, Sardynia Południowa
  • Współrzędne geograficzne: 38°53’40.8″N 8°48’46.3″E
  • Długość: 400 metrów
  • Aktywności: nurkowanie z rurką, spływy kajakowe
  • Udogodnienia: parking, leżaki, parasole, restauracja
  • Opłata za wstęp: brak
  • Odpowiednia dla rodzin z dziećmi

Naturalne piękno plaży di Tuerredda zapiera dech w piersiach. Wyglądem przypomina te najpiękniejsze na Karaibach. Linia brzegowa układa się literę „V”, a o jej brzegi obijają się delikatne fale morza o insensywnym błękitnym kolorze.

Plaża di Tuerredda charakteryzuje się drobnym i żółtym piaskiem. Woda jest bardzo płytka z piaszczystym dnem. Na wprost plaży, 150 m od brzegu znajduje się Wyspa Tuerredda. Można na nią dopłynąć wpław lub kajakiem. W oddali widać klify cypla Capo Malfatano, a także znajdującą się na jego wzgórzach wieżę strażniczą z XVI wieku.

Plaża jest uważana za jedną z najlepszych na południowym wybrzeżu Sardynii. Przyciąga ona zarówno rodziny z dziećmi, jak i miłośnicy nurkowania. Dzięki swojemu położeniu w zatoce i wyspie po jej środku plaża jest osłonięta przed wiatrem. Morze jest tutaj prawie zawsze spokojne.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dostać się na plażę di Tuerredda?

Plaża di Tuerredda jest jednym z najdalej wysuniętych na południe miejsc Sardynii. Znajduje się 60 km od stolicy Sardynii – Cagliari. Aby dostać się na plażę, trzeba jechać drogą SS195 w stronę Pula, do małej miejscowości Chia. Droga jest bardzo atrakcyjna pod względem krajobrazów, ponieważ jest w większości poprowadzona wzdłuż wybrzeża. Z Chia na plażę prowadzi droga SP71 biegnąca na zachód. Przy plaży jest płatny parking.

Atrakcje w okolicach plaży di Tuerredda

Na północ, w odległości 20 km od plaży di Tuerredda znajdują się ruiny miasta, założonego przez Fenicjan w VIII wieku p.n.e. Miasto słynie z kolorowych mozaik podłogowych z marmuru. Podczas wycieczki z przewodnikiem można dowiedzieć się jak wyglądało życie w starożytnym mieście oraz poznać przeznaczenie niektórych, specyficznych budynków.

Będąc na południu Sardynii warto wybrać się także do najdalej wysuniętego jej punktu – Capo Teulada. To niewielki cypel o zróżnicowanej linii brzegowej. Pomiędzy jej skalistymi klifami ukryte są niewielkie i piaszczyste plaże, a także groty i jaskinie.

Najlepsze hotele przy plaży di Tuerredda

Forte Village Resort

Jedno z najlepszych miejsc na nocleg na całej Sardynii. Obiekt składa się z kilku hoteli i domów wypoczynkowych. Posiada 5 gwiazdek. Obiekt znajduje się przy długiej i piaszczystej plaży z drewnianym pomostem. Na terenie hotelu znajduje się kilka basenów, strumyków i ścieżek osłoniętych śródziemnomorską roślinnością, a także SPA i kilka restauracji. Hotel oferuje transfer z i na lotnisko, zajęcia dla dzieci oraz wypożyczalnie sprzętu do uprawiania wielu sportów.

Hotel Faro Capo Spartivento

Pięciogwiazdkowy hotel oddalony jest o 6 km na zachód od Chia oraz 9 km na wschód od plaży Di Tuerreda. W pobliżu hotelu znajduje się również znana plaża Su Giudeu. Na terenie obiektu znajduje się basen otwarty oraz kryty, restauracja, kort tenisowy oraz pole golfowe, a gościom oferuje są wszelkie udogodnienia takie jak wynajem samochodów oraz sprzętu sportowego. We wnętrzach hotelu oraz w pokojach dominuje biel i brąz drewna, a wokół niego również wszechobecna zieleń roślin.

Sprawdź pozostałe plaże na południowej Sardynii

Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Plaża del Principe

Plaża Zia Culumba

Następny

Dodaj komentarz