Plaża La Celvia

Tagi , , , , , ,
  • Lokalizacja: niedaleko Capriccioli, prowincja Olbia-Tempio, północno-wschodnia Sardynia
  • Współrzędne geograficzne: 41°04’52.7″N 9°32’51.3″E
  • Długość: 300 metrów
  • Aktywności: nurkowanie z rurką
  • Udogodnienia: parking, leżaki, parasole, bar, restauracja
  • Opłata za wstęp: brak

Plaża La Celvia jest jedną z największych plaż w okolicy Capriccioli, oraz jedną z najpiękniejszych plaż sardyńskiego wybrzeża Costa Smeralda, czyli Szmaragdowego Wybrzeża. Ta piaszczysta plaża obmywana przez błękitne wody otoczona jest przez wiele luksusowych apartamentów zatopionych w zielonym wybrzeżu. Na plaży, jak i w okolicznych restauracjach można spotkać znane osoby, ze względu na popularność tych miejsc wśród światowych gwiazd show biznesu i nie tylko.

Na plaży można zarówno zrelaksować się leżąc na drobnym piasku, a także aktywnie spędzać czas nurkując w pobiżu skał znajdujących się w zachodniej i wschodniej części plaży. Mimo początkowego, łagodnego wejścia do wody należy mieć pod szczególną opieką dzieci, gdyż w dalszej odległości znajdują się zarówno skały jak i głębsze zapadliska.

Jak dostać się na plażę La Celvia?

Plaża znajduje się w małej miejscowości Capriccioli, oddalonego 30 km na północ od Olbii. Aby się na nią dostać, trzeba udać się do Cala di Volpe, znajdującego się w pobliżu miasta Porto Cervo. Z niego kierując się na południowy wschód drogą SP160 dojeżdża się do Capriccioli, w którym należy skręcić w lewo zgodnie z drogowskazem wskazującym Bar Sabbiamare, znajdujący się przy plaży i płatnym parkingu. Pieszo można dostać się do plaży z ulic Via Petra Manna oraz Via della Celvia.

Atrakcje w okolicach plaży La Celvia

Szmaragdowe Wybrzeże słynie przede wszystkim ze wspaniałych plaż, lecz w jego pobliżu jest również wiele ciekawych wysp. Najpopularniejszym miejscem morskich wycieczek jest archipelag della Maddalena, w którego skład wchodzi kilka większych wysp oraz wiele małych, rajskich wysepek. Powstały w tym miejscu park narodowy jest domem dla wielu charakterystycznych, morskich zwierząt. Chroni również autentyczną, dziką roślinność Morza Śródziemnomorskiego. Planując wycieczkę łodzią, warto zarezerwować sobie miejsce chociaż dzień wcześniej. W organizacji rejsów często pomaga też obsługa hotelów.

Najlepsze hotele przy plaży La Celvia

Hotel Romazzino 

Luksusowy pięciogwiazdkowy hotel jest jednym z najlepszych na Szmaragdowym Wybrzeżu. Oferuje pokoje z prywatnym tarasem z widokiem na Morze Tyrreńskie. Pokoje są bardzo eleganckie i posiadają wszelkie udogodnienia. Na terenie hotelu znajduje restauracja, SPA oraz kilka basenów, w tym baseny na terenie prywatnych tarasów. Obiekt położony jest bezpośrednio przy plaży del Romazzino, a odległość do plaży del Principe wynosi tylko 2 km.

Hotel Cala Di Volpe

Wspaniały hotel pięciogwiazdkowy położony nad długą zatoką w pobliżu Cala Di Volpe. Prezentuje klasyczny, sardyński styl w nowoczesnym i eleganckim wydaniu. Z jego tarasów można podziwiać piękną zatokę z wieloma jachtami oraz piękne Szmaragdowe Wybrzeże. Na terenie obiektu znajduje się restauracja, duży basen, SPA, siłownia oraz kort tenisowy, a w jego pobliżu prywatna plaża. Gościom oferuje się transfer na i z lotniska, wynajem samochodów i rowerów oraz opiekę nad dziećmi. Luksusowe pokoje są wyposażone we wszelkie możliwe udogodnienia. Posiadają również prywatny balkon.

Poprzedni

Plaża Li Mindi di Badesi

Plaża delle Vacche

Następny

Dodaj komentarz