Plaża La Celvia

Tagi , , , , , ,
  • Lokalizacja: niedaleko Capriccioli, prowincja Olbia-Tempio, północno-wschodnia Sardynia
  • Współrzędne geograficzne: 41°04’52.7″N 9°32’51.3″E
  • Długość: 300 metrów
  • Aktywności: nurkowanie z rurką
  • Udogodnienia: parking, leżaki, parasole, bar, restauracja
  • Opłata za wstęp: brak

Plaża La Celvia jest jedną z największych plaż w okolicy Capriccioli, oraz jedną z najpiękniejszych plaż sardyńskiego wybrzeża Costa Smeralda, czyli Szmaragdowego Wybrzeża. Ta piaszczysta plaża obmywana przez błękitne wody otoczona jest przez wiele luksusowych apartamentów zatopionych w zielonym wybrzeżu. Na plaży, jak i w okolicznych restauracjach można spotkać znane osoby, ze względu na popularność tych miejsc wśród światowych gwiazd show biznesu i nie tylko.

Na plaży można zarówno zrelaksować się leżąc na drobnym piasku, a także aktywnie spędzać czas nurkując w pobiżu skał znajdujących się w zachodniej i wschodniej części plaży. Mimo początkowego, łagodnego wejścia do wody należy mieć pod szczególną opieką dzieci, gdyż w dalszej odległości znajdują się zarówno skały jak i głębsze zapadliska.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dostać się na plażę La Celvia?

Plaża znajduje się w małej miejscowości Capriccioli, oddalonego 30 km na północ od Olbii. Aby się na nią dostać, trzeba udać się do Cala di Volpe, znajdującego się w pobliżu miasta Porto Cervo. Z niego kierując się na południowy wschód drogą SP160 dojeżdża się do Capriccioli, w którym należy skręcić w lewo zgodnie z drogowskazem wskazującym Bar Sabbiamare, znajdujący się przy plaży i płatnym parkingu. Pieszo można dostać się do plaży z ulic Via Petra Manna oraz Via della Celvia.

Atrakcje w okolicach plaży La Celvia

Szmaragdowe Wybrzeże słynie przede wszystkim ze wspaniałych plaż, lecz w jego pobliżu jest również wiele ciekawych wysp. Najpopularniejszym miejscem morskich wycieczek jest archipelag della Maddalena, w którego skład wchodzi kilka większych wysp oraz wiele małych, rajskich wysepek. Powstały w tym miejscu park narodowy jest domem dla wielu charakterystycznych, morskich zwierząt. Chroni również autentyczną, dziką roślinność Morza Śródziemnomorskiego. Planując wycieczkę łodzią, warto zarezerwować sobie miejsce chociaż dzień wcześniej. W organizacji rejsów często pomaga też obsługa hotelów.

Najlepsze hotele przy plaży La Celvia

Hotel Romazzino 

Luksusowy pięciogwiazdkowy hotel jest jednym z najlepszych na Szmaragdowym Wybrzeżu. Oferuje pokoje z prywatnym tarasem z widokiem na Morze Tyrreńskie. Pokoje są bardzo eleganckie i posiadają wszelkie udogodnienia. Na terenie hotelu znajduje restauracja, SPA oraz kilka basenów, w tym baseny na terenie prywatnych tarasów. Obiekt położony jest bezpośrednio przy plaży del Romazzino, a odległość do plaży del Principe wynosi tylko 2 km.

Hotel Cala Di Volpe

Wspaniały hotel pięciogwiazdkowy położony nad długą zatoką w pobliżu Cala Di Volpe. Prezentuje klasyczny, sardyński styl w nowoczesnym i eleganckim wydaniu. Z jego tarasów można podziwiać piękną zatokę z wieloma jachtami oraz piękne Szmaragdowe Wybrzeże. Na terenie obiektu znajduje się restauracja, duży basen, SPA, siłownia oraz kort tenisowy, a w jego pobliżu prywatna plaża. Gościom oferuje się transfer na i z lotniska, wynajem samochodów i rowerów oraz opiekę nad dziećmi. Luksusowe pokoje są wyposażone we wszelkie możliwe udogodnienia. Posiadają również prywatny balkon.


Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Plaża Li Mindi di Badesi

Plaża delle Vacche

Następny

Dodaj komentarz