Plaża La Pelosa

Tagi , , , ,
  • Lokalizacja: w pobliżu miasta Stintino, Prowincja Sassari, północno-zachodnia Sardynia
  • Współrzędne geograficzne: 40°57’57.3″N 8°12’33.6″E
  • Długość: 330 metrów
  • Aktywności: nurkowanie z rurką (snorkeling), windsurfing, kajakarstwo, wypożyczalnia sprzętu wodnego
  • Udogodnienia: parking, leżaki, parasole, restauracja
  • Opłata za wstęp: brak
  • Odpowiednia dla rodzin z dziećmi

Każdy Włoch zapytany o najlepsze plaże na Sardynii na pewno wymieni plażę La Pelosa. Piasek na niej przypomina złotą mąkę, woda jest krystalicznie czysta i błękitna oraz płytka na dużej odległości od brzegu. Plaża la Pelosa skierowana jest w stronę wyspy Isola Piana i znajdującej się za nią Isola Asinara, oferując wspaniałe widoki.

Ze względu na popularność i piękno plaży odwiedza ją bardzo dużo turystów, zwłaszcza w sezonie letnim. Jej ukształtowanie sprawia, że każdy znajdzie tutaj dla siebie miejsce. Plaża ma w najszerszych miejscach 60 metrów długości, a brodzić w wodzie można w odległości kilkudziesięciu metrów od brzegu.

Region słynie ze świetnych warunków do surfowania i nurkowania. Znajduje się tutaj kilka wypożyczalni sprzętu wodnego. Na nurkowanie warto wybrać się w okolicę dwóch pobliskich wysp, idąc do nich płytką wodą wspaniałej zatoki.

Jak dostać się na plażę La Pelosa?

Plaża jest jednym z najdalej wysuniętych na północny-zachód punktów Sardynii. Znajduje się w granicach miasta Sintino, na jego północnym krańcu. Do kurortu La Pelosa prowadzi droga SP34, przebiegająca przez całe miasto. W pobliżu plaży w trakcie sezonu letniego może być problem ze znalezieniem parkingu. Auto można zaparkować również wzdłuż drogi i dalszą trasę trzeba pokonać pieszo.

Atrakcje w okolicach plaży La Pelosa

Najciekawszą atrakcją w okolicy jest Wyspa Asinara i park narodowy na jej terenie. Wyspę można zwiedzać wyłącznie z przewodnikiem. Na miejscu oprócz unikalnej roślinności i pięknych krajobrazów można zobaczyć dziko żyjące konie, muflony i dziki, a także ogromną ilość ptactwa morskiego.

Najlepsze hotele przy plaży La Pelosa

Cala Rosa Club Hotel

Czterogwiazdkowy hotel w centrum Stintino oferuje swoim mieszkańcom wspaniałe widoki na zatoke oraz wyspę Asinara. Dzięki swojej budowie zapewnia każdemu prywatność, a zarazem dostęp do wszelkich udogodnień. Teren obiektu wypełnia wielki ogród z basenem, restauracją oraz kortem tenisowym. Pokoje urządzone są w skromnym, lecz eleganckim stylu. Wyposażone są według najwyższych europejskich standardów oraz posiadają balkon.

Park Hotel Asinara

Trzygwiazdkowy hotel w czysto sardyńskim stylu znajduje się w centrum Stintino, zaledwie 500 metrów od morza. Wokół hotelu urządzono kwietne tarasy z pięknymi widokami. Na miejscu znajdują się dwa baseny, restauracja, kort tenisowy oraz wypożyczalnia rowerów. Obsługa hotelu pomaga również w rezerwacji wszelkich dostępnych w okolicy wycieczek. Pokoje są skromnie wykończone, lecz zawierają potrzebne wyposażenie. Posiadają również prywatne balkony.

Poprzedni

Plaża Porto Istana

Plaża del Principe

Następny

2 komentarze do wpisu „Plaża La Pelosa”

  1. Pingback: Plaża delle Saline - jak dojechać, parking, hotele i noclegi w okolicy
  2. Pingback: Przewodnik po Sardynii - Sardynia.pl – wakacje na Sardynii

Dodaj komentarz