Plaża Rena Bianca

Tagi , , , , , ,
  • Lokalizacja: niedaleko Santa Teresa di Gallura, prowincja Olbia-Tempio, północna Sardynia
  • Współrzędne geograficzne: 41°14’42.4″N 9°11’20.5″E
  • Długość: 200 metrów
  • Aktywności: nurkowanie, pływanie na rowerach wodnych, spływy kajakowe
  • Udogodnienia: parking, leżaki, parasole, bar, restauracja
  • Opłata za wstęp: brak
  • Odpowiednia dla rodzin z dziećmi

Plaża Rena Bianca jest główną i najpopularniejszą plażą miejską w Santa Teresa di Gallura. Znajduje się w północnej części miasta i skierowana jest na północ, wprost ku południowym wybrzeżom Korsyki. Gwarantuje więc turystom wspaniałe widoki białych klifów oddalonej o kilka kilometrów wyspy. W celu zrobienia jeszcze lepszych zdjęć i pamiątek z wakacji warto wybrać się na spacer na pobliskie wzgórze la Torre di Longonsardo, by podziwiać jeszcze wspanialsze widoki.

Miejsce to w pełni odpowiada standardom plaż miejskich na Sardynii. Na turystów czekają leżaki, parasole, a także restauracje i bary w okolicy. Mimo miejskiego charakteru jest tutaj również wyczuwalna dzikość śródziemnomorskiego krajobrazu. Plaża znajduje się w zatoczce zbudowanej z jasnych skał porośniętych roślinnością. Od miasta oddzielona jest wałem piasku i zieleni. Wejście do wody jest bardzo łagodne, a wody zatoki płytkie, dzięki czemu plaża jest świetnym wyborem dla rodzin z dziećmi. Jest również dobrym miejscem na rekreacyjne uprawianie sportów wodnych, nurkowanie oraz pływanie małymi łodziami.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dostać się na plażę Rena Bianca?

Plaża Rena Bianca znajduje się w północnej części miasteczka Santa Teresa di Gallura. Leży ona u podnóży skalistego wzniesienia, na którym znajduje się wieża Torre di Longonsardo. Tuż przy plaży znajduje się mały parking, warto więc zostawić samochód wcześniej, gdyż w szczycie sezonu będzie on z pewnością przepełniony. Do samego miasta prowadzą dwie głównie drogi – SP90 z kierunku zachodniego oraz SS133 bis z kierunku południowo-wschodniego.

Atrakcje w okolicach plaży Rena Bianca

Wśród najciekawszych atrakcji miasteczka Santa Teresa di Gallura warto wymienić dwie wieże położone na punktach widokowych. Pierwsza z nich, Torre di Longonsardo znajduje się tuż przy plaży, natomiast druga – Faro di Capo Testa oddalona jest o kilkanaście kilometrów od miasta. Z obu miejsc rozciąga się wspaniały widok na okoliczne klify, zielone wzniesienia,  otaczające wyspę turkusowe wody oraz oddalone nieco od brzegu inne wyspy. Ciekawymi budowlami do zobaczenia w mieście są również Eglise Paroissiale Sainte Teresa oraz Arte in Piazza, które wiernie oddają charakter średniowiecznych początków miasteczka. 

Najlepsze hotele przy plaży Rena Bianca

Hotel Corallaro

Czterogwiazdkowy hotel znajdujący się w centrum miasta Santa Teresa di Gallura oraz bardzo blisko wybrzeża. Do plaży Rena Bianca dzieli go jedynie 200 metrów. Goście chwalą go za wspaniałe widoki na morze oraz oddaloną o kilka kilometrów Korsykę. Na jego terenie znajduje się basen, słoneczny taras plażę. Hotel oferuje gościom transfer z i na lotnisko, przewozy busem oraz wynajem rowerów i sprzętu sportowego. Pokoje wyposażono we wszelkie możliwe udogodnienia zgodnie z europejskimi standardami.

Colonna Grand Hotel Capo Testa

Luksusowy pięciogwiazdkowy hotel znajdujący się przy przesmyku na cypel Capo Testa. Na terenie hotelu znajduje się kilka basenów, siłownia, dwie restauracje oraz pole golfowe. Gościom oferuje się transfer z i na lotnisko, wynajem rowerów oraz przewozy busem. Przy obiekcie znajduje się również długa i piaszczysta plaża. Pokoje wyposażono we wszystkie możliwe udogodnienia, posiadają one również prywatny balkon.


Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Plaża di Portixeddu

Plaża Osalla di Orosei

Następny

Dodaj komentarz