Pogoda i temperatura w Olbii w ciągu roku

Tagi , , ,

Olbia to miasto w Północnej Sardynii. Ta przepiękna włoska wyspa jest podzielona na kilka części. Najbardziej doceniana i lubiana jest właśnie północ Sardynii. Co roku liczne grupy turystów wybierają się na tę wyspę, aby odpocząć, zrelaksować się i spędzić miło czas. Sardynia to gwarantuje. Olbia, jako jedno z północnych miast, leży nad morzem Tyrreńskim. Ze względów turystycznych przemysł bardzo wysoko się rozwinął, co dodało miastu charakteru. Chcąc wybrać się do tego malowniczego miejsca, gdzie wody są lazurowe, plaże piaszczyste, a budynki kolorowe, należy zapoznać się z pogodą i temperaturą w ciągu roku. Według meteorologów Olbia to bardzo wspaniałe miejsce, gwarantujące aż 300 słonecznych dni. Piękna pogoda w Olbii przez większość roku to raj dla wielu ludzi, szczególnie tych lubiących ciepłe i gorące klimaty. Olbia to idealne miejsce na wypoczynek, relaks i opalanie!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Średnia temperatura w Olbii pogoda w Olbii

Wybierając się na wakacje, informacje o klimacie i temperaturze odgrywają kluczową rolę. Większość osób planując urlop za granicą, bardzo skrupulatnie podchodzi do tego pomysłu. Sardynia jako wyspa ma stosunkowo wysokie temperatury, a miesiące zimne znacznie odbiegają od polskich standardów. Temperatury roczne na Olbii są atrakcyjne bez względu na miesiąc. Poniżej przedstawiono średnią roczną temperaturę w ciągu roku:

– styczeń – ok. 12 stopni Celsjusza

– luty – 12 stopni Celsjusza

– marzec – ok. 14 stopni Celsjusza

– kwiecień – ok. 16 stopni Celsjusza

– maj – ok. 19 stopni Celsjusza

– czerwiec – ok. 23 stopnie Celsjusza

– lipiec – ok. 26 stopni Celsjusza

– sierpień –ok. 26 stopni Celsjusza

– wrzesień ok. 23 stopnie Celsjusza

– październik – ok. 20 stopni Celsjusza

– listopad – ok. 18 stopni Celsjusza

– grudzień – ok. 13 stopni Celsjusza

Najlepsze miesiące na słoneczne wakacje – pogoda w Olbii

Każda pora na wakacje jest dobra, tylko należy zastanowić się, jaka jest najbardziej satysfakcjonująca. Chcąc uniknąć morza turystów, można pomyśleć nad jesienią i zimą. Wówczas ceny również są niższe ze względu na mniejszy popyt. Decydując się na wiosnę, lato oraz wczesną jesień, warto wziąć pod uwagę miesiące, zaczynając od maja, a kończąc na październiku. Opady są niewielkie, burze rzadkie, a temperatura waha się od 15 do 29 stopni Celsjusza. Szacuje się, że najlepsze miesiące na wakacje to te wiosenne, zaczynając od marca, a kończąc na jesiennych, czyli listopadzie. Poniżej opisano najchętniej wybierane miesiące na czas wakacji:

Marzec jako miesiąc wiosenny, jest nieco chłodny. Temperatura wody waha się w okolicach 13 stopni. Dzień jest stosunkowo słoneczny jak na 19 stopni, a temperatura w nocy to tylko 10 stopni, więc warto pamiętać o cieplejszym ubiorze. Kwiecień jest minimalnie cieplejszy, gdyż temperatura w ciągu dnia wynosi około 16 stopni Celsjusza, w nocy 12, a woda 14. W maju woda się ociepla, a jej temperatura wynosi aż 16 stopni Celsjusza. Maj daje 26 słonecznych dni, a temperatura w ciągu dnia wynosi 19 stopni.

Lato i jesień w Olbii

Temperatura w ciągu dnia w czerwcu wynosi 23 stopnie Celsjusza, a w nocy 19 stopni. W tym miesiącu można spodziewać się aż 15 godzin słonecznych w ciągu dnia. Lipiec to jeden z najcieplejszych miesięcy i jego temperatura w ciągu dnia wynosi 26 stopni, a w nocy 21 stopni Celsjusza. Woda ma wartość 24 stopni Celsjusza. Sierpień to 30 dni słońca. Temperatura w dzień wynosi nawet 26 stopni, a w nocy 22 stopnie Celsjusza.

Wrzesień to najcieplejszy jesienny miesiąc. Temperatura wody wynosi 23 stopnie. Natomiast w dzień dochodzi do 23 stopni, a w nocy do 20 stopni Celsjusza. Zdarzają się przelotne opady, lecz nie dłużej, niż przez 5 dni miesiąca. Październik to około 20 stopni w dzień i 17 stopni Celsjusza w nocy. Temperatura wody waha się w granicach 20 stopni Celsjusza. Suma opadów to około 66 mm, więc niewiele, jak na tę porę roku. W listopadzie średnia temperatura wynosi około 16 stopni Celsjusza. Słońce widoczne jest aż przez 19 dni w miesiącu, deszcze występują, lecz w niewielkiej ilości, a woda to około 18 stopni Celsjusza.

Temperatura wody w morzu w poszczególnych miesiącach

W zależności od pory roku i miesiąca, a także wielu czynników, kąpiel w morzu jest dobrym pomysłem. Wiele osób lubi zimne morskie wody, a w ojczystym kraju często zażywa chłodnych kąpieli. Osoby lubiące niskie temperatury odnajdą się w każdych warunkach, lecz najlepsze miesiące na takie kąpiele to styczeń, luty, marzec, listopad oraz grudzień. Najcieplejszej wody należy spodziewać się w miesiącach letnich, w których temperatura powietrza jest wysoka. Zaliczyć można do nich głównie czerwiec, lipiec, sierpień oraz początek września. Poniżej podano średnią roczną temperaturę wody:

– styczeń – ok. 13 stopni Celsjusza

– luty – 13 stopni Celsjusza

– marzec – ok. 13,5 stopnia Celsjusza

– kwiecień – ok. 14 stopni Celsjusza

– maj – ok. 16 stopni Celsjusza

– czerwiec – ok. 20 stopni Celsjusza

– lipiec – ok. 24 stopnie Celsjusza

– sierpień – ok. 24,5 stopnia Celsjusza

– wrzesień – ok. 23 stopnie Celsjusza

– październik – ok. 20 stopni Celsjusza

– listopad – ok. 17 stopni Celsjusza

– grudzień – ok. 14, 4 stopnia Celsjusza


Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Hotele z wyżywieniem na Sardynii

Wąwóz Su Gorroppu – jak zaplanować trekking?

Następny

Dodaj komentarz