Przeprowadzka na słoneczną Sardynię – ceny mieszkań i przybliżone koszty życia

Tagi , , , , , ,

Każdy z nas już od dzieciństwa marzył o życiu w pięknym miejscu, w którym wszystko wydaje się łatwiejsze. Okazuje się, że często mamy wiele szans na spełnienie własnych, dziecięcych marzeń, jednak często ich nie wykorzystujemy. Nie da się ukryć, ze Polacy chętnie wyjeżdżają za granicę, a co więcej, decydują się na kupno nieruchomości i ustabilizowanie swojego życia na obczyźnie. Zwykle wydaje się nam, że trzeba mieć na to sporo przysłowiowych „zaskórniaków”, gdyż rozpoczęcie nowego życia, poza granicami naszego kraju, wydaje się dość ekskluzywnym przedsięwzięciem. Okazuje się jednak, że istnieją kraje, wcale nie tak daleko od naszego, które nie tylko oferują wysoki standard życia, a także piękną i słoneczną pogodę, ale także nie nadwerężą znacznie naszego budżetu. Jednym z takich miejsc są bez wątpienia Włochy, a w szczególności Sardynia. Jak więc zorganizować przeprowadzkę na malowniczą wyspę i czy domy na niej, za 1 euro to prawda?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Praca zdalna szansą na realizację marzeń i wyprowadzkę z Polski

Nie da się ukryć, że praca na etacie w sztywno uregulowanych godzinach, może skutecznie zniechęcać do podejmowania jakichkolwiek działań. Co więcej, ludzie mają tendencję, by przyzwyczajać się do swojej rutyny, a także nie zmieniać nawyków, mimo iż podświadomie oczekują całkowicie czego innego. Nie ma co się jednak łudzić, że typową pracę od 9 do 17 niezwykle trudno będzie pogodzić z marzeniami o wyprowadzce z Polski. Wielu z nas po cichu marzy o tym, by ułożyć sobie życie w słonecznej Italii i tam kontynuować swoją karierę i rozwój. Okazuje się, że nie ma rzeczy niemożliwych. Sardynia zaprasza wszystkich, którzy zechcą wieść życie na tej beztroskiej wyspie, jednak będzie to wymagało kilku poświęceń.

blue window under a colorful sky. Shot in Alghero, Italy
licencja: shutterstock/By Gabriele Maltinti

W pierwszej kolejności, należy zwrócić uwagę, że idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji okazuje się praca zdalna. Wiele osób, błędnie uważa, że niestety z pracy zdalnej ciężko będzie się utrzymać. Niemniej jednak, są oni w głębokim błędzie. O ile początki zawsze bywają trudne, praca zdalna jest szansą na realizację marzeń o wyprowadzce na Sardynie i o spokojnym życiu w kraju wiecznego słońca.

Ten typ zatrudnienia jest całkowicie legalny i co więcej- wcale nie musimy rejestrować własnej działalności gospodarczej. Często freelancerzy zatrudnieni są w stacjonarnych firmach, które umożliwiają pracę zdalną. Często również, zagraniczne firmy oferują ten typ zatrudnienia. Warto więc zastanowić się, nad naszymi mocnymi stronami i spróbować swoich sił w pracy na własny rachunek. Pamiętajmy, że ma to wiele zalet. Przede wszystkim nie utykamy w jednym miejscu, jesteśmy całkowicie mobilni, a dodatkowo praca zdalna daje nam ogrom swobody i czasu na realizację naszych planów i marzeń.

Koszty życia na Sardynii

Skoro wiemy już, że szanse na przeprowadzkę na słoneczną, włoską wyspę jaką jest Sardynia są całkowicie realne, na pewno większość z was zastanawia się nad tym, jak naprawdę prezentują się tam koszty życia. Jak wiadomo, Włosi operują europejską walutą jaką jest euro, a kurs złotego w odniesieniu do euro niestety nie należy do najkorzystniejszych. Na samym początku warto wiedzieć, że Sardynia jest jednym z najtańszych regionów Włoch, a ceny tam na pewno nie zwalą was z nóg. Na pewno nie ma co porównywać tej malowniczej wyspy z kontynentalną częścią Italii, gdzie ceny są o wiele wyższe. Zacznijmy od prostego przykładu, na Sardynii za butelkę dobrej jakości piwa zapłacimy od 2 do 4 euro. Prawda, że w naszym kraju ceny bywają podobne? Załóżmy, że będziecie chcieli napić się lampki dobrego, czerwonego wina w jednej z miejscowych restauracji. Możecie więc spodziewać się rachunku od 5 do maksymalnie 12 euro- w zależności od rodzaju wina jakie wybierzecie. Podobnych cen możecie spodziewać się za tradycyjną włoską pizzę- zapłacicie od 4 do 15 euro. Znów ceny są mocno porównywalne do tych, które obowiązują w naszym kraju.

Przejdźmy do dobrego obiadu w restauracji. Wówczas na rachunku zobaczycie około 25 euro, a za gałkę dobrych lodów, zapłacicie jedynie 1,50 euro. Załóżmy teraz, że potrzebujecie się dostać do innej części miasta, przy pomocy komunikacji miejskiej, wówczas za bilet ważny godzinę, zapłacicie tyle samo co za gałkę lodów, a za kawę na wynos, by nabrać energii na cały dzień, zapłacicie jedynie 1 euro. Nie ma co się oszukiwać, że ceny są wygórowane chociażby w Cagliari- czyli w stolicy wyspy. Za mleko zapłacicie około 0,75 euro, a za pół kilograma makaronu około 0,60 euro. Jak widać, śmiało można tam przetrwać, a przy tym nie narażać własnego budżetu.

Gdzie kupić mieszkanie lub dom na Sardynii- najatrakcyjniejsze lokalizacje?

Na pewno zastanawiacie się, jakie są najatrakcyjniejsze lokalizację na wyspie. Otóż wszystko zależy od waszych, indywidualnych preferencji. Ci, którzy uwielbiają wielkomiejski szum z pewnością świetnie odnajdą się w zatłoczonym Cagliari. To stolica wyspy, więc warto przygotować się na to, że nieruchomości mogą być nieco droższe. Dla miłośników spokoju i pięknych widoków, najlepsze będą małe i przytulne miejscowości jak np. Golfo Aranci czy Baia Caddinas. To właśnie tam znajdują się piękne plaże, a także atrakcyjne widoki. Poza tym, z mniejszych miejscowości w niezwykle prosty sposób można dostać się do stolicy, więc na pewno jest to oferta warta rozważenia. Niezwykle popularne i atrakcyjne stały się również tereny wokół Olbi- jednego z najpiękniejszych miast na wyspie, a także Sassari. Dla tych, którzy znacznie bardziej preferują mniejsze miasta i miasteczka, niezwykle atrakcyjny okaże się południowy region wyspy, a w szczególności ulokowane na wybrzeżu miasteczko Costa Rei.

Ceny nieruchomości na Sardynii

Ceny mieszkań, a także apartamentów i domów na Sardynii będą różniły się między sobą, w zależności od lokalizacji. Jeśli chodzi o Cagliari czy Olbię, warto przygotować się na to, że za dom będziemy musieli zapłacić około 400 do 600 tysięcy euro. We wspomnianych już lokalizacjach jak np. Golfo Aranci czy Baida Caddinas, domy możemy znaleźć już w cenie od 250 tysięcy euro, a co więcej będą one dysponowały pokaźnym metrażem, a niektóre z nich mogą być już w pełni wyposażone. Jeśli zaś chodzi o mieszkania to warto przygotować się na ceny od 80 tysięcy euro wzwyż, bez znaczenia czy będzie to Cagliari czy mniejsze miasteczko. Tu najważniejszą kwestią są indywidualne preferencje i standard wykończenia jaki chcemy w mieszkaniu posiadać.

Plusy i minusy zakupu nieruchomości na Sardynii

Rozważając przeprowadzkę na tę wyspę, z pewnością zastanawiacie się nad wadami i zaletami tego rozwiązania. Sam zakup nieruchomości, w atrakcyjnej lokalizacji ma wiele zalet. Przede wszystkim, dostajemy niepowtarzalną możliwość spełnienia swoich marzeń i posiadania lokalu w jednej, z najbardziej atrakcyjnych części Włoch. Warto również wspomnieć, że nieruchomości na Sardynii nie należą do najdroższych, a zwykle są urządzone w wysokich standardach. Dodatkowo, taką nieruchomość będzie można bardzo łatwo sprzedać lub wynająć, nie tracąc przy tym nawet centa. Można więc powiedzieć, że rozważając taki zakup z perspektywy nas- jako przyszłych użytkowników lokalu, ze pewnością znajdziemy same zalety. Jeśli jednak spojrzymy na ten problem obiektywnie, minusem mogą okazać się ceny w euro i konieczność zaciągnięcia sporej pożyczki. Przypomnijmy, że kurs złotego do euro nie jest najkorzystniejszy i może to stanowić główną przeszkodę.

Domy na Sardynii za 1 euro- prawda czy pułapka?

A mediterranean stone  houses with window shutters and medieval paving street(Budva, Montenegro).
licencja: shutterstock/By InnaFelker

W sieci można znaleźć masę artykułów, które mówią o tym, że można kupić dom na Sardynii za 1 euro. Niemniej jednak, nie oszukujmy się, brzmi to aż za dobrze. Czy domy na Sardynii za 1 euro to pułapka? Okazuje się, że oferta jest jak najbardziej realna, jednak obarczona jest pewnymi „haczykami”. Temat domów za 1 euro wzbudza wielkie emocje, dlatego warto wyjaśnić tę kwestię. Otóż na Sardynii takie domy zaoferowały dwa miasteczka: Ollolai oraz Nulvi, ze względu na to, że populacja w tych miejscach dramatycznie się zmniejsza. Domy za euro to więc nic innego jak pozostawione lokale po ówczesnych mieszkańcach. Warto jednak wspomnieć, że kupując nieruchomość za euro, musimy zobowiązać się do jej pełnego wyremontowania. Warto wspomnieć, że budynki to nie wille otoczone pięknymi ogrodami, a często dość mocno zdewastowane nieruchomości, w niezbyt przyjaznych lokalizacjach. Często też, wymagają one remontu, a jeśli dodatkowo są objęte ochroną konserwatora zabytków, może to nawarstwić problemów. Można więc stwierdzić, że w tej ofercie ziarno prawdy, przeplata się z dość niebezpieczną pułapką.

Jak zorganizować przeprowadzką na Sardynię- transport z Polski

Przeprowadzka na Sardynię jest bez wątpienia dość trudnym przedsięwzięciem z logistycznego punktu widzenia. W pierwszej kolejności, po zapakowaniu wszystkich niezbędnych rzeczy, warto zastanowić się nad odpowiednią firmą transportową. Najlepiej, by zajmowała się ona wyłącznie przeprowadzkami do słonecznej Italii. Od wielu lat prym w tej dziedzinie wiedzie firma Jupiter.

Warto więc zapoznać się z ich ofertą, którą znajdziecie pod tym linkiem: http://transport-wlochy.eu/. Dzięki fachowcom z tej firmy, przeprowadzka do Włoch zamieni się w prawdziwą, świetnie zorganizowaną i zaplanowaną przyjemność. Nie ukrywajmy, że specjalistyczna pomoc ze strony doświadczonych przewoźników znacznie może nam ułatwić zadanie. Co więcej, możemy liczyć, że firma dostarczy nam niezbędne materiały potrzebne do zapakowania rzeczy, a także pomoże nam ona przy ich rozpakowaniu czy np. ponownym zmontowaniu, jak to często bywa w przypadku mebli. Co więcej, jeśli planujecie przeprowadzkę do Cagliari, czyli największego miasta na Sardynii, również możecie liczyć na pełną pomoc i wsparcie.

Firma Jupiter zapewnia profesjonalną obsługę klienta, a także należycie zadba o powierzone paczki. Co więcej odbiorą oni rzeczy z dosłownie każdego miejsca w Polsce, a następnie szybko i co najważniejsze tanio, dostarczą pod wskazany adres bez znaczenia czy przeprowadzacie się do Cagliari czy każdego innego miejsca na słonecznej Sardynii. Warto dodać, że żadne gabaryty nie będą przeszkodą, gdyż firma Jupiter dysponuje ogromnie szeroką flotą pojazdów, przystosowanych do bezpiecznego i efektywnego transportu rzeczy.


Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Jak zaplanować wakacje na Sardynii na własną rękę?

Wakacje w Porto Torres na Sardynii

Następny

1 komentarz do wpisu “Przeprowadzka na słoneczną Sardynię – ceny mieszkań i przybliżone koszty życia”

Dodaj komentarz