Park Porto Conte i dinozaury

Alghero, Sardynia, Włochy - panoramiczny widok na zatokę Cala Porticciolo z klifami nad zatoką Cala Viola w parku regionalnym Porto Conte, licencja: shutterstock/By ArtMediaFactory

Park Porto Conte w Alghero na Sardynii to miejsce, które na pewno warto odwiedzić. Obiekt ten przyciąga turystów swoją różnorodnością ekosystemów, zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i wyjątkowymi atrakcjami. Jednym z najbardziej fascynujących aspektów parku jest możliwość poznania świata dinozaurów, co czyni go idealnym celem … Zobacz więcej »

Grotta di Su Mannau – zwiedzanie

Grotte di Su Mannau, Sardynia, Włochy, fot. shutterstock.com

Miłośnicy aktywnego wypoczynku i zwiedzania naturalnie ukształtowanych grot i jaskiń z pewnością będą zainteresowani propozycją odwiedzenia Grotta di Su Mannau na włoskiej Sardynii. Ta wyjątkowa grota to żywa historia naturalna, która zachwyci miłośników surowej przyrody. Jak zaplanować wycieczkę w to miejsce i na co zwrócić … Zobacz więcej »

Wędkowanie na Sardynii

Sardynia, Włochy, Wędkarz łowi ryby, licencja: shutterstock/By Werner Spremberg

Jeśli lubisz wędkować i planujesz wakacje, trudno znaleźć lepszą opcję na spędzenie wolnego czasu od pobytu na Włoskiej wyspie na Morzu Śródziemnym, Sardynii. To wyjątkowe miejsce odznacza się nie tylko pięknymi widokami, ale również idealnymi warunkami do wędkowania. Duża ilość ryb całorocznych, piękna pogoda i … Zobacz więcej »

Naturalne rzeźby skalne na Sardynii

Fantastyczny widok na Palau z popularnego celu podróży Bear Rock (Roccia dell'Orso). Lokalizacja: Palau, prowincja Olbia-Tempio, Sardynia, Włochy, Europa

Sardynia, położona na Morzu Śródziemnym, jest jednym z najpiękniejszych regionów Włoch. Wśród niezwykłych atrakcji, które przyciągają turystów z całego świata, znajdują się naturalne rzeźby skalne. Te wspaniałe formacje geologiczne, ukształtowane przez wieki wiatru i wody, stanowią nie tylko piękno przyrodnicze, ale również ważne świadectwo historii … Zobacz więcej »

Jakie zwierzęta spotkamy na Sardynii?

Asinara Włochy Sardynia, licencja: Shutterstock/By viviano tedde fotografia

Sardynia to włoska wyspa leżąca na Morzu Śródziemnym. Jest ona niezwykle zróżnicowaną pod względem krajobrazów i plaż wyspą, która staje się coraz bardziej popularna wśród turystów ceniących piękną przyrodę i naturę. Sardynia to wyspa z chronionym ekosystemem, czystymi plażami i historią sięgającą najwcześniejszych znanych cywilizacji. … Zobacz więcej »

Treking na Sardynii – 14 niesamowitych szlaków

Traveler look at the mountain lake. Travel and active life concept. Adventure and travel in the mountains, Lago di Braers lake, Dolomite Alps, Italy.

Choć najpopularniejszym środkiem transportu na Sardynii jest samochód, to każdego roku tysiące przybywających z całego świata turystów przybijają do jej brzegów, by przeżyć niezapomnianą przygodę podczas wielogodzinnych pieszych wędrówek. Trekking na Sardynii to coraz popularniejsza forma spędzania wolnego czasu. Na terenie każdego z regionów wyspy … Zobacz więcej »