Sardynia na sportowo – jakie atrakcje na Ciebie czekają?

Tagi , , , , ,

Włoska wyspa Sardynia jest drugą co do wielkości na Morzu Śródziemnym. Nie da się ukryć, że jednak jej sława staje się roku na rok coraz większa. Turyści – szczególnie Ci z Polski coraz chętniej decydują się na to, by ją odwiedzić. Szczególnie malownicze Cagliari czy zatrzymać się na fantazyjnym wybrzeżu w okolicy Olbii. Bez wątpienia Sardynia ma do zaoferowania niezwykle wiele, a w ciągu nawet kilku dni, ciężko jest spróbować i skorzystać z jej wszystkich atrakcji.

Warto jednak zauważyć, że niektórzy turyści, którzy zdecydują się odwiedzić tę rajską wyspę, będą liczyli na „coś” więcej. Nie zadowoli ich bowiem tradycyjne zwiedzanie i wylegiwanie się na plaży. Będą oni chcieli spędzić swoje wymarzone wakacje w nieco bardziej sportowym stylu. Sardynia zaoferuje im więc taką możliwość, a sportowe atrakcje na wyspie są prawdziwie nieograniczone. Wobec tego jak zorganizować sobie wakacje na Sardynii w towarzystwie prawdziwie sportowych emocji?

Mężczyzna nurkujący z rurką na czystym, turkusowym morzu, otoczony mnóstwem ryb., licencja: shutterstock/Autor Stefano Garau
Mężczyzna nurkujący z rurką na czystym, turkusowym morzu, otoczony mnóstwem ryb., licencja: shutterstock/Autor Stefano Garau

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Sportowe atrakcje na Sardynii

Sardynia to wyspa, która zasłynęła przede wszystkim ze swoich rajskich plaż oraz malowniczych miast, z niesamowitą bazą historycznych zabytków i inspirujących miejsc. Nic więc dziwnego, że coraz więcej turystów, postanawia samodzielnie przekonać się o wyjątkowości tego miejsca i zdecydować na ich odwiedzenie. Jednak warto zauważyć, że Sardynia to nie tylko plaże i obiekty architektoniczne. To także wyjątkowe możliwości pod względem zorganizowania sobie jednych, z najbardziej aktywnych wakacji w naszym życiu. Nie da się bowiem ukryć, że możliwości do aktywnego wypoczynku na wyspie z całą pewnością nie brakuje. Baza rozrywkowa pod tym względem jest wyjątkowo zróżnicowana.

Nurkowanie na Sardynii

Wspomniane już zostało, że Sardynia to niesamowita linia brzegowa. Jednocześnie turyści, którzy podróżują do okolic Cagliari lub nawet i Olbii mogą zdecydować się na to, by zgłębić sekrety podwodnego życia wyspy. Nurkowanie na Sardynii to nie tylko sposób na spędzenie sportowych wakacji, ale przede wszystkim świetny sposób na to, by przeżyć absolutnie wyjątkową przygodę. Nurkowanie na Sardynii to najczęściej nurkowanie w grupie kilku chętnych, wraz z doświadczonym instruktorem-przewodnikiem. Z pewnością ta, sportowa atrakcja wyspy na długo pozostanie w naszej pamięci.

Surfowanie na Sardynii

Surfowanie to kolejny sposób na to, by przeżyć na tej włoskiej wyspie niesamowitą przygodę. Jest to jedna z tych atrakcji, która nie jest przeznaczona tyko i wyłącznie dla profesjonalistów. Organizowane są bowiem szybkie kursy. Podczach ich trwania szybko opanujemy podstawy balansowania na desce surfingowej, a następnie możemy próbować swoich sił już na otwartym morzu. Taka atrakcja pozwoli nam nie tylko zyskać nowe umiejętności, ale także sprawi, że doskonale sprawdzimy swoją kondycję.

Ludzie na pływających kajakach w czystej, lazurowej wodzie. Wyspa Sardynii, Włochy. licencja: shutterstock/Autor: Denis Belitsky
Ludzie na pływających kajakach w czystej, lazurowej wodzie. Wyspa Sardynii, Włochy. licencja: shutterstock/Autor: Denis Belitsky

Joga na Sardynii

Czy można sobie wyobrazić bardziej relaksującą i jednocześnie wyjątkową atrakcje niż yoga na Sardynii? Praca nad elastycznością własnego ciała i zachowaniem swoistej równowagi ciała i ducha w otoczeniu niesamowitych widoków to jedno z bardziej niezapomnianych przeżyć. Joga na Sardynii organizowana jest również w formie zajęć grupowych, najczęściej na piaszczystym wybrzeżu.

Quadem po Sardynii

Wspomniane powyżej atrakcje to jedynie namiastka tego, na co możemy się zdecydować spędzając wakacje na Sardynii. Turyści mogą jednak pójść o krok dalej i zdecydować się na wynajem quadów Sardynia. W ten sposób można zwiedzić wyspę w o wiele bardziej imponujący i atrakcyjny sposób. Jeżdżenie quadem po nierównych terenach Sardynii wymaga sporego refleksu, jednak gwarantuje niesamowite doznania. Najczęściej takie wycieczki organizowane są z przewodnikiem, a najpopularniejsze trasy to:

  • Gallura włącznie z plażami Costa Smeralda – jest to jedna z możliwości zwiedzania północnej części wyspy quadem.
  • rezerwat Sette Frattelli – jazda po 58 hektarach dzikiej przyrody na południu wyspy z pewnością na długo zapadnie nam w pamięć.
  • tereny Costa Verde – to z kolei wycieczka quadem po południowo- zachodniej części wyspy.

Możliwości zwiedzania Sardynii z perspektywy quada jest nieskończenie wiele i to od podróżnych zależy, którą formę tej niesamowitej atrakcji wybiorą.

A może mecz Cagliari Calcio?

Dla turystów, którzy cenią sobie sportowe emocje, niemniej jednak wolą je oglądać z bezpiecznej perspektywy, świetnym rozwiązaniem będzie wybranie się na mecz Cagliari Calcio. Jest to wyjątkowy klub piłkarski z Cagliari- stolicy wyspy, który założony został w 1920 roku. Swoje mecze rozgrywają oni na nowoczesnej Sardegna Arena i obecnie gracze zmagają się z innymi zawodnikami na poziomie włoskiej ligi, a dokładniej na poziomie serie B. Taki mecz Cagliari Calcio dostarczy nam wielu sportowych emocji, a przeżywanie ich na stadionie wypełnionym włoskimi kibicami sprawi, że poczujemy się jak prawdziwi fani futbolu. Bilety na takie mecze można nabyć zarówno bezpośrednio w kasie biletowej na stadionie lub wygodnie przez aplikację mobilną.

Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Recepta na długowieczność Sardyńczyków

Sardynia w filmowej wersji – jakie filmy tam nakręcono?

Następny

Dodaj komentarz