Sardynia poza sezonem – dlaczego warto ją odwiedzić?

Tagi , , , , , ,

Sardynia to druga pod względem powierzchni włoska wyspa, która stała się wyjątkowo popularnym kierunkiem wakacyjnym. Nie da się bowiem ukryć, że oprócz całego szeregu zabytkowych miast i wąskich uliczek, Sardynia może pochwalić się także całą masą pięknych plaż i dzikością swojej przyrody. Oczywistym jest fakt, że Sardynia wydaje się być dla każdego turysty najpiękniejsza w sezonie letnim. To właśnie wtedy podróżni mogą korzystać w wyjątkowo wysokich temperatur i krystalicznych i ciepłych wód u wybrzeża Sardynii. Niemniej jednak nie można w dalszym ciągu zapomnieć o tym, że sezon turystyczny na Sardynii nie kończy się wraz z pierwszym ochłodzeniem. Jak więc wygląda Sardynia poza sezonem i dlaczego warto ją wtedy odwiedzić?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Sardynia jesienią

Wakacje na Sardynii w sezonie jesiennym tak naprawdę mogą dla większości z nas okazać się jednym z lepszych pomysłów. Dlaczego? Otóż z pewnością ze względu na temperatury. W momencie kiedy w naszym kraju zaczynają się pierwsze przymrozki, na Sardynii w dalszym ciągu można cieszyć się temperaturami rzędu około 20-25 stopni Celsjusza. Oczywiście, można w dalszym ciągu natknąć się na śmiałków, którzy decydują się na zażywanie morskich kąpieli i dumnie leżakują na plażach. Warto zauważyć, że Sardynia jesienią nieco różni się od jej letniej wersji. Również można dostrzec powoli opadające z drzew liście, a także nieco większe „wyludnienie turystów”. Sardynia jesienią staje się jednym z lepszych sposobów na to, by poznać tę nieco bardziej prawdziwą stronę wyspy. Turyści powoli bowiem Sardynię opuszczają, a co za tym idzie wyspa staje się nieco spokojniejsza i odsłania przed nami swoje prawdziwe, piękne oblicze.

Sardynia zimą

Sardynia poza sezonem z pewnością nie przyciąga tak wielu turystów. Można jednak powiedzieć, że nie wiedzą oni co tracą. Okazuje się, że Sardynia zimą również może być wyjątkowa i piękna. Przede wszystkim wakacje na Sardynii w sezonie zimowym są idealnym sposobem na to, by nieco uciec od naszej mroźnej pogody. Dlaczego? Otóż sezon zimowy na Sardynii to w dalszym ciągu temperatury utrzymujące się na poziomie około 15-19 stopni Celsjusza. Zdarza się nawet, że same święta Bożego Narodzenia mieszkańcom tej wyspy upływają w temperaturze około 20 stopni Celsjusza i przy promieniach słońca. Jeśli więc szukamy idealnego miejsca dla siebie, w którym możemy po prostu odpocząć i uciec przed śnieżnymi zamieciami, to Sardynia zimą staje się na to świetnym sposobem.

deska surfingowa na dachu samochodu pokrytym śniegiem, licencja: shutterstock/Autor Gabriele Maltinti
deska surfingowa na dachu samochodu pokrytym śniegiem, licencja: shutterstock/Autor Gabriele Maltinti

Warto również zaznaczyć, że Sardynia zimą- podobnie jak jesienią- staje się nieco bardziej wyludniona, jeśli chodzi o ruch turystyczny. Wobec tego ponownie jest to okazja do tego, by zwiedzać najbardziej niesamowite zakamarki wyspy, bez obecności rzeszy turystów- rozbieganych i krzyczących z wrażenia. Sardynia zimą jest idealnym miejscem na spędzenie spokojnych wakacji, w dość wysokich temperaturach i zapoznanie się z prawdziwym obliczem wyspy.

Wiosna na Sardynii

Sardynia wiosną jest wyspą, na której rozpoczyna się ruch turystyczny. Nie da się ukryć, że w miesiącach takich jak marzec i kwiecień, da się na Sardynii poczuć ogromne ocieplenie, co analogicznie przyciąga na wyspę spragnionych słońca turystów. Wyspa oczywiście otwiera się również na sezon turystyczny i wszelakie bary i kawiarenki rozpoczynają pracę na nieco wyższych obrotach. Sardynia wiosną zaoferuje nam także wysokie temperatury. Termometry mieszkańców pokazują często powyżej 25 stopni Celsjusza, co z pewnością dla wielu turystów jest jedną z głównych motywacji do tego, by mogli oni tę wyspę odwiedzić.

Jednocześnie trzeba sobie powiedzieć, że pomimo narastającego natężenia ruchu turystycznego, Sardynia pozostaje w tym okresie wyjątkowo atrakcyjna, szczególnie dla tych, którzy kochają piękne plaże i nie stronią od kąpieli morskich. Choć robi się na piaszczystych wybrzeżach zaczyna się robić tłoczno, to jednak wydaje się to podróżnym nie przeszkadzać. Wiosna na Sardynii jest więc równie dobrym pomysłem na to, by spędzić na tej wyspie wakacje. Z pewnością nikt z nas nie będzie mógł nawet przez chwilę narzekać na piękną i słoneczna pogodę.

Widok z lotu ptaka na winnice, geometryczne kształty. Sardynia, Włochy, licencja: shutterstock/Autor iacomino FRiMAGES
Widok z lotu ptaka na winnice, geometryczne kształty. Sardynia, Włochy, licencja: shutterstock/Autor iacomino FRiMAGES

Temperatura na Sardynii latem

Sardynia nie bez powodu nazywana jest wyspą wiecznego słońca. Jeśli zdecydujemy się ją odwiedzić w samym środku sezonu turystycznego, wówczas możemy liczyć na to, że nie objedzie się bez strojów kąpielowych i bez dobrego kremu przeciwsłonecznego. Mieszkańcy Sardynii przywykli już do temperatur powyżej 35 stopni Celsjusza, a w niektóre dni- szczególnie w lipcu i sierpniu- temperatura na tej wyspie może wynieść nawet 40 stopni. Co ciekawe, występuje bardzo niewielka amplituda pomiędzy dniem a nocą. W praktyce więc oznacza to, że w momencie kiedy słońce zajdzie, turyści dalej będą mogli odczuwać około 25-20 stopni Celsjusza.

Na uwagę zasługują również temperatury wody, które przez cały sezon letni, a także tuż po jego zakończeniu utrzymują się na poziomie około 28-30 stopni Celsjusza. W lecie także Sardynia jest całkowicie wolna od opadów i innych wyładowań atmosferycznych. Jeśli kochamy palące słońce, to Sardynia latem czeka właśnie na nas!

Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Najbardziej wyborne produkty spożywcze z Sardynii

Wynajem jachtu na Sardynii

Następny

Dodaj komentarz