TOP 5 wycieczek po Sardynii z przewodnikiem

Tagi , , , ,

Podczas pobytu na Sardynii warto zdecydować się na wycieczkę z przewodnikiem, których w tej okolicy oferowanych jest naprawdę wiele. Obejmują one zarówno spokojne zwiedzanie jak i niezapomniane atrakcje w postaci wyjazdów quadami czy rejsy statkiem po okolicznych wyspach. Poniżej przedstawiamy TOP 5 wycieczek po tej pięknej wyspie z przewodnikiem.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wycieczka quadem do Alghero z przewodnikiem

Wycieczka quadem do Alghero w Sardynii to jedna z TOP 5 wycieczek z przewodnikiem na tej malowniczej wyspie. Całkowity koszy wycieczki wynosi około 160 euro i obejmuje 4 godziny niezapomnianych wrażeń. Wycieczka rozpoczyna się o godzinie 9:00 i rozpoczyna się odprawą wprowadzającą, podczas której uczestnicy uczą się prawidłowego prowadzenia pojazdu.

Plan wycieczki obejmuje takie atrakcje jak Park Przyrody Porto Conte, zatokę Cala Viola oraz niewielką plażę Porto Ferro. Uczestnicy zobaczą także nadmorskie wieże i forty z czasów II wojny światowej oraz będą mogli podziwiać niesamowitą faunę i florę m.in. daniele oraz liczne okazy jeleniowate.

Wycieczka kajakowa pośród delfinów

Wycieczka w poszukiwaniu delfinów na kajaku stanowi jedną z najciekawszych oraz najczęściej wybieranych atrakcji podczas pobytu na Sardynii. Wyprawa Golfo Aranci SUP Paddleboard aperitif z delfinami daje okazję zobaczenia delfinów które żyją właśnie na tym wybrzeżu.

Kajakowanie na wodach Golfo Aranci trwa około 3 godzin i kosztuje około 330 złotych za osobę. Grupy wycieczkowe liczą do 6-ciu osób, co pozwala na zachowanie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa każdego z uczestników. Instruktor mówi w języku angielskim oraz włoskim. Wycieczkę można bezkosztowo anulować do 24 godzin przed jej rozpoczęciem.

Wycieczka rozpoczyna się od podstaw nauki paddleboardingu a następnie całość przenosi się na wycieczkę na morze oraz wpłynięcie w okolice niewielkich zatoczek takich jak wyspa Figarolo oraz Cala Moresca. Można tu obserwować z bliska zapierające dech w piersiach krajobrazy oraz lokalną faunę m.in. delfiny, dzikie czaple oraz kormorany. Na zakończenie wycieczki każdy z uczestników ma możliwość skosztowania prawdziwych sardyńskich produktów w formie śniadania lub aperitifu.

Rejs po archipelagu La Maddalena

Najlepsze wycieczki Sardynia to także rejs po archipelagu La Maddalena, którą oferuje Seapassion Porto Pollo. Rejs katamaranem po tymże archipelagu trwa blisko 6,5 godziny i kosztuje niecałe 500 złotych za osobę. W skład całej oferty wchodzi ubezpieczenie podróżnych, przystawka, obiad  oraz zezwolenie na wjazd do Parku Narodowego Archipelagu Maddalena.

Wycieczkę można odwołać do 24 godzin przed jej rozpoczęciem. Instruktor wyjazdu mówi w językach angielskim, włoskim oraz hiszpańskim. Miejscem zbiórki jest Porto Turistico di Palaum Pontoon M.

Ten niesamowity rejs katamaranem obejmuje postoje na dwóch lub trzech wyspach archipelagu La Maddalena (w zależności od warunków pogodowych) i najczęściej są to takie z nich jak Santa Maria, Budelli czy Spargi. Uczestniczy wycieczki mogą podczas rejsu podziwiać nieskazitelnie czyste i błękitne wody wysp oraz piękno otaczającej je przyrody. Dla miłośników nurkowania przewidziano także takie atrakcje jak możliwość uprawiania snorkellingu i poznania tamtejszego morskiego życia.

Porto Flavia – wycieczka z przewodnikiem

Porto Flavia to kolejne miejsce które warto odwiedzić podczas pobytu na Sardynii. Jedną z ciekawszych wycieczek jest ta z przewodnikiem po terenach kopalnianych. Koszt za osobę wynosi niecałe 50 złotych a czas jej trwania oscyluje w granicach 1 godziny zegarowej. Sama wycieczka objęta jest opcją darmowej rezygnacji przed upływem 24 godzin od jej rozpoczęcia.

Plan wycieczki obejmuje zwiedzanie portu który uznawany jest za unikalne na skalę światową osiągnięcie w technologii górniczej. Zwiedzający dowiedzą się w jaki sposób były przewożone minerały za pomocą wybudowanej wewnątrz kolumn morskich kolejki wąskotorowej a także jak funkcjonował system przenośników taśmowych dzięki któremu pzeładowywano złoża do dużych silosów.

Podczas zwiedzania zyskuje się możliwość podziwiania niesamowitych mórz miasteczka Mausa oraz otaczających miasteczko zapierających dech w piersiach formacji skalnych Pan di Zucchero.

Cagliari z przewodnikiem

Fasycynujące Cagliari można podziwiać podczas 3-godzinnej prywatnej wycieczki z przewodnikiem po historycznej części miasta. Czas trwania wycieczki wynosi około 3 godzin a jej koszt dla jednej osoby oscyluje w granicach 270-280 złotych. Przewodnik mówi w języku angielskim, niemieckim oraz włoskim a całość organizowana jest przez biuro Talis.

Wycieczka po Cagliari rozpoczyna się od Piazza Giacomo Matteotti, który usytuowany jest naprzeciwko dworca kolejowego. W dalszej kolejności uczestnicy wycieczki kierują się w stronę czterech starych dzielnic miasta takich jak: Castello, Marina, Stampace oraz Villanova. Zwiedzanie miasta okraszone jest poznaniem jego niesamowitej historii sięgającej czasów rzymskich. Podczas wycieczki uczestnicy mają możliwość podziwiania panoramicznych i zapierających dech w piersiach widoków na miasto ze wzgórza Castello. Całośc kończy się przy Via Roma czyli najważniejszej ulicy w Cagliari.

Warto też skorzystać z wycieczki organizowanej przez Sardinia Magic Experience, podczas której można zobaczyć podziemia Cagliari. Całość trwa od 2 do 4 godzin i pozwala na zobaczenie miasta z zupełnie innej perspektywy.

Autor: Magdalena Rypińska

Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Sardynia nocą – jakie atrakcje warto zobaczyć po zmierzchu?

Rower czy Segway – jaki środek lokomocji wyprać podczas zwiedzania sardyńskich miast?

Następny

Dodaj komentarz