Wycieczka z Sardynii na Korsykę – jak ją zorganizować?

Tagi , , ,

Sardynia jest uważana za jedną, z najpiękniejszych, włoskich wysp. Nie da się ukryć, że zupełnie podobnie jak Sycylia, przyciąga ona każdego roku prawdziwe tłumy turystów. To właśnie tam odnajdziemy najpopularniejsze winnice i spróbujemy włoskiej kuchni w najbardziej oryginalnym wydaniu. Niemniej jednak tuż obok Sardynii znajduje się jedna z najmniej docenianych wysp – Korsyka. Okazuje się, że wyspa Corse należy administracyjne do Francji i niewielu turystów decyduje się na to, by ją odkryć – a szkoda! Ma ona niezwykle wiele do zaoferowania i z pewnością podróżni nie będą się na niej nudzić. Co więcej, na Korsykę można dostać się bezpośrednio z Sardynii. Jak więc zaplanować taką wycieczkę i co można zwiedzić na wyspie Corse?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wyspa Corse

Korsyka, czyli Wyspa Corse jest niedocenianą perełką w administracyjnych granicach Francji. Turyści zwykle – nie wiedzieć czemu – omijają tę wyspę szerokim łukiem. Ich głównym celem podróży jest Sardynia, a przecież wyspa Corse znajduje się jedynie kilka minut przeprawy promem na północ od niej! Znajdziemy tam nie tylko wyjątkowo ciekawe i inspirujące miasta, ale przede wszystkim malownicze krajobrazy, które na długo zapadną nam w pamięć. Sama Korsyka to dość niewielka wyspa, zlokalizowana na Morzu Śródziemnym. Ma ona powierzchnię około 8 tysięcy kilometrów kwadratowych i jest ona zamieszkiwana przez około 300 tysięcy mieszkańców. Oddzielona jest od Sardynii jedynie Cieśniną Świętego Bonifacego, więc dojazd na tę wyspę z pewnością nie jest wyjątkowo utrudniony.

Mieszkańcy Korsyki wiodą spokojne i klimatyczne życie, które jest typowe dla Francuzów. Sama Korsyka również ma dość nostalgiczny i wyjątkowy klimat. Znajdziemy na niej tradycyjne, francuskie restauracje, urokliwe zabudowania, a także lawendowe pola. Wszystko to sprawia, że wyspa ta staje się idealnym miejscem do wypoczynku, a także ma nam do zaoferowania niezwykle wiele wartości poznawczych. Jeśli więc przebywamy obecnie na Sardynii i spędzamy tam nasze rajskie wakacje, wówczas nie rezygnujmy z możliwości odwiedzenia wyspy Corse. Z pewnością nie będziemy tego żałować!

Jak dotrzeć z Sardynii na Korsykę?

Z Sardynii na Korsykę można dostać się bardzo łatwo! Tak naprawdę turyści mają zwykle do wyboru dwie opcje. Są nimi:

  • wycieczki fakultatywne – organizowane przez lokalne biura podróży;
  • wycieczki zorganizowane samodzielnie – które są niemniej atrakcyjne.

Wycieczka z Sardynii na Corse- cena jest uzależniona od biura podróży jednak ceny za pełny pakiet – all inclusive – zaczynają się już od około 70 – 110 euro za osobą. Z kolei jeśli zdecydujemy się zorganizować taką podróż samodzielnie, istnieje duża szansa na to, że „zmieścimy się” w około 30 – 40 euro. Oczywiście wycieczka z Sardynii na Corse obejmuje przeprawę promową i w dużej mierze jest to jedyny sposób, by na Korsykę się dostać. Co więcej, najlepiej zdecydować się na podróż wypożyczonym samochodem, gdyż znacznie ułatwi nam to późniejsze zwiedzanie wyspy. Przeprawy promowe są realizowane przez Costa Ferries oraz Molby Lines. Promy te kursują z kilku portów na Sardynii i głównie dopływają do Bastii już na Korsyce. Podróż promem z Sardynii na Korsykę sama w sobie jest wyjątkową atrakcją. Możemy bowiem korzystać z okazji do podziwiania niesamowitych widoków, a także na korzystanie z udogodnień jakie się na tego typu promach zwykle znajdują.

Tradycyjne łodzie rybackie w porcie Bastia w słoneczny letni dzień, Korsyka, Francja
Tradycyjne łodzie rybackie w porcie Bastia w słoneczny letni dzień, Korsyka, Francja, licencja: shutterstock/By Pawel Kazmierczak

Korsyka zwiedzanie

Korsyka – zwiedzanie to proces, na który warto poświęcić więcej, niż jedynie jeden dzień. Wyspa ta ma niezwykle wiele do zaoferowania i co najważniejsze, z pewnością nie rozczaruje miłośników architektury, dobrej kuchni, a także dzikiej przyrody. Wobec tego, w jaki sposób można zaplanować zwiedzanie Korsyki? Oto lista miejsc, których nie można pominąć!

1. Bonifacio – magiczne miasto, które zabierze nas w podróż w czasie

Urokliwych miast i miasteczek na Korsyce nie brakuje. Jednak Bonifacio to miasteczko, które koniecznie trzeba odwiedzić! Jest to miejscowość na południowym krańcu wyspy, która usytułowana jest na wysokim klifie. Znajdziemy tam nie tylko zabytkowe zabudowania, ale także będziemy mogli podziwiać bezkresny horyzont Morza Śródziemnego.

2. Ajaccio – największe miasto i stolica wyspy

Ajaccio na wyspie Corse jest największym i najciekawszym miastem, do którego koniecznie musimy się udać. To właśnie tam narodził się Bonaparte i możemy zwiedzić muzeum, które zostało mu w całości poświęcone. Dodatkowo w Ajaccio znajdziemy tyle zabytkowych budowli, że ciężko będzie nam je zliczyć! Klimatyczne kawiarenki z kolei zaproszą nas na lampkę dobrego wina i wyśmienity obiad!

3. Calvi – tradycyjna, rybacka osada na Korsyce

Calvi to niewielka i niezwykle tradycyjna osada rybacka na wyspie Corse. Obecnie nieco się ona rozrosła, co jednak nie zmienia faktu, że panuje w niej wyjątkowo specyficzny klimat. Największą uwagę powinno zwrócić niewielkie, stare miasto usytuowane na wzgórzu i otoczone murami obronnymi. Takich widoków długo nie będziemy mogli zapomnieć.

Korsyka jest wciąż niedocenianą wyspą, która bez wątpienia zasługuje na nasze uznanie. Wycieczka z Sardynii na wyspę Corse, może być więc ciekawym i niezapomnianym urozmaiceniem naszych włoskich wakacji!

Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Ryby i owoce morza, jakie musisz spróbować na Sardynii

Dlaczego nie możesz zabrać z Sardynii piasku ani muszli?

Następny

Dodaj komentarz