Wynajem samochodu w Cagliari – wskazówki

Tagi , , ,

Wybierając się na wakacje do jakiegoś miejsca, które chcemy przy okazji zwiedzić, często decydujemy się na wynajęcie samochodu. Powodem tego jest wygoda oraz wiele innych korzyści, jakie daje to rozwiązanie. Ten artykuł jest skierowany dla osób, które wybierają się do włoskiego miasta Cagliari i są zdecydowani na wynajęcie samochodu. Podpowiemy gdzie najlepiej jest wynająć samochód w Cagliari, a także jakie są w owym mieście możliwości parkowania.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie wynająć samochód w Cagliari?

Możliwości wynajmu samochodu w Cagliari jest kilka. Chcąc wypożyczyć auto, możemy skorzystać z oferty takich wypożyczalni jak: Avis, Europcar, Goldcar czy też Hertz. Każda z nich powinna usatysfakcjonować klienta, gdyż jest w stanie zapewnić wysoką jakość obsługi oraz korzystne ceny. Na wyróżnienie zasługuje szczególnie Europcar oraz Avis. Ta druga wypożyczalnia posiada oddziały mieszczące się na lotnisku Elmas, a także na dworcu kolejowym. Wypożyczalnia znajdująca się na dworcu kolejowym otwarta jest codziennie (od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:30 do 19:30, natomiast w sobotę i niedzielę od 8:30 do 13:30). Z kolei wypożyczalnia mieszcząca się na lotnisku Elmas jest otwarta codziennie w tych samych godzinach (od 7:30 do 23:45). Warto skorzystać z Avis, gdyż posiada ona rozbudowaną flotę pojazdów, a ich obsługa klienta stoi na wysokim poziomie. To samo można powiedzieć o Europcar.

Wynajem samochodu w Cagliarii – parkingi i możliwości parkowania w mieście

Cagliari to włoskie miasto, w którym nie brakuje parkingów, na których za drobną opłatą można zaparkować swój samochód. Możemy wyróżnić takie parkingi jak:

Amat – to parking podziemny, który otwarty jest cały dzień. Opłata za postój za godzinę wynosi 1,20 euro.

Area Porto – to parking, który znajduje się na ulicy. Opłata za postój za pierwszą godzinę wynosi 1 euro za godzinę.

Area Regina Elena Alta – to parking uliczny, który otwarty jest od poniedziałku do soboty. Opłata za pierwszą godzinę wynosi 0,50 euro.

Regina Elena – to parking wielopoziomowy, który działa cały dzień. Opłata za godzinę wynosi 1,60 euro.

Porto – to parking naziemny, który zlokalizowany jest w Via Roma. Za pierwszą godzinę trzeba zapłacić 1 euro, natomiast cały dzień postoju na tym parkingu kosztuje 15 euro.

Area Z1 – to parking uliczny, który kosztuje 1 euro za godzinę. Za cały dzień postoju trzeba natomiast zapłacić 8 euro.

Area Z2 – to parking uliczny, na którym pierwsza godzina kosztuje 0,50 euro. Natomiast za jeden dzień postoju na tym parkingu trzeba zapłacić 7,50 euro.

Area Regina Elena Bassa 1 – to parking uliczny, na którym za każdą godzinę postoju trzeba uiścić opłatę w wysokości 1 euro. Jeden dzień postoju kosztuje natomiast 7,50 euro.

Area Regina Elena Bassa 2 – to parking uliczny, na którym za pierwszą godzinę trzeba zapłacić 0,50 euro. Cały dzień postoju kosztuje na nim 7,50 euro.

Z zaparkowaniem samochodu w Cagliari nie powinno być zatem żadnego kłopotu. Poza tym Cagliari to jedno z tych włoskich miast, które posiada również bardzo dużą ilość miejsc darmowych miejsc parkingowych. Warto jednak orientować się w terminach sprzątania ulic. W takim przypadku zaparkowanie samochodu na danej ulicy nie jest możliwe. Sprzątanie ulic odbywa się zazwyczaj w godzinach porannych od 6 do 11.

Wynajem samochodu w Cagliariikilka dodatkowych wskazówek

Poniżej znajduje się kilka praktycznych wskazówek, które powinny się przydać każdej osobie zdecydowanej na wynajęcie samochodu w Cagliari:

– ruch we Włoszech, a więc również w Cagliari, odbywa się prawą stroną jezdni,

– ruch samochodu w niektórych obszarach historycznych jest zabroniony. Takie obszary posiadają oznaczenie „Zona traffico limitato”,

– po terenach miejskich można poruszać się z prędkością 50 km/h, po terenach wiejskich z prędkością 90 km/h, po drogach dwupasmowych z prędkością 110 km/h, a po autostradzie z prędkością 130 km/h.


Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Wyspa Caprera – prawdziwy klejnot Sardynii

Wakacje w Porto Torres na Sardynii

Następny

Dodaj komentarz