Wynajem samochodu w Cagliari — wskazówki

Tagi , , , , ,

Cagliari na włoskiej wyspie Sardynia to doskonałe miejsce, aby poczuć autentyczny, leniwy i słoneczny klimat Włoch. To także doskonałe miejsce, aby odkrywać piękne plaże, zwiedzać, delektować się lokalnymi smakołykami oraz oglądać piękne zachody słońca. Dowiedz się, jak zorganizować wynajem samochodu w Cagliari.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wynajem samochodu w Cagliari

Cagliari ma dobrze rozbudowaną sieć wypożyczalni samochodów. Znajdziemy ich tu ponad 20. Wśród nich funkcjonują znane, międzynarodowe wypożyczalnie takie jak na przykład: Avis oraz Hertz, ale i wypożyczalnie krajowe, nieco mniejsze jak: Only Sardinia – L’autonoleggio della Sardegna, Ruvioli oraz Pintauro. Biura obsługi zlokalizowane są niedaleko terminala, w niewielkim budynku znajdującym się obok parkingu piętrowego. Z terminalu doprowadzą nas do nich znaki informacyjne.

Jazda autem po Cagliari nie nastręcza zbyt wielu problemów. Z lotniska do głównych tras prowadzi jedna droga nr SS391, która krzyżuje się z drogą nr SS130. Wystarczy skręcić w drogę nr SS131, aby dotrzeć na samą północ wyspy do Olbia, Oristano lub Sassari.

Gdzie najlepiej parkować w Cagliari?

Port promowy w Cagliari znajduje się kilka kroków od centrum miejscowości, w pobliżu przystanków najważniejszych środków transportu dla obszarów miejskich oraz pozamiejskich. Pasażerowie, którzy przypłynęli na wyspę, mogą skorzystać z bezpiecznego parkingu zewnętrznego na Molo Rinascita, kilka kroków od terminalów.

Oznaczenia na włoskich parkingach – kolory linii

  • Niebieskie — to płatne miejsca parkingowe – parcheggio a pagamento. Za te miejsca płacimy w parkometrze z góry. Co ważne, we Włoszech najlepiej jest mieć monety, ponieważ wiele parkometrów obsługuje wyłącznie monety. W wielu miejscach nie ma możliwości płatności kartą.
  • Różowe — to bezpłatne parkingowe miejsca dla kobiet w ciąży lub matek z małymi dziećmi. 
  • Białe — to darmowe miejsca parkingowe – parcheggio gratuito.
  • Żółte — oznaczają bezpłatne miejsca dla osób niepełnosprawnych, samochodów dostawczych bądź są one zarezerwowane wyłącznie dla mieszkańców.

Oprócz linii na drodze są także we Włoszech inne ograniczenia w parkowaniu. Wiele popularnych miast raz lub dwa razy w tygodniu organizuje rynek – mercato i dlatego też wiele ulic jest zamkniętych dla ruchu kołowego. Musimy dobrze czytać informacje i znaki, w jakich dniach tygodnia lub godzinach jest organizowany mercato.

W wielu popularnych miastach bardzo często możemy spotkać się z oznaczeniami ZTL – Zona Traffico Limitato, czyli strefą limitowanego ruchu drogowego. Do strefy tej mogą wjechać wyłącznie uprawnione samochody. Jeśli nasze miejsce noclegowe znajduje się w takiej strefie, to obsługa noclegu powinna zgłosić ten fakt władzom, abyśmy mogli wjechać na dany parking.

Może Cię zainteresować: Caligari – najlepsze hotele i noclegi nad morzem

Najlepsze parkingi w Cagliari na Sardynii, wynajem samochodu w Cagliari

Do najpopularniejszych parkingów w Cagliari należą:

  • Parcheggio Aeroporto Cagliari | ParkinGO (Via G. Nervi, 1, 09030 Elmas CA) – całodobowy, piętrowy;
  • Parcheggi Cagliari Centro (Piazza Deffenu, 09125 Cagliari CA) – zamykany 22:00;
  • Metropark S.p.A. (Piazza Giacomo Matteotti, 09123 Cagliari CA) – czynny całą dobę;
  • Parcheggio REGINA ELENA | APCOA (Viale Regina Elena, 17, 09124 Cagliari CA) – czynny całą dobę;
  • Multipiano Manzoni (Via Alessandro Manzoni, 20, 09128 Cagliari CA) – parking piętrowy;

Autor: Magdalena Łydka


Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Olbia — najlepsze hotele i noclegi nad morzem

Free parking w Cagliari — gdzie parkować?

Następny

Dodaj komentarz