Zwiedzanie Sardynii bez samochodu

Tagi , ,

Sardynia to niezwykle popularny kierunek wśród turystów. Malownicza, przepiękna wyspa z roku na rok przyciąga zarówno młode, jak i starsze osoby. Pragną oni wypocząć w klimatycznym miejscu, ale chcą również spędzić czas aktywnie. Mimo iż dla wielu osób wakacje bez samochodu mogą wydawać się olbrzymim wyznaniem, to jednak zwiedzanie Sardynii jest możliwe. Dlaczego? Czy można zwiedzić niezwykłą wyspę bez czterech kółek? Jak to wygląda w praktyce? Na co trzeba się nastawić? Na te oraz na wiele innych pytań zainteresowani z pewnością znajdą odpowiedzi poniżej. 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Sardynia – zwiedzanie bez samochodu, czy to możliwe?

W ostatnim czasie coraz więcej osób stawia na aktywny wypoczynek. Nawet kilkudniowy urlop w pięknym miejscu turyści chcą maksymalnie wykorzystać. Polacy chętnie pakują rowery i ruszają do Sardynii, gdyż ta wyspa idealnie nadaje się do tego, by zwiedzić ją na dwóch kółkach. W tym miejscu nie brakuje bowiem świetnych ścieżek i tras, które bez problemu można pokonać na rowerze. I co ważne, nie trzeba być zawodowym kolarzem, by w ten sposób zwiedzić całą wyspę i ujrzeć wszystkie niesamowite jej zakątki. Nawet amatorzy jazdy na dwóch kółkach spokojnie sobie poradzą i będą czerpać ogromną radość i frajdę z nowego sposobu wypoczynku.

Coraz więcej rodzin z dziećmi decyduje się na tego typu zwiedzanie. To oznacza, że nawet dzieci doskonale sobie radzą podczas przejażdżek rowerowych na specjalne wyznaczonych trasach. W Sardynii jest ich tak wiele, że można zdecydować się na urokliwe trasy przebiegające wzdłuż wybrzeża (np. na Szmaragdowym Wybrzeżu, w rejonie Chia i Teulada). Jak i na te górskie, na których to z pewnością nie zabraknie zachwycających widoków i efektownych krajobrazów. 

Sardynia transport publiczny

Osoby, które wybierają się na wakacje do Sardynii bez samochodu (zabierając ze sobą rowery), nie muszą się martwić. Transport publiczny Sardynia jest tak dobrze rozwinięty, że w każdej chwili można szybko i sprawnie przemieścić się w zupełnie inne miejsce. Nawet rowerzyści często zabierają swoje rowery i wsiadają w autobus, w pociąg lub w lokalną kolej, by udać się na inną część wyspy, by podziwiać jej uroki. Warto więc wiedzieć, że autobusami popularnej linii ARST można kursować między miastami, a także w ich centrum.

Autobusy na Sardynii kosztują niewiele, więc jeżeli zależy turystom na tanim podróżowaniu, to jak najbardziej jest to transport dla nich. Pociągi na Sardynii z kolei wybierane są nie tylko przez lokalnych mieszkańców, ale również przez turystów, dlatego też warto się nim przejechać. Głównym z powodów jest zamiar szybkiego przemieszczenia się między miastami i zwiedzenia innych zakamarów wyspy. Będąc w Sardynii obowiązkowo trzeba przejechać się również zabytkową koleją. Gdyż jest to przeżycie obfitujące w niezwykłe pejzaże, których nie sposób zauważyć wybierając inne środki transportu. 

Sardynia rowerem

Trzeba przyznać, że zwiedzanie Sardynii rowerem oferuje wiele plusów. Każdy, kto decyduje się na taką formę podróżowania i zwiedzania wyspy z pewnością nie pożałuje. W ten sposób jest w stanie naprawdę dotrzeć do wielu zakątków i zakamarków wyspy, do których nie dotrze się autem. Ponadto, w każdej chwili można zatrzymać się, by podziwiać piękne krajobrazy. Warto skosztować wybornej, lokalnej kuchni, a nawet poznać lokalnych mieszkańców, którzy bardzo otwarci są na rowerzystów.

Turyści na rowerach wybierają trasy na Szmaragdowym Wybrzeżu, jak i w rejonie Villasimius i Costa Rei. Będąc na wyspie nie sposób nie zajrzeć do gajów oliwnych, a także winnic i sadów, których nie brakuje w rejonie Gallura oraz w rejonie Sulcis. Wybierając się na rodzinne wycieczki rowerowe z dziećmi, warto wybrać trasy przy rezerwatach przyrody, parkach, gdyż najmłodsi turyści z pewnością będą zachwyceni tym, co ujrzą. Nawet, jeżeli turyści nie przywieźli z Polski swoich rowerów, to nie muszą się martwić. Na miejscu szybko i sprawnie można wynająć rower praktycznie dla każdego. Wynajem rowerów Sardynia jest niezwykle opłacalny, dlatego też warto wziąć pod uwagę tą opcję, jeżeli nie ma możliwości zabrania dwóch kółek z Polski.

Trekking na Sardynii

Ci, co kochają trekking zgodnie twierdzą, iż każde miejsce jest dobre do tego, by uprawiać ten sport. Skalista wyspa z wieloma atrakcjami jak najbardziej sprzyja tego rodzaju wycieczkom. Co ciekawe osoby, które chcą uprawiać trekking na Sardynii przyjeżdżają tam nie tylko w sezonie letnim, ale również w zimowym. Podczas ferii zimowych temperatura na Sardynii dochodzi do nawet 20 stopni Celsjusza, co sprzyja pieszym wycieczkom po górzystych terenach. A w Sardynii zdecydowanie jest co zwiedzać. Górskie szczyty, klify, kaniony, wodospady, piękne pejzaże, intensywna zieleń – to wszystko zachęca osoby, które uwielbiają intensywne spacery podczas urlopu. 

Sardynia auto stopem

Pewnie wiele osób zastanawia się, czy zwiedzanie Sardynii auto stopem jest możliwe. W praktyce wiele młodych ludzi z całego świata stawia na tego formę zwiedzania i to z bardzo pozytywnym skutkiem. Jak wspomniano powyżej, lokalni mieszkańcy wyspy bardzo przyjaźnie nastawiają się do odwiedzających Sardynię, dlatego też nie mają problemu z podwożeniem turystów z miasta do miasta zupełnie za darmo.

Najlepsze hotele na Sardynii

Poprzedni

Jednodniowa wycieczka z Alghero do Bosa

Warsztaty z ceramiki – poznaj kulturę Sardynii w artystyczny sposób

Następny

Dodaj komentarz